Artimieji susilaukė vaiko? Viskas ką reikėtų žinoti

Artimieji susilaukė vaiko?  Viskas ką reikėtų žinoti

Naujųjų metų dovana
Šventinis Maratonas: Kaip Išrinkti Kalėdines Dovanas?
Kaip išrinkti dovaną sportuojančiam vyrui?
Visiems Kauno rajono naujagimiams – kūdikio kraitelis
Kaip išrinkti dovaną vaikinui

Kūdikio gimimas – visuomet džiaugsmas. Net jeigu naujagimio susilaukėte ne jūs, o  giminaičiai, draugai ar tiesiog geri pažįstami. Vis tik vien džiugesiu šis įvykis neapsiriboja. Reikia spręsti klausimus – kokios dovanos gimus vaikui yra geriausios bei priimtiniausios ir kada jau galima aplankyti į šį pasaulį atėjusį žmogutį. Šie klausimai yra tikrai verti diskusijų, nes nuomonės ir patarimai dažnai labai būna skirtingi.

Palankynų etiketas lietuviškai

Pradėkime nuo istorijos apie pirmąsias pasaulyje įvykusias palankynas. Jos įvyko prieš 2000 metų. Trys išminčiai atėjo aplankyti kūdikėlio Jėzaus ir atnešė aukso, smilkalų bei miros. Tai buvo gerovės ženklas, linkėjimas gyventi sočiai ir ramiai. Šiandien, kiekvienoje šalyje palankynų tradicijos labai skirtingos. Pasidomėkime mūsų šalies papročiais.

Lietuvoje pastebima tendencija veržtis kuo anksčiau aplankyti kūdikį. Kažin ar tai labai teisinga. Tiek mama, tiek naujagimis patyrė nemažą stresą, tad būtų protinga jiems duoti bent mėnesį laiko įsivažiuoti į vėžes. Antras dalykas, būdingas mūsų šalies palankynoms – dovanos tik naujagimiui. Smagu, kad vis dažniau prisimenama ir mama bei nepamirštama ją nudžiuginti kokia nors miela, moteriška dovana.

Mūsų šalyje vis dar nepopuliaru mamą ir kūdikį sveikinti paštu. Sveikinimo atvirukai, suklijuoti į vaiko pirmų metų albumą gali virsti labai mielais prisiminimais. O ir dovanas padovanoti per atstumą šiandien visai nesudėtinga. Juk ne visada yra galimybė atvykti į palankynas. Šiltas pokalbis telefonu ar gautas raštiškas sveikinimas bus puiki ir mažai rūpesčių kelianti staigmena.

Populiariausios dovanų idėjos naujagimiui

Jeigu paklausime, ką kiekvienas kūdikis tikrai gauną dovanų bent iš kelių lankytojų, be abejonės, atsakymas bus – sauskelnės. Sauskelnės yra labai reikalingos ir jos iš tikrųjų brangios. Jeigu būtinai norite jas padovanoti neatsisakykite šios idėjos, tačiau derėtų pagalvoti, kaip paįvairinti dovanų krepšelį. Tam puikiai tiks taip vadinamos sentimentalios dovanos. Viena įdomesnių idėjų puošni ar net graviruota dėžutė pirmajam dantukui. Na, kad dantų fėja nepraeitų pro šalį ir būtų kiek įmanoma dosnesnė. Žinoma,  pirmojo iškritusio dantuko dar teks palaukti ne vienerius metus, tačiau tokia dovana, sutikite, išties originali.

Antra idėja sentimentalių dovanų kategorijoje – juvelyriniai dirbiniai. Pirma – grandinėlė ar pakabukas  visuomet primins žmogų, kuris šią dovaną įteikė. Antra – tai puiki galimybė mamai ir kūdikiui padovanoti panašias dovanas, kurios tik sustiprins jų ryšį. Galų gale – tai pirmas žingsnis padėsiantis mažyliui žengti į grožio ir estetikos suvokimo pasaulį. Būkite to pradininkas.

Visame pasaulyje sparčiai populiarėjantis vaiko metrikų portretas – tai šiuolaikiška, originali bei moderni dovana. Visai nestebina, kai nauja idėja užkopia į dovanų idėjų viršūnes. Visi mes norime ne tik dovanoti, bet ir gauti kažką originalaus, dar nepažinto.

Antra pagal populiarumą dovana naujagimiams – drabužėliai. Jie taip pat labai naudingi. Tik prieš pirkdami būtinai išsiaiškinkite vaikučio ūgį ir svorį. Kitas dalykas – nepirkite drabužėlių tik vienam amžiaus laikotarpiui. Prie šliaužtinukų pridėkite metų amžiaus mergaitei ar berniukui sukomplektuotą rūbų kostiumėlį. Šiek tiek originaliau ir, be abejonės, praktiška.

Tikriausiai šiek tiek pamelavome, jog sauskelnės ir drabužėliai yra populiariausios palankynų dovanos. O kaip gi žaislai? Žinoma, be jų nė žingsnio.  Vaikams žaislų niekada nebus per daug. Pliušiniai, lavinamieji, edukaciniai, muzikiniai žaislai – šiandien  žaislų rūšių yra pačių įvairiausių. Skirtingai nei drabužėliai ar sentimentalios dovanos, žaislus reikėtų pirkti pagal šiandienos vaiko amžių. Augantys mažyliai vystosi labai skirtingai ir jų pomėgiai bei gebėjimai būna taip pat skirtingi. Tad labai įdomus ir naudingas lavinamasis stalo žaidimas vienam vaikui bus pats brangiausias žaislas, o kitam visiškai neįdomus. Tad,  jeigu lankysite vos kelių mėnesių kūdikį,  galbūt geriau atsisukite į įvairiaspalvius barškučius, pliušinius žaislus ar įvairias pakramtymui skirtas grožybes.

Žinoma, niekaip negalime paminėti dovanos – pinigų. Tik štai bėda – čia labai lengva paslysti. Pinigus derėtų dovanoti tik labai gerai pažįstamai šeimai arba tiems, kurie leidžia suprasti, jog pageidauja tokios dovanos naujagimiui. Kodėl taip sakome? Tenka girdėti, jog pinigai laikomi labai neoriginalia ir net lengvabūdiška dovana. Neva tai lengviausias kelias padovanoti kažką nesukant galvos. Tai gali būti suprasta, kaip abejingumas. Tad, prieš dovanodami pinigus gerai apsvarstykite visus niuansus. Be to, kiekviena situacija yra unikali, tad, tikriausiai, derėtų pasikliauti ir savo intuicija.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0