Kaip išsirinkti, kokius valytuvus pirkti?

Kaip išsirinkti, kokius valytuvus pirkti?

Kaip teisingai nudažyti automobilio ratlankius
Kaip užtamsinti automobilio langus
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Kaip sužinoti automobilio spalvos kodą
Blogi vairavimo įpročiai, gadinantys automobilio pakabą

Priekinis stiklas surenka didelę dalį vandens, purvo ir įvairių nešvarumų važiuojant, todėl valytuvai yra atsakingi už gerą matomumą ir, tuo pačiu, saugumą. Guminiai valytuvai puikiai prisitaiko prie stiklo formos ir kruopščiai nuvalo stiklo paviršių. Tačiau, laikui bėgant jie sutrūkinėja, sukietėja ir nebeatlieka savo darbo tinkamai.

Valytuvus rekomenduojama keisti bent kartą per metus, artėjant žiemai. Tačiau, kaip išsirinkti, kokie valytuvai geriausi būtent jūsų automobiliui?

Svarbu žinoti tinkamą ilgį

Automobilių gamintojai skiria nemažai dėmesio valytuvų mechanizmo dizainui, kadangi siekiama, kad stiklo paviršius būtų nuvalomas kuo kruopščiau. Efektyviausiai stiklas bus nuvalomas tik pasirinkus tinkamo ilgio valytuvus. Jeigu jie bus per ilgi, tai valytuvai gali išsikišti už stiklo krašto arba netgi susiremti vienas į kitą. Tuo tarpu, per trumpi valytuvai paliks nenuvalytus plėmus.

Nepamirškite, kad dažnai dedami skirtingų ilgiu valytuvai, todėl pamatuokite abu arba patikrinkite informaciją vartotojo instrukciją.

Atkreipkite dėmesį į tvirtinimo taškus

Nuėmę valytuvą pamatysite, kaip atrodo tvirtinimo taškai. Dažniausiai sutinkami kabliuko formos tvirtinimai, bet didelė tikimybė susidurti ir su kitomis rūšimis. Įprastai perkant valytuvus komplekte pridedami plastikiniai laikikliai įvairių rūšių tvirtinimams, todėl įsitikinkite, ar pasirinktus valytuvus tikrai galėsite panaudoti.

Berėmiai ar karkasiniai?

Nors parduotuvėse dar dažnai siūlomi ir hibridiniai valytuvai, svarbiausios rūšys yra dvi: berėmiai bei karkasiniai.

Karkasiniai valytuvai yra senesnio tipo. Jų karkasas įprastai yra metalinis, o gumelė prispaudžiama tik tam keliose vietose. Dažniausiai keičiamos tik gumelės, o karkasas lieka tas pats.

Berėmiai valytuvai dar yra žinomi pavadinimu „bananai“. Gumelės nėra keičiamos atskirai, o patys valytuvai prie stiklo prisispaudžia visu korpusu. Negana to, dėl aerodinamiškos formos šie valytuvai sumažina vėjo garsą.

Turėkite omeny, kad nebūtina patiems matuoti ir spręsti, kokie valytuvai tinka jūsų automobiliui. Šią informaciją visada rasite vartotojo vadove arba ja pasirūpins pardavėjas autodalių parduotuvėje.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0