Kas yra granulinė krosnelė?

Kas yra granulinė krosnelė?

Kaip pasiruošti šildymo sezonui: Efektyvus šildymas kuro granulėmis
5 priežastys, kodėl reikėtų pasirinkti šilumos siurblį oras – vanduo?
Ar šilumos siurbliai oras-oras gali šildyti namus žiemą?
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos

Panašios išvaizdos, kaip malkomis kūrenama krosnis, granulinė krosnis yra šildymo prietaisas, kuriame deginamas biomasės kuras išskiria šilumą. Granulinės krosnys veikia lėtai tiekdamos medžio granules iš rezervuaro, vadinamo bunkeriu, į degimo indą, palaikant nuolatinį degimą.

Granulinės krosnelės yra kūrenamos mažomis, vamzdelio formos medžio granulėmis. Medžio granulės yra biomasės produktas, pagamintas iš atsinaujinančių medžiagų, įskaitant perdirbtą medieną ir augalus.

Naudojant didelio efektyvumo granulines krosneles, 15 – 18 kg granulių maišo gali pakakti maždaug 24 valandoms pastoviam šilumos palaikymui 140 kvadratinių metrų namui. Kuo, žinoma, namas mažesnis, tuo ilgesniam laikui užtenka standartinio dydžio granulių maišo.

Kodėl verta rinktis granulines krosneles?

Granulinės krosnelės laikomos draugiškomis aplinkai ir dega labai švariai. Anglies monoksido, kaip šalutinio produkto, susidaro labai mažai, o kietųjų dalelių išskiriama tik 0,6 – 1,2 gramo per valandą. Kadangi granulinės krosnys gamina mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei iškastinio kuro sistemos, jos yra naudingos aplinkai.

Renkantis granulinę krosnelę taip pat galima sumažinti sąskaitą už šildymą. Šildymo medžio granulėmis kaina gali būti mažesnė nei kūrenant tepalu, propanu ar elektra. Verta žinoti, kad efektyvu granulines krosneles įsirengti senesnės statybos namuose (statytuose iki 2000 metų), kuriuose šilumos sulaikymas patalpose yra mažesnis, nei naujos statybos namuose.

Kokio dydžio ir galingumo granulinė tinkama?

Kai svarstote savo namuose įsirengti granulinę krosnelę, svarbu atsiminti, kad vienas dydis netinka visiems būstams. Granulinė krosnelė, kuri yra yra per didelė jūsų namo šilumos poreikiui arba plotui – gali veikti lėtai, pernelyg stipriai užkaitinti patalpą, o nuolatinis per žemo kūrenimo galingumo palaikymas gali gadinti krosnelę. Todėl renkantis krosnelę verta pasikonsultuoti su profesionalais.

Kadangi granulinės krosnelės tapma vis populiaresnė šildymo opcija, yra nemažas granulinių krosnelių dizainų pasirinkimas, kuris tinka šiuolaikiniam namų interjerui.

Europos medienos granulių sunaudojimas:

Didžioji dalis  medžio granulių suvartojamos šilumos gamybai – 61,8%. Medžio granules pagal suvartojimą šilumai galima dar suskirstyti į tris rinkas – gyvenamųjų patalpų šildymą (69%), komercinį šildymą (19%) ir šilumą, gaminamą iš kogeneracinės energijos (12%). Likę 38,2% medienos granulių buvo panaudoti energijai gaminti.

Aukščiausios kokybės medžio granulių privalumai:

Jei norite turėti patikimą šilumos šaltinį, taupyti pinigus ir padėti saugoti aplinką, sertifikuotos EN Plius A1 sertifikatu „Sunny Pellets“ medienos granulės yra puikus pasirinkimas. Kai granulės dega, jos išskiria tą patį anglies dioksido kiekį, kurį medis sugeria augimo metu, todėl medžio granulės yra laikomos CO2 neutraliu kuru.

Puiki medžio granulių kokybė yra būtina norint pasiekti nuolatinį ir optimalų šildymo procesą. Kadangi egzistuoja skirtingos kuro rūšys, krosnių ir katilų savininkams labai svarbu pasirinkti tinkamos kokybės kurą, kuris geriausiai tinka įrenginiams.

Sertifikuotos ar nesertifikuotos granulės?

Ilgus metus medzio granules kūrenantys vartotojai gerai žino, kad granulės yra skirtingos kokybės. Galima įsigyti nesertifikuotų ir sertifikuotų medžio granulių. Sertifikuotos medžio granulės 20-30 eurų/už toną brangesnės, tačiau jas renkasi vis daugiau vartotojų. Kas tai lemia?

Nesertifikuotos medžio granulės dažniausiai gaminamos iš nenužievėtos medienos, todėl granulės būna su priemaišomis, o norint jas geriau supresuoti, naudojamos rišamosios medžiagos. Dėl priemaišų, susidaro didesnis kiekis pelenų, taip pat dėl žemos lydymosi temperatūros susidaro šlakai. Susiformavę šlakai neigiamai veikia sistemos darbą (užkemša degiklį), todėl būtina nuolat papildomai prižiūrėti degiklį.

Aukščiausios kokybės granulės visada yra sertifikuotos „EN Plus A1“ sertifikatu. Jos atitinka reikalavimus ir gaminamos iš nužievintų spygliuočių medienos pjuvenų arba drožlių. Nenaudojami joki cheminiai rišikliai presuojant granules. Šis sertifikatas garantuoja, kad granulės kaitriai degs, liks mažiau pelenų, o šildymas bus nepertraukiamas, nes pelenai neišskirs šlakų.

Granulių sandėliavimas:

Kad medienos granulės būtų kuo ilgiau tinkamos naudoti, jas reikia laikyti patalpose tam, kad išvengti medžio granulių sudrėkimo. Drėgnoje vietoje medžio granulės gali tapti per drėgnos kūrenimui ir jas gali reikėti džiovinti. Tinkamai laikant granules, jų tinkamumo naudoti terminas gali būti ilgesnis nei dveji metai.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: