Svajojantiems apie tobulą pievutę prie namų kiaulpienės gali būti tikras košmaras, bet jas įveikti galite pasitelkę paprastus būdus. Nebūtina iškart griebtis cheminių piktžolių naikinimo priemonių. Piktžoles galima išnaikinti ir švelnesniu būdais, tačiau visada lengviausia naudoti chemiją.
Kiaulpienių naikinimo būdai
Šis būdas tinka atsikratyti daugelio piktžolių, tačiau verta žinoti, kad kiaulpienių šaknys yra labai ilgos, gali siekti net 25 cm ir dėl šios priežasties jas išrauti nėra taip paprasta. Juolab kad iki galo jų neišrovus, kiaulpienės ataugs žaibišku greičiu. Pasirinkite tam tinkamus įrankius, kurie palengvins darbą ir kiaulpienes raukite gegužės ir birželio mėnesiais. Su tam skirtais įrankiais kiaulpienes išrausite vos per kelias sekundes.
Reguliariai kirskite kauptuku
Šis metodą galima taikyti ir darže, sode, kur auga piktžolės. Jeigu jūs jaunus augalus kauptuku nukirsite, tuomet jie tikrai bus suvaldyti kuriam laikui ir vasaros metu jūsų neerzins geltonuojančios pienės.
Dažnai pjaukite veją
Šis būdas labiausiai tinka įvairiose pievelėse. Jeigu dažnai – 1 ar 2 kartus per savaitę pjausite žolę, tuomet kiaulpienės nespės ataugti ir tokiu būdu jūs sumažinsite jų plitimą. Išrauti vieną kitą užsilikusį „egzempliorių“ tikrai nebus sudėtinga.
Naudokite herbicidus.
Dabar galima įsigyti specialiai vejų piktžolėms naikinti skirtų priemonių, todėl jeigu negalite apsikęsti kiaulpienių, išmėginkite. Rezultatas turėtų būti toks, kokio tikitės. Tiesa, šiuo atveju labai svarbu atidžiai perskaityti gamintojo nurodymus ir jais vadovautis. Populiariausias yra Roundap.
Raundapas klasik 360g/l v.t., Raundapas Bio 360g/l v.t. – sisteminis neselektyvus herbicidas, į augalus patenka tik per lapus, sunaikina visų piktžolių antžeminę dalį, o vegetatyvinių piktžolių šaknis naikina priklausomai nuo normos. Geriausiai veikia, kai oras šiltas ir drėgnas, o piktžolės intensyviai želia. Nepurkšti didelių sausrų ir šalnų metu. Didžiausias apdorojimų skaičius – 1.
Gėlynams, vejoms skiedinys ruošiamas tokiu santykiu: 1 dalis herbicido ir 3 dalys vendens. Aukštaūgės piktžolės naikinamos pavasarį arba vasarą aplikacijos (tepimo) būdu. Aplikatoriaus šepetėliai turi būti ne arčiau kaip 10 cm atstumu nuo kultūrinių augalų viršūnių. Vengti skiedinio nutekėjimo ant kultūrinių augalų.
Nepamirškite, kad ne visos piktžolės yra blogos. Tarp piktžolių yra ir vadinamieji „augalai-pionieriai“ – kiaulpienės ir dirvinės usnys. Jų stiprios šaknys aeruoja dirvožemį ir siurbia maistines medžiagas iš žemesnių dirvos sluoksnių, todėl toje vietoje vėliau gali augti kiti augalai. Daugelis piktžolių − svarbus maisto šaltinis vabzdžiams ir paukščiams. Todėl visuomet turėtumėte gerai apgalvoti, ar piktžolės iš tiesų kelia problemų, ir jei taip – kuriose vietose, kad galėtumėte imtis tikslingų veiksmų reikiamose vietose.
KOMENTARAI