...

7 pagrindiniai žavingo sodo elementai

7 pagrindiniai žavingo sodo elementai

Kaip ir ką sodinti 2015 metais
Kaip sodinti spygliuočius medžius
Kaip sode išnaikinti sraiges ir šliužus
Kaip skardinių tvorų privalumai palengvina gyvenimą?
Kaip prižiūrėti orchidėjas

Nesuklysime pasakydami, jog kiekvienas iš mūsų svajoja sukurti tvarkingą, žavią sodo aplinką – juk būtent nuo jos labai priklauso bendras eksterjeras ir atmosfera kieme. Tačiau gerai tai, jog išplėtoti nepriekaištingai atrodančią aplinką nėra sudėtinga. Svarbu atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus – apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

  1. Tinkama vieta

Tais atvejais, kai kiemas yra didesnis, turime galimybę pasirinkti, kur plėtoti jaukų sodo kampelį. Tuomet siūloma surasti privatesnę zoną – tam puikiai tinka erdvės po medžiais, prie pat namo sienos ar tvoros. Tačiau iš esmės tinka bet kuri kiemo vieta, kuri turi patogų priėjimą ir pakankamai tvarkingą kraštovaizdį – tikriausiai nesinorėtų sėdėti šalia komposto, šiukšlių konteinerių ar kitų, su atpalaiduojančiu poilsiu sunkiai besisiejančių sodo statinių.

  1. Geras išplanavimas

Tam, kad pavyktų išvengti aukščiau aprašytos situacijos, ypač svarbu tinkamai išplanuoti tiek kiemo, tiek ir sodo erdvę. Iš karto turėtumėte numatyti, kur įrengsite pasisėdėjimų zoną, kur kepsite gardžius grilio patiekalus, o kur saugiai, Jūsų stebimi galės žaisti vaikai. Būtų idealu užtikrinti, jog sklindantys dūmai nepasieks Jūsų poilsio zonos, o vaikai neturės galimybių užkliudyti kepsninės. Taip ne tik išvengsite nemalonių situacijų, bet ir tiksliau žinosite savo galimybes formuodami sodo aplinką.

  1. Privatumas

Sode bus galima geriau atsipalaiduoti, jeigu Jūsų ramybės netrikdys kaimynų ar praeivių žvilgsniai. Privatumą pavyks užtikrinti apsodinus šią erdvę aukštais, vešliais krūmais ir medžiais, tačiau jeigu norisi greitesnių rezultatų, reikėtų užsitverti tankią, uždarą tvorą. Ji bus naudinga ir dėl to, jog puikiai apsaugos nuo gyvūnų. Platų tvorų pasirinkimą atrasite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/tvoros.

  1. Kruopščiai prižiūrėta aplinka

Pasirūpinus tinkama vieta ir privatumu, bus galima pereiti prie kitų svarbių detalių. Jaukus sodas pirmiausiai asocijuojasi su tvarka, tad reikėtų pasirūpinti, kad jame negulėtų nereikalingų daiktų – jei sunku jiems visiems surasti vietą, gali pasitarnauti labai estetiškai atrodantys sodo sandėliukai. Galiausiai reikės pasirūpinti pievute – tvarkingai nupjauta žolė bet kokiam eksterjerui suteiks papildomų taškų. El. parduotuvėje Pigu.lt vejapjovės pasižymi plačiu asortimentu: čia tikrai surasite tokią, kuri tiks Jūsų kiemui.

  1. Patogi sėdėjimo vieta

Lauko baldai taip pat ženkliai prisideda prie sodo atmosferos puoselėjimo – jų išvaizda turi įtakos eksterjerui, o praktiškumas garantuoja asmeninį komfortą. Renkantis juos, daug dėmesio turėtumėte skirti dizainui ir dydžiui: pagalvokite, kiek žmonių dažniausiai leidžia laiką sode ir įsitikinkite, jog bus užtikrintas patogus praėjimas bei priėjimas. Tinkamų variantų turėtų pavykti surasti net ir tuomet, jei bandote apstatyti itin nedidelę sodo erdvę.

  1. Jaukus apšvietimas

Tam, kad sode laiką galėtumėte leisti net ir sutemus, svarbu pasirūpinti kokybišku apšvietimu. Tam galite naudoti lauko žibintus, žaismingas lempučių girliandas ar netgi žvakes – renkantis bet kokius panašius sprendimus, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokią įtaką jie turės bendrai aplinkai. Kartais nusprendžiama įsigyti ir šildytuvus, kurie tampa tikru išsigelbėjimu šaltesniais vakarais.

  1. Harmoningas eksterjeras

Reikėtų nepamiršti pagalvoti ir apie papildomas detales, kurios aplinkai pridės jaukumo. Tai gali būti įvairios gėlės, krūmeliai, sodo dekoracijos ar kiti panašūs dizaino elementai. Svarbiausia, kad pavyktų juos visus suderinti tarpusavyje, atsižvelgiant ir į namo sienas bei bendrą kraštovaizdį. Kuo darnesnė bus aplinka, tuo jaukiau atrodys Jūsų sodas.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, turėtumėte pakankamai lengvai sukurti žavią sodo aplinką. Svarbiausia, kad Jums patiems patiktų galutinis rezultatas ir iš tiesų norėtumėte leisti laiką savo kieme.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: