...

Kaip atskirti poliarizuotus akinius

Kaip atskirti poliarizuotus akinius

Kaip išsirinkti plastikinius langus
Namo šiltinimas poliuretano putomis
Kaip išsirinkti naują butą
Kaip išsirinkti stogo dangą
Kaip auginti ir prižiūrėti graikinius riešutus

Visi žinome, kad taupyti sveikatai negalima. Akys – vienas iš jautriausių ir pažeidžiamų žmogaus organų, todėl jas reikia prižiūrėti visur ir visada. Vienas būdas kaip tai padaryti kai saulė aktyvi tiek žiemą, tiek vasara yra poliarizuoti saulės akiniai. Poliarizuoti saulės akiniai sugeria spindulius nuo horizontalių paviršių, tokių kaip vanduo, sniegas, drėgna kelio danga ir pan. Poliarizuotus akinius nuo saulės rekomenduojama turėti kaip antruosius akinius nuo saulės, kurie naudojami esant stipriam horizontalių atspindžių poveikiui.

 

Reikia atminrti kad, akiniai su poliarizuotais lęšiais:

  • nuima akinančius atspindžius nuo horizontalių paviršių;
  • matomos natūralesnės spalvos;
  • mažiau pavargsta akys, ypač,  daug vairuojant;
  • turi 100% apsaugą nuo pavojingų UV spindulių.

 

Nusipirkote poliarizuotus akinius internetu ir nežinote, kaip patikrinti, ar jie tikrai yra poliarizuoti? Ne bėda, yra keletas greitų būtų patikrinti poliarizuotus akinius ir įsitikinti, kad nusipirkote, tai ką ir norėjote.

  1. Jeigu akiniai nauji ir turi testinį lipduka ar etiketę, pasukite juos 60 laipsnių kampu ir jeigu etiketė pajuoduoja, reiškia akiniai poliarizuoti.
  2. Jeigu turite 2 poras tariamai poliarizuotų akinių, tai uždėkite juos vieną ant kito ir žiūrėkite pro dvigubą stikliuką tiesiai. Tada vieną iš 2 akinių pasukite 60 laipsnių kampu ir stebėkite, kaip keičiasi vaizdas per stikliukus. Jei vaizdas pritemsta, reiškia akiniai poliarizuoti. Jei ne, reiškia bent viena pora arba abi nėra poliarizuoti akiniai.
  3. Turbūt lengviausias ir greičiausias. Susiraskite kokį nors LCD ekraną, tai gali būti kompiuterio monitorius, televizorius ar išmanusis telefonas. Ištieskite akinius priešais LCD ekraną ir pasukite juos 60 kampu į viena arba kitą pusę. Jeigu akiniai yra poliarizuoti, tai lešiai užtemsta. Šis efektas įmanomas todėl, jog LCD ekranai taip pat naudoja atspindžių mažinimo technologiją (anti glare) ir skleidžia poliarizuotą šviesą. Nenustebkite, jei užtemimo efektas matomas tik pasukant viena kryptimi, vieni ekranai gali tamsinti akinius tik viena kryptimi, o kiti – abiem.

 

Saulės akinius su poliarizuotais akinių lęšiais naudingi:

  • Vairuotojams, kad apakinti spindesių nei sekundei neprarastų orientacijos;
  • Žvejams, kad nuimtų blizgesį nuo raibuliuojančio vandens paviršiaus, Ypač muselininkams ir spiningautojams;
  • Žiemos ir lauko sporto mėgėjams ( tenisininkams, slidininkams, tinklininkams ir kitiems;
  • Visiems, kam būtina apsauga nuo saulės.

 

Kaip prižiūrėti tokius akinius:

Poliarizuoti lęšiai bijo ilgalaikės drėgmės ir aukštos temperatūros, todėl saulės akinių su tokiais lęšiais nederėtų palikti ant tiesioginių saulės spindulių ar kitokių aukštos temperatūros šaltinių bei drėgnoje vietoje. Sugadinti poliarizuotus akinių lęšius gali ir sūrus jūros vanduo

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0