Kaip išsirinkti sportinę liemenėlę? Patarimai ir rekomendacijos

Kaip išsirinkti sportinę liemenėlę? Patarimai ir rekomendacijos

Kaip įveikti mėšlungi
Ką reikėtų žinoti šaltuoju sezonu sportuojantiems lauke?
Kaip teisingai atlikti raumenų tempimo pratimus
Kaip padaryti špagatą
Kaip pasigaminti sveiką ir skanų kokteilį

Sportinė liemenėlė tai privaloma jūsų treniruočių aprangos dalis. Nepriklausomai nuo to, ar treniruojate crossfit, bėgiojate ar mėgstate jogos pratimus, treniruočių liemenėlė žymiai padidins komfortą ir suteiks tinkamą paramą. Nežinote, kaip išsirinkti tinkamą? Peržiūrėkite mūsų patarimus ir rekomendacijas.

Sportinė liemenėlė – kodėl ji reikalinga? Atsakome

Jau turite gerą sportinę avalynę ir patogias, mėgstamiausio rašto tampres? Atėjo laikas išsirinkti sportinę liemenėlę! Nors ji atlieka tą pačią funkciją kaip ir tradicinė liemenėlė, tačiau modelis, skirtas nešioti sportuojant, užtikrina žymiai didesnę paramą krūtims.

Svarstote, kam jums reikalinga sportinė liemenėlė ir ar apskritai verta į ją investuoti? Neabejojame, kad verta. Mums bėgiojant, treniruojantis ar sportuojant sporto salėje, mūsų krūtinė intensyviai juda ir dėl to: įtempia odą. Be geros paramos tai gali ne tik sukelti daug diskomforto, bet ir sukelti vadinamųjų Kuperio raiščių susilpnėjimą ir negrįžtamą krūtų stangrumo praradimą. Treniruodamiesi su gerai parinkta sportine liemenėle, rūpinatės ne tik savo patogumu, bet ir gera krūtų būkle ilgus metus.

Sportinė liemenėlė – kaip pasirinkti geriausią? Praktiniai patarimai

Treniruočių liemenėlė – svarbus sportinės aprangos elementas, tačiau kaip ją išsirinkti, kad ji būtų patogi ir gerai atliktų savo funkciją? Svarbiausia ne tik pasirinkti tinkamą dydį, bet ir priderinti ją prie pasirinktos sporto šakos. Mažesnės krūtinės savininkėms puikiai tiks treniruočių topo formos liemenėlė. Jie idealiai tiks nedidelio aktyvumo sportinėms veikloms. Tuo tarpu liemenėlė didelei krūtinei turi užtikrinti tinkamą paramą ir puikiai priglusti kūno, ypač jeigu bėgiojate ar užsiimate crossfit tipo pratimais.

Kaip išsirinkti sportinės liemenėlės dydį? Patariame

Sportinės liemenėlės dydis parenkamas panašiai kaip ir tradicinės liemenėlės. Tačiau manoma, kad mankštai skirtas po krūtine turėtų būti kiek siauresnė. Tinkamai priderinta ji nejudės aukštyn ir žemyn, o tuo pačiu leis jums laisvai kvėpuoti. Taip pat svarbu, kad kaušelis dengtų visą krūtį, o petnešėlės būtų reguliuojamos.

Norėdami pasirinkti sportinės liemenėlės dydį, pakanka išmatuoti apimtį po krūtine – giliai iškvėpus laikant matavimo juostą tvirtai, o vėliau – apimtį spenelių aukštyje. Palyginkite gautus išmatavimus su dydžių lentele, apvalindami apimtį po krūtine žemyn – jei jūsų išmatavimas parodė 73 cm, rinkitės liemenėlę, kurios apimtis 70.

Kokią sportinę liemenėlę rinktis bėgimui, o kokią – sporto salei, jogai ar kūno rengybai?

O kaip išsirinkti sportinę liemenėlę mėgstamai sporto disciplinai? Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į kirpimą ir paramos laipsnį. Galite rinktis:

  • Mažos paramos sportinę liemenėlę – dažniausiai topo formos. Jie išlaiko krūtinę vietoje suspausdamos krūtis. Geriausiai pasiteisins žemesnio intensyvumo treniruočių metu: jogos, pilateso, tempimo pratimų ar važinėjimo dviračiu metu.
  • Vidutinės paramos sportinę liemenėlę – atpažįstame jas iš dviejų atskirų, profiliuotų kaušelių. Būtent jų dėka užtikrinamas puikus prigludimas ir komfortas sporto salėje ar treniruotės metu.
  • Didelės paramos sportinę liemenėlę – tai geriausias pasirinkimas, jei ieškote sportinės liemenėlės bėgimui ar crossfit sportui. Šio tipo modeliai turi atskirus, profiliuotus kaušelius, reguliuojamas petnešėles ir dažniausiai: plačią, patvarią juostą po krūtine, užtikrinančią geriausią paramą intensyvaus pratimo ar šokinėjimo metu.

Renkamės sportinę liemenėlę – į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį?

Gera sportinė liemenėlė turėtų suteikti ir šiluminio komforto, todėl renkantis tinkamą, verta atkreipti dėmesį į pagaminimo medžiagas. Ypač dinamiškų treniruočių metu geriausiai tiks funkcinių audinių sportinės liemenėlės. Jie yra itin pralaidžios orui, greitai džiūsta, be to, pašalina drėgmę į išorę.

Ne ką mažiau svarbus yra ir dizainas! Sportinę liemenėlę turėtumėte dėvėti ne tik dėl patogumo, bet ir tam, kad gerai jaustumėtės, todėl įsigykite jums labiausiai patinkantį modelį. Pasirinkimas yra labai didelis: nuo pastelinių atspalvių iki klasikinės juodos!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: