Kaip deklaruoti siuntą? | Siuntų deklaravimas

Kaip deklaruoti siuntą? | Siuntų deklaravimas

Kaip suorganizuoti linksmas ir originalias vestuves?
Kiek pakelių cigarečių galima vežti į Angliją
Kaip išsirinkti stalo žaidimus ir kokie populiariausi žaidimai šiandien?
Kaip greitai išdžiovinti nagų laką
Kaip pasidaryti aitvarą

Pasikeitus reikalavimams, nuo 2021 m. liepos 1 dienos, reikia deklaruoti visas siuntas siunčiamas ne iš Europos sąjungos. Kaip žinia nuo šių metų liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES), tame tarpe ir Lietuvoje, įsigaliojo nauja tvarka. Dabar visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM. Šiandien paaiškinsime kaip deklaruoti siuntą (muitinėje), gautą iš trečiųjų šalių (pvz. Kinijos, JAV, Anglijos, Rusijos, Turkijos…  Taip pat siuntas iš tokių populiarių parduotuvių kaip Aliexpress, Gearbest… Visai tai, dabar lengvai galima padaryti interneto pagalba, ko iki liepos pirmos galimybės atlikti niekas neturėjo.

Deklaruoti galite per Lietuvos paštą, arba savarankiškai.

Lietuvos paštas, už šias paslaugas taiko 3 eurų tarpininkavimo mokestį.

Kaip deklaruoti siuntą?

Kokius dokumentus būtina pateikti, kai deklaruojama siunta?

Tam, kad Lietuvos Respublikos muitinė galėtų tinkamai apskaičiuoti mokėtinus importo mokesčius (PVM, muitą, akcizą) ir (arba) taikyti nustatytas šių mokesčių lengvatas, muitinei turi būti pateikta tiksli informacija apie pašto siuntoje esančias prekes (jų pavadinimas, skaičius, vertė ir pan.).

Esant nepakankamai informacijai, galime paprašyti pateikti papildomą informaciją apie gautą prekę. Dažniausiai prašoma pateikti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus, pavyzdžiui, el. parduotuvės Jums atsiųstos ir (arba) el. parduotuvės Jūsų asmeninėje paskyroje išsaugotos pirkimo-pardavimo sąskaitas, atsiskaitymą už prekes patvirtinančio dokumento kopiją (banko, PayPal, Western Union ir t.t. pavedimo kopiją arba „ekrano vaizdo nuotrauką„).

Jeigu siunčiama dovana arba asmeninė siunta, ar reikia deklaruoti muitinėje?

Neapmokestinamomis dovanomis laikomos siuntos, be jokio atlygio siunčiamos privataus asmens kitam privačiam asmeniui.

Atsiunčiamos dovanoms (ne)apmokestinimo sąlygos yra tokios: siuntos su dovanomis apmokestintos importo PVM, jeigu jų vertė viršija 45 Eur, kartu ir importo muitu, jei siuntos vertė viršija 150 Eur.

Pastaba: net jeigu dovana nėra apmokestinama, ją vis tiek reikia deklaruoti muitinėje. Dėl šios priežasties siuntos – dovanos vertę muitinės nurodyti yra būtina, nulinės vertės nėra galimos. Pateikiant informaciją deklaravimui, rekomenduojama pastabų laukelyje palikti pastebėjimą, kad tai yra privačiam asmens kito privataus asmens neatlygintinai siųsta siunta (dovana). Atkreipiame dėmesį, kad iš el. parduotuvės siunčiama prekė negali būti laikoma dovana, net jeigu ji apmokėta ne gavėjo. Siunta laikoma neapmokestinama dovana tik tada, kai fizinis asmuo siunčia kitam fiziniam asmeniui.

Savarankiškas siuntos deklaravimas LR muitinėje

Jeigu pageidaujate deklaruoti siuntoje atsiųstas prekes savarankiškai – per LR muitinės platformą arba pasinaudodami kito muitinės tarpininko paslaugomis, apie tai Lietuvos paštą turite informuoti iš anksto, t. y.,  iki fizinio siuntos atvykimo į AB Lietuvos pašto logistikos centrą. Kitu atveju siuntai atvykus į Lietuvą, jos deklaravimu automatiškai pasirūpins Lietuvos paštas. 

Pastaba: Lietuvos paštas taiko 3 eurų tarpininkavimo mokestį. Kai siunta deklaruojama savarankiškai, taikomas 2 eurų siuntos administravimo mokestis, skirtas padengti sąnaudas dėl atsiradusių papildomų procesų.

Siuntos deklaravimo mokesčiai 2021 metais

Lietuvos paštas nuo liepos 1 d. taiko atnaujintus tarpininkavimo įkainius (iki tol siuntoms, kurių vertė buvo 22 iki 1000 eurų, buvo taikomas 8,69 Eur mokestis):

 • mažos vertės siuntoms, kai jų vertė neviršija 150 Eur, taikomas 3 Eur tarpininkavimo mokestis;
 • kai siuntos vertė didesnė nei 150 Eur, taikomas 18 Eur tarpininkavimo mokestis. Šis įkainis taikomas, kai siuntoje ne daugiau nei 4 skirtingos prekės. Kai prekių daugiau, už kiekvieną papildomą deklaracijos lapą taikomas 6 Eur mokestis.

Atkreipiame dėmesį, kad siuntoms, kurios deklaruojamos ne per Lietuvos paštą, taikomas siuntos administravimo mokestis. Jis skirtas padengti siuntos saugojimo, apdorojimo ir informacijos perdavimo muitinei sąnaudas:

 • kai deklaruojama savarankiškai ar per kitą tarpininką – 2 Eur;
 • kai importo mokesčiai apmokami prekės įsigijimo metu – 1 Eur (šis mokestis nebus taikomas iki spalio 1 d.).

Lietuvos pašto informacija

 

 

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • komentaras-avataras
  pakavimo granulės Prieš 2 metai

  o yra svarbu kokio dydžio siuntos dėžė, ar turinys?

 • komentaras-avataras
  Eugenijus Manstavičius Prieš 7 mėnesiai

  Nusikalstama leisti reklamą per valstybinių institucijų portalus; trukdo atlikti būtinus veiksmus