Kaip atsikratyti brukalų WordPress sistemoje

Kaip atsikratyti brukalų WordPress sistemoje

Kaip instaliuoti Joomla
Kaip pasirūpinti savo verslo įvaizdžiu
Kaip sukurti sėkmingą tinklaraščio strategiją?
Kaip sulietuvinti WordPress 3.5
Kaip instaliuoti WordPress temą

Visi kas turi savo internetinius puslapius tikriausiai dažnai susiduria su brukalais ( spam komentarais). Šiandien aprašysime kelis pluginus kurie padės Jums su jais puikiai kovoti ir apie Spamerius galėsite tiesiog pamiršti. Tai du pluginai kurie veikiai puikiai. Akismet ir Conditional CAPTCHA.

Akismet – apsauga nuo nepageidaujamų spaminių komentarų. „Akismet“ įskiepis tikrina Jūsų svetainės komentarus savo servisuose ir jei jie atrodo panašūs į brukalą – spam’ą – jie perkeliami į brukalų skiltį ir nėra viešai matomi.  Net jei „Akismet“ ir praleidžia kokį tais komentarą – moderatorius ar administratorius gali matyti, kokie komentarai yra laikomi brukalu ir juos pažymėti kaip ne brukalą. Norint tvarkos net ir brukalo skiltyje – galima visus komentarus pažymėti ir negrįžtamai pašalinti, nors tai tik papildomas darbas Jums. Esant poreikiu galima peržiūrėti konkretaus komentaro istoriją. Taip sužinosite, ar komentarą „pagavo“ „Akismet“, ar jį brukalu palaikė kuris nors administratorius ar moderatorius.

[info] „Akismet“ įskiepis laikomas vienu geriausiai kovojančiu su brukalais įskiepiu, todėl ir yra automatiškai diegiamas kiekvienoje WordPress instaliacijoje. Pralaidumo procentas yra maždaug 0.1%, o tai tikrai geras rezultatas (informacija iš asmeninės patirties bei atsiliepimų internete). [/info]

Akismet yra nemokamas

Svarbu žinoti, jog  norint aktyvuoti „Akismet“ reikalinga  įvesti specialų raktą. Jį nemokamai galima gauti užsiregistravus Akismet interneto svetainėje. Registruojantis reikia nurodyti, kokio tipo naudotojas esate. Asmeniniams tinklaraščiams skirta versija yra nemokama, tačiau prašoma paaukoti.

 

Kartais vien  Akismet nepakanka, nors ji veikia neblogai, tačiau retkarčiais į brukalo skiltį nukeliauja ir tie komentarai, kuriuose yra naudingos skaitytojams ar administracijai nuorodos. Siekiant to išvengti siūlome naudoti  galima naudoti   Condtinional CAPTCHA for WordPress.

Šio įskiepio idėja – pamačius į brukalą panašų komentarą ne iš karto jį perkelti į brukalų skiltį, bet leisti žmogui įrodyti, jog jis iš tiesų yra žmogus. Tai atliekama CAPTCHA pagalba. Įvedus prašoma tekstą (pagal nutylėjimą naudojamas paprastas tekstas, o įvesti reikia tam tikrus du simbolius, tačiau galima naudoti ir populiaresnį reCAPTCHA generatorių) ir taip patvirtinus savo žmogiškąją esybę komentaras perkeliamas ne į brukalų skiltį, bet į laukiančių patvirtinimo eilę.

Įskiepio nustatymai leidžia koreguoti perkėlimo vieta. Tai gali būti ir momentinis komentaro patvirtinimas, tačiau nesiūlome to daryti dėl paprasčiausios priežasties – brukalus kuria ne tik automatizuotos sistemos (botai), bet ir realūs žmonės, todėl automatinis patvirtinimas gali praleisti nemažą dalį brukalo į viešąją Jūsų svetainės erdvę.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šis įskiepis veikia tik tuo atveju kai yra įdiegtas Akismet įskiepis. Jei Akismet įskiepis neįdiegtas ar neaktyvuotas, iš šio įskiepio nebus jokios naudos.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0