Skirtingos fasado apdailos priemonės – kaip išsirinkti?

Skirtingos fasado apdailos priemonės – kaip išsirinkti?

Saulės elektrinės namams – švari, efektyvi ir savarankiška elektros energija
Nuo ko pradėti būsto remontą?
Mobilūs nameliai vietoj gyvenamųjų namų: ar verta rinktis?
Esminė Garo Izoliacijos Reikšmė ir Montavimo Konstrukcijose Ypatumai
Kada būtina naudoti hidroizoliaciją?

Paprastai tariant, fasadas yra išorinis pastato sluoksnis. Tai viso namo fasado apdaila, kuri užbaigia projektą. Fasado apdaila atlieka keletą itin svarbių funkcijų. Pirmiausia, suteikia pastatui savitą charakterį, sukuria eksterjerą. Antra, atlieka tam tikrą izoliacinę funkciją – izoliuoja visus pastato plyšius nuo drėgmės ir vėjo bei sulaiko šilumą viduje.

Patys fasadai skirstomi į du tipus, priklausomai nuo to, kur jie yra:

 

  • pagal vietą kelio atžvilgiu: priekyje, gale ar šone;
  • priklausomai nuo to, į kurią pasaulio pusę atsukta siena: į šiaurę, pietus, rytus ar vakarus.

 

Turbūt nereikia sakyti, kad svarbiausia fasado dalis yra priekinė, paprastai esanti priešais gatvę. Dažniausiai ji išsiskiria iš kitų likusių fasado dalių savo eksterjeru ir patrauklumu.

Fasadų medžiagos ir jų rūšys

Fasadinės medžiagos pirmiausia turi būti komponentai, atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Lietuva yra šalis, kurioje temperatūros diapazonas, lemiantis tam tikros išorinės medžiagos stiprumą, yra nuo -30°C iki +30°C ir daugiau. Be fasado apdailai naudojamų medžiagų patvarumo, itin svarbus ir estetinis jų aspektas. Dažnai žmonės estetiką nurodo kaip svarbiausią aspektą iškart po medžiagų atsparumo oro sąlygoms.

Fasadas iš akmens

Išorinis fasadas iš akmens yra graži ir nesenstanti namo puošmena. Tai medžiaga, kuri gali priblokšti naudojama saikingai. Taip pat ji yra itin atspari oro sąlygoms, tad dėl šios priežasties akmuo dažniausiai naudojamas ant cokolių ar kolonų, kurios labiausiai yra veikiamos lietaus, vėjo ar saulės spindulių. Kai kuriuose projektuose šia medžiaga numatyta padengti visą priekinę namo sieną. Jei jūsų projektas yra vienas iš jų, geriau rinktis šviesią smiltainio ar kalkakmenio apdailą. Tai suteiks pastatui lengvumo ir tuo pačiu didingos išraiškos.

 

Akmuo dažniausiai būna didelių, 1,5-3 cm ilgio plokščių pavidalo. Tačiau šis pasirinkimas yra gana brangus. Rinkoje galite rasti ir įvairių akmens plokščių alternatyvų.

Fasadas iš plytelių

Namo fasadas gali būti pagamintas ir iš kitokios, kiek lengvesnės medžiagos – tai plytelės. Plytelės yra atsparios mechaniniams pažeidimams ir drėgmei. Jų gamybai naudojamos įvairios žaliavos, tokios kaip: klinkeris, keramika ir jau minėtas akmuo.

Šiuolaikinis namo fasado dizainas dažniausiai susideda iš keletos skirtingų medžiagų derinimo. Dažnai žmonės pasirenka visiškai skirtingas medžiagas, pavyzdžiui, plyteles ir degintas medines lentas. Tokiu atveju plytelės dedamos labiau pažeidžiamose vietose, o mediena – likusiose pastato fasado dalyse.

 

Kai kurios plytelės sėkmingai imituoja natūralias medžiagas, tokias kaip medis. Tačiau bet kokiu atveju, niekas, net geriausios alternatyvos nepakeis natūralių ir gamtoje sukurtų medžiagų.

Degintos medinės lentos namų fasadams

Mediena fasadams skamba neįtikėtinai? Tik ne degintos medienos lentos. Dėl unikalaus shou sugi ban medžio apdirbimo metodo lentos tampa patvarios ir atsparios ne tik drėgmei, bet ir iš dalies ugnies liepsnoms. Kiekviena medinė lenta yra unikali dėl savo išskirtinio rašto, be to, priklausomai nuo medienos rūšies skiriasi ir lentų spalvos. Tad neabejotinai sukursite unikalų ir išskirtinį namo fasadą.

Dekoratyvinis tinkas fasadams

Tinkas yra dažnai statybose ir apdailos darbams naudojama medžiaga. Modernus ir neiššaukiantis fasadas, kurį dažnai sutinkame užmiesčių kvartaluose, susideda iš labai paprastų architektūrinių sprendimų, kurie paprastai daug nekainuoja. Jei norite namo fasadą apdailinti pigiai, bet kokybiškai, apsvarstykite fasado tinkavimo variantą.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1