Kaip užmigti, jei kankina nemiga

Kaip užmigti, jei kankina nemiga

Kaip auginti Vynuoges
Kaip sumažinti randą
Kaip išvalyti šaldytuvą ir panaikinti nemalonų kvapą?
Kaip pasidaryti kūno šveitiklį
Kaip užsiauginti sveikus plaukus

Jei kankina nemiga tai gali būti vienas pirmųjų ir dažniausių pasitaikančių psichinės veiklos sutrikimo simptomų. Labai svarbu ne griebtis iš karto migdomųjų, o išsiaiškinti nemigos priežastis, kurias pašalinus, nemiga susitvarkys savaime.  Mūsų miego ritmą valdo biologinis laikrodis, kuris veikia 24 valandų darbo ciklais, todėl, periodiškai, tam tikru laiku pavargstame.  Tad mokslininkai mano, kad mūsų miego ritmai nulemti nuo gimimo ir beveik nesikeičia.

Jeigu ilgai neužmiegate –  nesigriebkite tabletės. Vietoj jos apsiaukite šiltas vilnones puskojines ir pamažėle (lovoje) išgerkite šilto , bet ne karšto pieno stiklinę su šaukšteliu medaus (arba gabalėliu cukraus)

  • Dėl neramaus ir prasto miego gali būti kalta ir lova. Nesigailėkite pinigų gerai lovai. Naktį kūnas privalo ilsėtis. Liaudies išmintis sako: “Pusę gyvenimo žmogus praleidžia lovoje, o gera lova yra pusė gyvenimo!”
  • Kartais dėl nemigos yra kaltos ir per aukštos pagalvės. Jeigu širdis sveika, tai dėkite galvą kiek galima žemiau.
  • Nesaikingai rūkant taip pat gali kankinti nemiga. Verta pagalvoti ir apie tai, kaip mesti rūkyti.

Nustatyta, kad absoliučios nemigos nėra. Atrodo, negali užmigti, o organizmas jau pasineria į ramybės, prilygstančios miegui, būklę. Nebijokite nemigos: miego sutrikimas sukelia nerimą, o nerimas neleidžia užmigti. Stenkitės vakarais prieš miegą atsiriboti nuo dienos nemalonumų. Nelaužykite įprasto dienos režimo – pasivaikščiojimų, vonios, skaitymo, valgymo net darbo. Įpročiai apsaugo nuo nemigos. Neskubėkite sekti kieno nors pavyzdžiu: kas tinka vienam, gali pakenkti kitam.

Neskubėkite gerti vaistų! Geriausiai nuo nemigos gydo fiziniai pratimai, autogeninė treniruotė. Jeigu reikalingi vaistai, tai pradėkite ne nuo tablečių, o nuo žolių, raminančių nervų sistemą. Vaistus turi paskirti gydytojas.

Vartojant migdomuosius vaistus, prastėja natūrali organizmo reakcija ir atsibudus gali trūkti oro. Jeigu vietoj migdomųjųkas vakarą prieš miegą išgersite stiklinę šilto pieno, tai netrukus nemiga nustos kankinusi, lengviau kvėpuosite. Piene yra triptofano bei aminorūgšties, kuri sukelia miegą ir nekenkia nervų sistemai.

  • Labai geras vaistas nuo nemigos – apynių arbata. Paimkite 1,5 šaukšto apynių, užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite 5 min., truputį pasaldinkite ir išgerkite.
  • Jeigu kankina nemiga, išsivirkite puikaus miego gėrimo: stiklinę karštų pasukų arba kefyro sumaišykite su šaukštu pieno miltelių ir pasaldinkite šaukštu medaus.
  • Patikimiausias būdas kraujotakai suintensyvinti yra žiovavimas. Plačiai žiovaudami, visada rąžomės, plečiame krūtinės ląstą. Pabudus iš miego, pati prigimtis verčia mus žiovauti. Ta pati procedūra padeda mums ir užmigti.
  • Jeigu per naktį pabrinksta veidas, pakaušyje jaučiate spaudimą, tai, vadinasi, jums reikia miegoti ant 2-3 pagalvių, t.y. pusiau sėdint.

Nemiga – priežastys

Pagal priežastis ir trukmę nemiga skirstoma į situacinę ir lėtinę nemigą.

Situacinė nemiga – tai psichikos reakcija į stresogenišką gyvenimo situaciją, pasireiškianti miego sutrikimais ir trunkanti ne ilgiau kaip 1 mėn. Paprastai kalbant – tokiu atveju žmogų staiga užgulė gyvenimo sunkumai, tada kilo nerimas, įvairios įkyrios mintys, o prieš miegą vis sukasi mintys apie nemalonų įvykį. Situacinė nemiga dažniausiai praeina ir negydoma. Jeigu ši nemiga tikrai vargina, ryškiai sutrikdo darbingumą – skiriamas medikamentinis gydymas. Situacinė nemiga gydoma įvairiais žoliniais preparatais (į jų sudėtį įeina valerijonas, melisa, apyniai ir kt.) bei cheminiais migdančiais (Stilnox, Zolpidem, Somnols, Hypnogen ir kt.) ir raminančiais vaistais (Clonazepam, Lorafen, Xanax, Frontin, Lexotanil, Bromazepam, Tazepam, Rudotel, Radedorm, Eunoctin, Relanium, Relium, Apaurin, Seduxen, Elenium, Tranxene, Halcion ir kt.). Šių vaistų negalima nuolatos vartoti ilgiau kaip 1-2 mėn. Tuo tarpu šių vaistų vartojimas tik pagal reikalą, esant periodinei nemigai, 1-2 kartus per savaitę, gali būti tęsiamas kiek ilgiau.

Lėtinė nemiga trunka daugiau negu 1 mėnesį, miego sutrikimai vargina 3 ir daugiau naktų per savaitę. Šis sutrikimas nebeturi aiškaus ryšio su staigiais gyvenimo pokyčiais. Lėtinė nemiga kelia kur kas daugiau problemų pacientams bei gydytojams. Neretai ji sunkiai pasiduoda gydymui, sutrikdo darbingumą. Lėtinė nemiga dažnai yra susijusi su pačios nemigos baime – žmogus baiminasi minčių apie miegojimą, nes bijo, kad atsigulus į lovą ir vėl prasidės nemiga.

Nemiga nėštumo metu, nėštumo pradžioje, po gimdymo

Nėštumas – ypatingas laikotarpis, kurio metu moteris tampa jautresnė ir pažeidžiamesnė įvairiems psichologiniams faktoriams, kurio dažniausias simptomas yra nemiga. Nėštumo pradžioje ir eigoje – dažniausiai susijusi su rūpesčiu dėl pasikeitimų, nėštumo eigos, santykių ir naujos rolės.  Nemiga po gimdymo labai dažnai susijusi su nežymiais ir praeinančiais psichikos sutrikimais: pogimdyviniu liūdesiu ar pogimdyvine depresija. Retesniais atvejais gali pasireikšti ir pogimdyvinė psichozė.

Miegas dieną

Harvardo medicinos mokyklos tyrimai rodo, kad dienos miegas apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų.  Dienos miegas taip sumažina kraujospūdį, nuima stresą ir greitai atstato jėgas jeigu miegama teisingai. Jeigu Jūsų darbo diena užsitęsia labai ilgai, naudinga būtų išmokti numigti dieną pusvalandžiui.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Jei reikia pagalbos as esu imsomnijos specialista. Visko ko tik reikia. Plius zemiausios kainos Vilniuje.

DISQUS: