Kaip valyti odinius baldus

Kaip valyti odinius baldus

Kaip papuošti Kūčių stalą
Kaip išsirinkti kaitlentę
NUO PERTEKLINĖS DRĖGMĖS NAMUOSE GELBSTI KOKYBIŠKI ORO SAUSINTUVAI
Kaip pasirinkti kokybišką ir gerą vaikišką baseiną?
Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą

Odiniai baldai yra puikūs ir gražūs, tačiau kainuoja brangiai Dėl tos priežasties  svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir valyti, kad jie šeimininkus džiugintų ne vienus metus. Nevertėtų tikėti kai kurių pardavėjų tikinimais, esą odinius baldus prižiūrėti labai lengva.  Anaiptol, šie baldai gana „kaprizingi”,  todėl reikia labai kruopščiai rinktis tinkamas valymo priemones. Oda yra higroskopinė kapiliarinė porėta medžiaga, todėl ji lengvai sugeria ir išskiria drėgmę (odoje turėtų būti apie 10-15 proc. drėgmės). Itin sausoje aplinkoje odiniai baldai ima džiūti, oda traukiasi, trūkinėja, tampa trapi, net Kaip_valyti_odinius_baldus gali pradėti byrėti ar trintis dažikliai.  Todėl pirmiausia reikia pasirūpinti, kad patalpoje, kur stovi baldai, būtų normalus oro drėgnumas (apie 60-70 proc.). Elastingumo ir žvilgesio odai suteikia natūralios riebalinės medžiagos. Jos ilgainiui išdžiūsta, tiesa, procesas trunka ne vienus metus. Netekusi riebalinių medžiagų oda praranda elastingumą, ima trūkinėti, šerpetoja paviršius. Šių problemų galima lengvai išvengti – tereikia porą kartų per metus odinių baldų paviršių ištepti specialiomis priemonėmis. Jų galima įsigyti odiniais baldais prekiaujančiose parduotuvėse. Be to, baldus galima „pamaitinti” – įtrinti juos švelnia, stearinu (pusiau skaidri balta ar gelsva riebi medžiaga žvakėms, muilui daryti) suvilgyta kempine. Beje, nemažai gamintojų natūralią odą naudoja tik atlošams, sėdimajai daliai, ranktūriams gaminti, visur kitur – dirbtinę. Pastaroji sunkiau valoma nei natūrali, lengviau trūkinėja, greičiau blunka ir nusitrina.

 

Odiniai baldai plaunami šiek tiek muiluotu vandeniu.

Taip pat skaitykite:  Kaip išvalyti vašką

DĖMESIO!

  • Kad įsitikintumėte, ar oda yra plaunama, užlašinkite vandens ant kurios nors mažiau matomos vietos. Jei vanduo įsisunkia į odą, jos negalima plauti; jei paviršiuje lieka maži lašeliai- galima.
  • Kad odiniai baldai atrodytu kaip nauji, ištepkite odą išplaktu kiaušinio baltymu, paskui nublizginkite.
  • Namie pasigaminkite puikią odinių baldų valymo priemonę: užvirkite 300 ml sėmenų aliejaus, atvėsinkite, įpilkite 300 ml acto. Šiuo skiediniu įtrinkite odą, paskui nublizginkite.
  • Nestatykite baldų arti radiatorių ar kitų šilumos šaltinių. Atstumas tarp jų turėtų būti apie 30-40 cm. Taip pat reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ar ryškių šviestuvų. Nuo jų baldai greičiau blunka, sutrūkinėja paviršius. Sušlapusio odinio paviršiaus nedžiovinkite plaukų džiovintuvu, nelyginkite odinių pagalvėlių, nes nepataisomai sugadinsite odą.
  • Nevalykite odos cheminiais tirpikliais, dėmių valikliu, spiritu, actu, acetonu, valikliais su abrazyvinėmis dalelėmis. Stiprios valymo priemonės pakeis odos spalvą ir nepataisomai sugadins paviršių. Neleiskite įsigerti vandeniui, kitiems skysčiams – liks dėmės.
  • Atminkite: odiniams baldams valyti netinka nei indų ploviklis, nei skalbimo milteliai (nesvarbu, kad namiškiai sofą nučiupinėjo riebaluotais pirštais). Nors iš pirmo žvilgsnio universalios valymo priemonės valo neblogai, tačiau labai greitai nutrina apsauginį odos sluoksnį. Tada baldas greičiau išsitepa, o valyti jį gerokai sunkiau.
  • Tikrai neverta bandyti odinių apmušalų skalbti skalbyklėje. Ne ką geresnė išeitis net jei skalbsite rankomis.
  • Odiniai baldai (ypač šviesūs) bijo ryškios spalvotos tekstilės (ilgiau palaikius, ypač kai namuose šilta, ant paviršiaus liks spalvotos pagalvėlės raštai). Odinį fotelį ar kėdę taip pat gali nudažyti džinsai, ryškus megztinis, net prispaustas ir ilgiau palaikytas laikraštis.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • komentaras-avataras
    Kristina Prieš 11 metų

    Kaip tik renkuosi odinę sofą, tikėjaus, kad priežiūra ir valymas nereikalaus daug pastangų, tačiau patarimai verčia susimąstyt. Na, o pirkinio atveju, turėsiu naudingos informacijos:)