Kaip apsisaugoti nuo uodų

Kaip apsisaugoti nuo uodų

Kaip sustiprinti imuninę sistemą
Kaip teisingai plauti ir nusausinti salotų lapus
Kaip nusimegzti kojines
Kaip atpažinti kokybiškus kiaušinius?
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris

Artėjant vasarai, artėja ir vasariškos problemos, viena baisiausių – uodai ir jų įkandimai. Tačiau yra tradicinių ir netradicinių būdų kaip apsisaugoti nuo šių bjaurių sutvėrimų.

 

Techniniai būdai

-Elektriniai baidikliai – šiuolaikinės, ekologiškos kovos su uodais priemonės. Jie skleidžia uodams nemalonias garso bangas. Žmonės šie prietaisai nepavojingi.

-Naikinantys prietaisai pritraukia ir sunaikina tik uodų pateles.

Fiziniai būdai

Laikraštis? Šlepetės? Ne. Čiupkite siurblį. Prieš eidami miegoti nusiurbkite grindis, lubas ir sienas. O prie lovos galite pastatyti ventiliatorių – jis trukdys uodams priskristi.

Tinklelis nuo vabzdžių

Ant langų, orlaidžių ir ventiliacijos angų. Naujausi tinkleliai yra pagaminti iš ultravioletiniams spinduliams atsparios medžiagos, todėl ilgai tarnauja.

Liaudiškos priemonės

Uodai nepakenčia pomidorų lapų, gvazdikėlių, anyžių, eukaliptų, kamparo, acto, sakų dervos, benzino bei tabako dūmų kvapo.

 

Repelentai

 

Kremai, purškikliai, tepalai, losjonai. Preparatai veikia įvairiai. Vieni įsigeria į odą, o jų kvapas erzina ir baido uodus, kiti padaro odos paviršių neskanų.

 

Į odą įtrinamos priemonės veikia 2 – 3 valandas. Pasivaikščioję pateptas vietas nuplaukite vandeniu su muilu. Daugumos repelentų nerekomenduojama tepti vaikams iki 5 metų.

 

Fumigatoriai

 

Veikimo principas: kaitinama insekticidais išmirkyta plokštelė. Garuojant insekticidams išsiskiria vabzdžiams nuodingi garai. Po 10 – 12 min. uodai nustoja jumis domėtis, po 30 – 40 min. ima sukti ratus vis žemiau, o po 1 – 2 valandų nugaišta.

 

Tiesa, šios plokštelės turi vieną minusą – garais tenka kvėpuoti ir žmonėms. Teko girdėti, kad rytais nuo jų dažnai skauda galvą. Tad jei naudojate tokią plokštelę, būtina atverkite langą.

 

Dūminės spiralės

 

Jos veiksmingos 20 kvadratinių metrų spinduliu maždaug 5 – 8 valandas. Atsiminkite šios spiralės naudojamos tik gryname ore. Jokiu būdu nesugalvokite jų uždegti bute arba vasarnamyje.

kaip-apsisauguoti-nuo-uodu-1

Jeigu jau įkando[list_style_star] 

  • Uodų sukandžiotas vietas būtinai nuplaukite švariu vėsiu vandeniu su muilu ir netrindami nusausinkite. Tada ant skaudamų vietų uždėkite ledo arba kitokį šaltą kompresą, įkandimų vietą patepkite dezinfekuojamuoju tirpalu, o tada preparatais, kurie efektyviai malšina uždegimą ir niežulį, mažina skausmą ir tinimą.
  •  Uodo įkandimo sukeltą niežulį galima panaikinti geriamosios sodos tirpalu (pusę arbatinio šaukštelio sodos išmaišyti stiklinėje vandens), actu (skiestu per pusę su vandeniu) ar kalio permanganato tirpalu. Galima 15 min. ant sugeltos vietos palaikyti vatos gniužulėlį, suvilgytą spiritiniu medetkų žiedų antpilu.
  •  Įkandimus galima patepti ūkišku muilu, citrinos sultimis, kefyru ar rūgpieniu.
  • Galima patrinti žaliu svogūnu arba patepti česnako sultimis.
  • Skausmą ir niežulį gerai naikina šviežiai trinti pelyno, petražolės, mėtos ar gysločio lapai.
  •  Nereiktų pamiršti „seno, gero“ tepalo „Žvaigždutė“. Jis, beje, taip pat gerai atbaido uodus.

[/list_style_star]

 

Įdomybės:

  • Suaugę uodai gali nuskristi iki 30 km nuo jų išsiritimo vietos.
  • Lietuvoje yra žinoma 36 skirtingos uodų rūšys.
  • Ne visus žmones uodai puola vienodai – juos labiau vilioja tie, kurių medžiagų apykaita greitesnė
  • Nuo uodų platinamų ligų mirė daugiau žmonių nei per visus pasaulio karus.
  • Uodų patelės auką randa uoslės pagalba.
  • Mums kanda ne uodai, o uodų patelės.
  • Uodai mėgsta juodą, mėlyną, raudoną spalvas, o nemėgsta geltonos ir baltos. Dryžuoti ir gėlėti apdarai mažiausiai traukia vabzdžius.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0