...

Kaip greitai apsitverti sklypą – tinklinė tvora

Kaip greitai apsitverti sklypą – tinklinė tvora

Norint greitai apsitverti namų valdos,  sodo ar miško sklypą, greičiausiai ir lengviausiai tai padarysite pasinaudoję senu bet geru išradimu tvoros tinklu. Šiais laikais jų būną įvairiausių storių ir spalvų, pintų ir virintų, o pats svarbiausias dalykas, kad apsitverti teritoriją galima greitai ir nebrangiai. Visos tvoros yra apsaugotos nuo korozijos ir yra cinkuotos arba dengtos pvc danga. Tvoros tinklo storis svyruoja nuo 3.2 mm iki 4mm. Tinklo akys būna skirtingų formų 50×50 mm, 50×100 mm, 75×100 mm. Ritinių ilgis – 25 m. Vielinės tvoros padengtos PVC danga (žalia spalva RAL6005). Kas 25 metrus, teritorijos kampuose ir tvoros pradžioje bei gale, naudojami atraminiai stulpai. Tinklinė tvora komplektuojama su apvaliais stulpais ir tvirtinimais. Stulpus rekomenduojame montuoti kas 2.5 m.

Tvoros montavimo instrukcija.

 1. Tvoros montavimo tiesėje įsikalame tvirtus kuolus, kurie bus reikalingi atsižymėjimui ir lygiui nustatyti.
 2. Tarp jų tvirtai įsitempiame sintetinę virvę.
 3. Kas 2,5m pradedant nuo kampo susižymime stulpelių vietas.
 4. Iškasame 70cm gylio ir apie 15-20 cm pločio duobes stulpelių betonavimui.
 5. Į duobes pripilame betono.
 6. Įstatome  tvoros stulpelį į betoną lygiuojant jį su ištempta virve. Tarpas tarp stulpelių turi būti apie 2,5m. Stulpelio vertikalumą reguliuojame su gulsčiuku. Užpildome duobę betonu. Sutankiname.
 7. Po dviejų parų  prie stulpelių jau galime tvirtinti tvoros tinklą.

tinkline_tvora_tverimas

 1. Prie pirmojo tvoros stulpelio pritvirtintą ritinį išvyniokite ir įtempkite ties antruoju įtempimo stulpeliu.
 2. Tvorą reikia įtempti tiek, kad tinklas butu lygus ir neišsikraipęs.
 3. Įtempę tvorą, ją nerūdijančio plieno sąvaržomis, ar viela pritvirtinkite prie stulpelių. Po to įtempiklį galite nuimti.
 4. Prireikus tvoros įtempimą galima pakoreguoti, pasinaudojant lenkimo replėmis.
 5.  Ritinių sujungimai. Pirmojo tinklo paskutinę akučių eilę turi persidengti su pirmąja antrojo tinklo akučių eile. Du tinklus reikia sujungti sąvaržomis arba rišimo viela. Kad tinklas nepasislinktu, apkabas reikia tvirtinti priešingomis kryptimis.

 6. Tvoros įtempimas. Padidinant kiekvienos tinklo akutės vielos išlinkimą, padidėja tvoros įtempimas. Lenkimo replėmis įtempimas koreguojamas tik tada, kai tvora stovi ant nelygaus paviršiaus.

Ar reikia leidimo planuojamai statyti tvorai?

Tvora yra priskiriama prie nesudėtingų statinių (STR 1.01.07:2002). Jie skirstomi į dvi grupes:
I grupė – kai tvoros didžiausias aukštis yra 1.8 metro, nereikia projekto ir leidimo,
II grupė – kai tvoros didžiausias aukštis yra daugiau kaip 1.8 metro iki 2.0 metrų, rengiamas su paprastintas projektas, kurį patikrina savivaldybės įgaliotas atstovas ir duoda raštišką pritarimą, leidimas nereikalingas.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  segmentine tvora Prieš 6 metai

  Labai naudingas straipsnis, jame radau atsakymus į visus klausimus, susijusiu su segmentinės tvoros apsitvėrimu. Dėkoju 🙂

DISQUS: 0