Geras ir gilus miegas – ko jam iš tiesų reikia?

Geras ir gilus miegas – ko jam iš tiesų reikia?

Kaip susirasti darbą Londone
Alkoholio pardavimo laikas Lietuvoje 2023
Kaip išvengti sukčių apgaulės?
Sapnininkas
Kaip išlaikyti IELTS egzaminą

Greičiausiai jau esate girdėję faktą, jog įprastai žmogus miegui skiria net trečdalį savo gyvenimo. Tai – išties nemažai, todėl būtina pasirūpinti, jog ši svarbi gyvenimo dalis ne tik keltų tik teigiamas emocijas, bet ir būtų mums kaip įmanoma naudingesnė. Deja, tai pavyksta tikrai ne visuomet, kadangi dėl streso bei didelio gyvenimo tempo daugeliui žmonių neišeina pasiekti tokio kokybiško miego, kokio norėtųsi. Taigi, kad tai padaryti būtų bent kiek lengviau, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, padėsiančių bent kiek pagerinti miegą.

Būkite fiziškai aktyvūs

Vienas iš pirmųjų būdų neabejotinai yra skirti laiko fiziniam aktyvumui  ir stengtis tai daryti kasdien. Iš tiesų net ir kasdienis pasivaikščiojimas gali turėti teigiamos įtakos jūsų miego kokybei bei net gali pagerinti jūsų emocinę būklę, kadangi sportuojant gaminasi hormonas seratoninas, dar kitaip žinomas kaip geros nuotaikos arba laimės hormonas. Jei sportuojama gryname ore, organizmo ląstelės gauna daugiau deguonies, dėl ko yra išskiriamas dar didesnis kiekis šių hormonų. Be viso to, būdami fiziškai aktyvūs ir išnaudodami savo energiją, dienos pabaigoje jaučiamės ramesni, labiau pavargę, tad taip užmiegame žymiai greičiau ir lengviau.

Laikykitės miego režimo

Norint išsiugdyti geresnius miego įpročius, labai svarbu laikytis ir tam tikro režimo. Rekomenduojama miego trukmė suaugusiam žmogui yra mažiausiai septynios valandos. Daugeliui žmonių jų pilnai užtenka, kad atsikėlę galėtų jaustis kupini energijos ir produktyvūs. Taip pat svarbu, jog eitumėte miegoti ir keltumėtės tuo pačiu metu, o geriausia, jog tai galiotų net ir savaitgaliais! Tokiu būdu miego režimas neišsiderins bei pats miegas liks nuoseklus. Kaip bebūtų, jei kartais nutinka taip, jog neužmiegate per 20 minučių, nesikankinkite. Vietoje to geriau išeikite iš miegamojo ir padarykite ką nors atpalaiduojančio, pavyzdžiui paskaitykite knygą ar pasiklausykite raminančios muzikos. Kuomet atrodys, jog esate pakankamai pavargę, grįžkite į lovą!

Susikurkite tinkamą miego aplinką

Susikurkite tokį kambarį, kuris idealiai tiktų miegui. Ką tai reiškia? Pasistenkite, jog jame būtų gana vėsu, tamsu ir tylu. Turėkite omenyje, jog bet koks šviesos šaltinis, net ir nuo lauko šviestuvų sklindanti blausi šviesa, gali trukdyti užmigti. Būtent dėl to siūlome atsisakyti ir išmaniųjų įrenginių, turinčių ryškius ekranus ir skleidžiančių šviesą, naudojimo prieš miegą. Papildomai galite pasirūpinti naktinių užuolaidų, žaliuzių ar roletų įsigijimu, kas užtikrintų visišką tamsą kambaryje. Negana to, svarbu ir tai, kokiuose pataluose miegate. Pasistenkite, jog patalynė visuomet būtų švari – tai suteiks kur kas malonesnį pojūtį, atsigulus į lovą. Tuo tarpu antklodė turėtų būti pagaminta iš natūralių medžiagų, kadangi tai sumažins prakaitavimą naktį bei dėl to patiriamą diskomfortą. Visgi, jei tokios antklodės dar neturite, didelį jų pasirinkimą galite rasti šioje nuorodoje – https://www.varle.lt/antklodes/.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip maitinatės

Iš tiesų reikėtų vengti eiti miegoti, kuomet esate alkani ar persivalgę, kadangi tai tikrai nepalengvins miego, o ir visas patiriamas diskomfortas netgi gali neleisti užmigti. Venkite sunkaus maisto ar didelių jo porcijų iki miego likus bent kelioms valandoms. Taip pat, kiek įmanoma, pasistenkite sumažinti nikotino, kofeino bei alkoholio kiekį. Ne paslaptis, jog kofeinas ir nikotinas pasižymi stimuliuojančiu poveikiu, kuris gali trukti net kelias valandas, o alkoholis, nors iš pradžių ir gali kelti mieguistumą, tačiau vėliau trikdo miegą.

Kontroliuokite stresą keliančius veiksnius

Žinoma, pasakyti yra kur kas lengviau nei padaryti, tačiau pasistenkite bent tiek, kiek įmanoma, kontroliuoti veiksnius, kurie jums kelia stresą. Aiškiai įsivardinkite problemas, kurios neleidžia jums ramiai jaustis, bei paieškokite būdų, kaip galėtumėte jas išspręsti. Taip pat vakarais, prieš miegą galite pamėginti atsisakyti socialinių tinklų ir naršymo juose, kadangi yra pastebėta, jog net ir jie gali kelti tam tikrą stresą. Geriau tą laiką skirkite sau ir paskaitykite knygą, pažiūrėkite norimą filmą, o gal net atlikite tam tikrą meditaciją. Kad ir kas tai bebūtų, ramus laikas su savimi gali turėti milžinišką įtaką geram miegui.

Taigi, čia pateikėme visus pagrindinius patarimus, kurie gali padėti pagerinti miego kokybę. Nepamirškite, jog tokie elementai kaip antklodė, patalynė ar pagalvė yra tiesiogiai susiję su komfortu miegant, tad jei jaučiate, jog kažkuriam iš jų atėjo laikas būti pakeistam, nedvejokite! Įsigykite iš www.varle.lt, kur rasite tikrai didelį pagalvių bei kitų miegui būtinų daiktų asortimentą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: