Kaip atsikratyti pleiskanų

Kaip atsikratyti pleiskanų

Kaip susipinti gėlių vainiką
Kaip pasidaryti pilingą namuose
Kaip greitai išdžiovinti nagų laką
Kaip pasigaminti rudojo cukraus kūno šveitiklį
Kaip pasidaryti išleistuvių makiažą

Turbūt kiekvienas žinome ir ne kartą esame susidūrę su savo ar svetimų žmonių  pleiskanomis nusėtais pečiai. Tačiau kokios jų atsiradimo priežastys ir gydymo būdai – žino tikrai ne visi.

Pleiskanos – tai raginio odos sluoksnio atsiskiriančių ląstelių dalelės. Jei pleiskanoja galvos oda – požymis, kad oda yra pažeista. Šios nemalonios baltos spalvos dalelės galvos plaukuose ne tik nesudaro estetinio vaizdo, bet ir sukelia niežulį, spartina plaukų riebalavimąsi. Pleiskanos atsiranda dėl pagreitėjusio viršutinio odos sluoksnio epidermio atsinaujinimo ir padidėjusio riebalinių liaukų aktyvumo. Pastarasis suaktyvėja brendimo metu, dažnai plaunant galvą šarminiais muilais ar netinkamu šampūnu ( pvz. dušo želėmis, ar šampūnais labai sa Sustiprėjusi riebalų liaukų funkcija sudaro palankias sąlygas veistis mieliagrybiui, kuris dirgina odą ir skatina pleiskanų atsiradimą. Priežastimis taip pat gali tapti stresas, hormoninių preparatų vartojimas, nuovargis, vitaminų B12, B6, F trūkumas, organizmo dehidratacija ar įvairios ligos.
Kartais galvos oda pleiskanoja ir dėl kitų priežasčių: sauso patalpų oro, metų sezonų kaitos, sūraus jūros vandens, galvos odos jautrumo. Odą gali erzinti plaukų priežiūros priemonių: lako, putų, želė, vaško, plaukų dažų ir netinkamo šampūno likučiai plaukuose.

Pleiskanų gydymo būdai

• Linų aliejus. Profilaktikai ir susirgimo gydymui būtina kasdien gerti po vieną valgomąjį šaukštą „ant tuščio skrandžio“. Linų aliejus labai turtingas įvairių mūsų organizmui būtinų vitaminų. Vartoti likus pusvalandžiui iki valgio. Trukmė – iki pusmečio.

• Jūros druska laikoma vienu iš paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų išgydyti pleiskanoms. Druska uždedama ir intensyviai įtrinama į išplautų plaukų šaknis, po ko rekomenduojama juos gerokai paskalauti šiltu vandeniu ir nusausinti rankšluosčiu. Nerekomenduojama plaukus džiovinant naudotis džiovintuvu. Rezultatus pastebėti galima jau po savaitės kasdieninių procedūrų.

• Dar vienu efektyvia priemone atsikratant pleiskanų laikomas dilgėlių nuoviras. Jos taip pat kone stebuklingos, o dabar puikus metas jų prisiskinti. Nuovirui paruošti reikės 150 gramų augalo lapų užpilami 0,5 litro vandens, po ko verdama apie 40 minučių. Į atvėsintą ir perkoštą nuovirą būtina pridėti 2 šaukštus acto. Mišinį į plaukus įtrinti reikalinga kiekvieną dieną, masažuojant galvos odą pirštų galiukais.

• Apie alijošiaus naudą taip pat kalbama jau nuo seniausių laikų. Jeigu pleiskanota oda sudirgusi, ją niežti ir degina, pats laikas odą palepinti alijošių sultimis. Įmasažuokite jas į galvos odą ir palikite kuriam laikui. Vėliau nuskalaukite vandeniu.

• Atsikratyti riebių pleiskanų padės medetkų užpiltinė, kuri įtrinama į plaukus 2-3 kartus į savaitę. Kaukė uždėta ant plaukų turi būti laikoma apie valandą, po ko plaukus būtina išplauti.

• Taip pat prieš pleiskanas yra naudojamas svogūnų lukštų užpiltinė, kurios paruošimui prireiks 50 gramų lukštų užpiltų 1 litu verdančio vandens ir viso šio turinio išlaikymas 30 minučių. Užpiltine skalaujami plaukai, saugantis kad nepatektų į akis.

• Šaltalankio sulčių arba aliejaus mišinys su bet kokiu augaliniu aliejumi įtrinamas į plaukų šaknis esant pleiskanoms ar sausai seborėjai.

• Varnalėšų aliejus sumaišomas su pora kiaušinio trynių ir šaukštu medaus. Kaukė dedama ant plaukų ir galvos odos.

• Du kiaušinio tryniai sumaišomi su pora šaukštų abrikosų kosmetinio aliejaus. Įtrinama į galvos odą.

• Atsikratyti sausų pleiskanų padės ricinos ir migdolų aliejų mišinys santykiu 1:3 parašyta seka. Gautą mišinį įtriname į galvos odą lengvais pirštų judesiais.

• Puikus būdas atsikratyti sausų pleiskanų yra naminis sviestas iš natūralaus pieno, kurį reikia įtrinti į plaukų šaknis ir palikti visai nakčiai. Ryte prieš einant į darbą išplauti. Minėtas būdas leidžia pamiršti pleiskanas per porą dienų.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0