Kaip išsirinkti vasarines padangas

Kaip išsirinkti vasarines padangas

Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą
Kaip išsirinkti, kokius valytuvus pirkti?
Kada keisti vasarines ir žiemines padangas 2023
Kaip naudotis užvedimo laidais
Kaip sužinoti automobilio spalvos kodą
Jau netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš žieminių į vasarines. Nors vasarines padangas leidžiama naudoti nuo balandžio 1-os iki lapkričio 10-os  padangų specialistai pataria vasarines padangas pradėti naudoti, tik kai temperatūra yra ne mažesnė nei 7 laipsniai šilumos. Taip vasarinės padangos galės pademonstruoti visus geriausius savo gebėjimus ir galėsite  jaustis saugiai kelyje.
Eksploatuojamo automobilio padangos privalo būti be didesnių pažeidimų. Vienas svarbiausių reikalavimų – padangos protektoriaus rašto gylis: lengvojo automobilio padangos protektoriaus rašto gylis vasarinėms padangoms turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm.
 

Padangų tipai

Pats paprasčiausias ir seniausiai žinomas yra simetrinis padangos protektorius. Pastarasis pasižymi vidutinėmis sukibimo savybėmis ant sauso asfalto, posūkiuose. Didžiausias privalumas būtų tas, kad padanga su simetriniu protektoriumi yra gana tyli. Sukibimo savybės ant šlapios kelio dangos yra patenkinamos. Kryptinės padangos pasižymi tuo, kad puikiai is po savęs išstumia vandenį, dėl to yra puikios ant šlapios kelio dangos. Taip pat yra pakankamai stabilios prie didelio greičio. Kalbant apie šio protektoriaus tipo minusus, reikėtų paminėti, kad padangos būna labiau triukšmingos ir dažniau netolygiai nudyla, tačiau tai dažniausiai atsitinka dėl netvarkingų automobilio pakabos elementų ir pernelyg agresyvaus važiavimo stiliaus. Asimetrinis yra palyginus nesenai atsiradęs padangų protektoriaus tipas. Pastarojo vienas iš privalumų yra minimalus keliamas triukšmas. Šis protektoriaus tipas sukontruotas taip, kad padanga į kelio dangą visuomet remtųsi pilna plokštuma. Tai įtakoja tolygų nusidėvėjimą ir stabilumą posūkiuose. Iš trūkumų reikėtų paminėti, jog asimetrinės padangos yra silpnesnės ant šlapios kelio dangos.  

Vasarinių padangų pasirinkimas

Pirmas kriterijus tai biudžetas, kuris svariai lemia pirkėjo apsisprendimą: pirkti naujas ar naudotas padangas. Toliau seka: – kaina, – padangos savybės (tylios, lietaus, pasižyminčios puikiu pravažumu, maksimaliai sukimbančios su asfaltu važiuojant ekstremaliai), – ilgaamžiškumas, – ekonomiškumas – komfortabilumas. Populiariausios Lietuvoje – vidutinės klasės padangos. Šios padangos dažniausiai pasižymi geriausiu kainos/kokybės santykiu. Tokių padangų prekių ženklai dažniausiai priklauso didiesiems padangų gamintojams. pvz: GOODYEAR – Dunlop; Fulda; Sava; Debica; Kelly. MICHELIN – BF Goodrich; Kleber; Kormoran; Tigar; Taurus. CONTINENTAL – Gislaved; Uniroyal; Barum; Sportiva. BRIDGESTONE – Firestone; Dayton.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • komentaras-avataras
    Andrius Prieš 7 metai

    Sveiki, ar kas yra išbandę ir ar pasiteisino restauruotos vasarinės padangos? Turiu galimybę įsigyti nebrangiai ir nežinau, ko jos vertos 🙂