Jūs nusprendėte įsigyti dviratį. Dabar pats laikas pradėti rinkti informaciją, kokį modelį geriausia pasirinkti ir koks jums geriausiai tiktų. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums pasirinkti geriausiai jūsų reikmes atitinkantį modelį.
Pirmiausiai pagalvokite, kaip jūs norėsite važinėtis dviračiu, taip pat apie savo patirtį ir iš esmės apie savo požiūrį į važiavimą dviračiu. Kodėl jūs norite važinėtis dviračiu? Norite palaikyti gerą formą? Gerai praleisti laiką?Ar tai darysite rimtai, ar tik retkarčiais? Kur jūs norite važinėtis? Gatvėse, dviračių takeliais ar pakelėmis? Kaip dažnai galvojate važinėtis dviračiu? Kuo geriau žinosite, ko norite, tuo lengviau 100%sports parduotuvėje išsirinksite jūsų poreikius atitinkantį dviratį.
Daugumoje dviračių parduotuvių jūs galite rasti tokius dviračius:
Kalnų dviračiai. Tai nėra dailūs, tačiau tvirti dviračiai, jais galima važiuoti ten, kur visai nėra kelių, tačiau daug žmonių tokiais divračiais važinėja ir šaligatviais. Kalnų dviračiai būna su storomis ir tvirtomis padangomis, kurios užtikrina patogumą ir gerą sukibimą su dangos paviršiumi, plokšti skersiniai leidžia geriau valdyti dviratį, o žemai esanti pavara palengvina važiavimą įkalne. Kai kuriuose kalnų dviračiuose yra pakabinamos konstrukcijos, kurios geriau amortizuoja smūgius. Ar jums reikia pakabinamos konstrukcijos? Tai priklauso nuo to, kaip ir kur jūs planuojate važinėtis.
Kelių dviračiai. Tokie dviračiai pritaikyti važinėti kelio danga ir jais galima pasiekti didelį greitį. Padangos yra siauresnės, o rėmo skersiniai sukuria geresnes aerodinamines savybes.
-
Hibridai. Tai tarpinis dviratis tarp kalnų dviračių ir kelių dviračių – jis skirtas tiems, kurie nori ir vieno, ir kito po truputį. Dviračiai hibridai paprastai turi padangas su giliomis įpjovomis, bet padangos yra siauresnės nei kalnų dviračių, plokščius skersinius ir aukštesnę pavarą nei kalnų dviračiai. Jais negalima pasiekti tokio greičio kaip kelių dviračiais, tačiau jie neatrodo ir tokie gremėzdiški kaip kalnų dviračiai, kai jais važinėjama keliais. Tai yra gera susisiekimo priemonė, todėl atitinka daugelio žmonių lūkesčius.
-
Kreiseriniai dviračiai. Jie turi vieną arba daugiau greičių, geriausiai tinka tiems, kurie važinėjasi nereguliariai.
-
Paaugliams skirti dviračiai. Šio tipo dviračių pasirinkimas išties didelis, pradedant nuo vieno greičio kreiserinių, BMX tipo dviračių, kelių greičių kalnų dviračių ir baigiant kelių dviračiais.
-
Patogumui sukurti dviračiai. Tai yra specializuoti kalnų dviračiai arba dviračiai-hibridai, kurių konstrukcija leidžia lengviau kilti į kalną , jie yra su minkštesnėmis sėdynėmis ir žema pavara. Šie dviračiai, kaip suprantate iš pavadinimo, skirti patogumui, tačiau jų funkcinės galimybės yra taip pat gana geros.
Dviračio dydis
-
Rėmo aukštis. Užlipkite ant dviračio. Turi būti nuo vieno iki dviejų colių atstumas tarp viršutinio dviračio skersinio ir kojų susikirtimo vietos; atstumas turi būti nuo trijų iki keturių colių, jeigu jūs planuojate važinėti ten, kur nėra kelių. Jeigu norite išmatuoti dar tiksliau, išmatuokite atstumą iki kojų susikirtimo vietos: užlipkite ant dviračio, pakelkite jį iki kojų susikirtimo vietos, o tuomet išmatuokite atstumą nuo dviračio padangų apačios iki žemės.
-
Rėmo ilgiai. Pasitikrinkite, ar užsėdę ant dviračio patogiai pasieksite dviračio vairo rankenas. Jeigu rankenos per toli, negalėsite tinkamai vairuoti dviračio, o jeigu rankenos per arti – tai bus labai nepatogu ir greitai pavargsite.
-
Sėdynės ir vairo rankenų pritaikymas. Geroje dviračių parduotuvėje bus padaryti tam tikri pakeitimai ir pritaikymai, kad dviratis būtų jums patogus. Pagrindinis dalykas – sėdynės aukštis. Jūsų keliai turi būti sulenkti 25-30 laipsnių kampu, kai jūsų pėda padėta ant pedalo žemiausioje padėtyje. Vairo rankenos turi būti vienu coliu žemiau arba tame pačiame lygyje su sėdyne. Taip pat pasitikrinkite, ar patogu pasiekti stabdžius, o atstumas tarp vairo rankenų turi būti maždaug lygus jūsų pečių pločiui.
-
Pabandykite pavažiuoti. Kaip ir perkant automobilį, dviratį reikia išbandyti realiomis sąlygomis kelyje. Turi būti patogu ir važiuoti, ir vairuoti dviratį. Alkūnės turi būti atpalaiduotos, šiek tiek sulenktos, o stabdžių svirtelės – lengvai nuspaudžiamos. Išbandykite sėdynę, atsistokite remdamiesi į pedalus, pasilenkite, pasisukite, pakeiskite rankų padėtį ant vairo rankenų ir įsitikinsite, ar tikrai patogiai jausitės ant dviračio jam judant.
Pirkite tai, kas patinka. Pirkdami jūs turite jausti malonumą, turi patikti ir dviračio išvaizda, ir tai, kaip jis juda. Paprašykite, kad leistų pasivažinėti, kad galėtumėte palyginti kelis dviračius. Jeigu prieš tai neteko važiuoti tikrai firminiais dviračiais, būsite nustebintas ypatingomis dviračio savybėmis ir kokybe, kurią galite rasti šiandien. Patariame, jeigu kyla abejonių, pirkti geresnį dviratį. Šiuolaikiniai dviračiai gali tikrai nustebinti savo galimybėmis ir kokybe, todėl jei investuosite šiek tiek daugiau, gausite tikrai geromis eksploatacinėmis savybėmis pasižymintį daiktą už išpardavimo kainą.
Dviračių parduotuvėje klauskite patarimų apie tai, ko nesuprantate, pavyzdžiui, apie greitą važiavimą, pavarų keitimą, stabdymą, eksploatavimą ir pan. Jeigu norite susipažinti su jūsų rajone gyvenančiais dviračių mėgėjais, su kuriais galėtumėte pasivažinėti, taip pat paklauskite parduotuvėje arba kreipkitės į klubus, kuriuose buriasi dviračių mėgėjai arba organizuojami žygiai dviračiais. Parduotuvėje visada gausite dviratininkui skirtą instrukciją, ją atidžiai perskaitykite. Instrukcijoje visada pateikiama daug žinių, kurios pasivažinėjimą dviračiu padarys saugų ir malonų.
Klausikite patarimų apie kitus daiktus, kuriuos reikėtų nusipirkti įsigijus dviratį. Kai jau pasirinkote tinkamą dviratį, teks pagalvoti ir apie priedus, kurie bus reikalingi važinėjant dviračiu. Svarbiausias yra šalmas. Pagalvokite ir apie pompą padangoms pripūsti, remonto įrankių komplektėlį, slėgio matuoklį, prie dviračio tvirtinamą krepšį, butelį vandeniui ir dėklą bei spynelę dviračiui. Dviračių parduotuvėje šiuos daiktus padės jums išsirinkti ir pritvirtins prie dviračio.
Malonaus pasivažinėjimo!
KOMENTARAI