Kaip nuvalyti lygintuvą

Kaip nuvalyti lygintuvą

Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
7 patarimai, kaip suvilioti vyrą ne vienai nakčiai
Kaip auginti Vynuoges
Kaip sode išnaikinti sraiges ir šliužus
Kaip išnaikinti kurklius

Lygintuvas bene pas kiekvieną namuose sutinkamas atributas. Juo naudojasi visi ir vyrai ir moterys kurie rūpinasi tvarkinga savo drabužių išvaizda. Šis mažas ir paprastas buitinis prietaisas nesunkus naudojime, tačiau neretai eksploatacijos metu ant jo pado atsiranda apnašos arba neatsargaus lyginimo metu prilimpa audinio likučiai, kurie vėliau trukdo normaliai lygintuvo eksploatacijai.  Visi šie defektai sunkiai nuvalomi, bet panaikinti juos būtina, nes jie trukdo kokybiškam rūbų lyginimui. Dažniausiai tokių incidentų priežastimi tampa atsainus požiūris į prietaiso gamintojų instrukcijas, neteisingas temperatūros nustatymas. Taip, pavyzdžiui sintetikai ir šilkui būtina rinktis žemą temperatūrą, o vilnonius rūbus reikia lyginti per drėgną marlę. Bet jei vis gi audinys perkaito ir prilipo, arba dėl nekokybiško vandens ant pado atsirado apnašų – išvalyti lygintuvą galima keliais paprastais būdais.

 

Prieš pradedant valyti lygintuvą reikia pasirūpinti keliomis paprastomis priemonėmis: soda, actu, plovikliu, druska, vandeniu, skudurais, kempinėmis ir šepečiu.

 

Lygintuvo valymo būdai

  • Lygintuvo pado valymui egzistuoja specialus pieštukas. Įsigyti šią priemonę galime buitinių prekių parduotuvėje ar buitinės technikos pardavimo vietose. Pieštukai būna skirtingų gamintojų, tačiau jų veikimo principas yra labai panašus: lygintuvą reikia įkaitinti, įtrinti jo padą pieštuku ir palaukti, kol nešvarumai pradės lydytis. Tada dėmę nuvalo sausu skuduru ir leidžia paviršiui atvesti. Verta žinoti, kad esant pieštuko sąlyčiui su karštu metalu atsiranda aštrus kvapas – tai garuoja amoniakas. Dirbant su šia medžiaga būtina laikytis saugumo taisyklių, o baigus darbus išplauti rankas.

 

  • Labai dažnai lygintuvas sugadinamas sintetiniai audiniais. Šis audinys lengvai lydosi nuo menkiausio perkaitinimo. Esant tokiai situacijai padas valomas taip: lygintuvas įkaitinamas iki maksimalios temperatūros ir laukiama, kol sintetika pilnai išsilydo. Likučiai naikinami peiliu – jei paviršius yra metalinis arba medine mentele – jei paviršius yra tefloninis.

 

  • Taip pat dėmės nuo pridegusios sintetikos galima panaikinti ir savadarbe pasta iš valgomosios sodos ir vandens. Vietoje vandens galima naudoti bet kokį ploviklį. Pasta tūri būti košės konsistencijos. Kempine ar skuduru pasta užnešama ant šalto lygintuvo pado ir stipriai įtrinama. Procedūrą galima kartoti kelis kartus. Tada pasta kuriam laikui paliekama įsigerti, o vėliau jos likučiai pašalinami iš pradžių drėgnu skuduru, o paskui sausu. Galima taip pat padaryti servetėlę iš kelių marles sluoksnių, sudrėkinti ją amoniako tirpale ir palyginti ją šiltu lygintuvu.

 

  • Galima valyti lygintuvą ir su actu. Ant šiurkštaus audinio (galima paimti seną rankšluostį) užpilame actą ir stipriai valome. Jei iš pirmo karto pilnai nuvalyti neišėjo – procedūrą reikia kartoti tol, kol dėmė pilnai išsivalys. Kadangi actas išgaruoja labai greitai skudurą reikia nuolatos drėkinti. Po valymo lygintuvas įkaitinamas ir pabandymui išlyginamas koks nors nereikalingas skuduras.

 

  • Neretai šviežius nešvarumus galima pašalinti nuo dar neatšalusio lygintuvo su paprastu ūkiniu muilu. Jo įtrinamas lygintuvo padas, ir kai šis atšąla – muilo likučiai pašalinami drėgnu skuduru. Nešvarumai tūri lengvai nusivalyti.

 

  • Yra dar vienas senas lygintuvo valymo būdas. Ant laikraščio išberiama smulki druska ir braukiama per ją lygintuvu tarsi lyginant. Lygintuvą reikia spausti pakankamai stipriai, kad druska įsispaustų ir padas pasiektu laikraštį. Kai druska ir laikraštis patamsėja – reiškia lygintuvas išsivalė. Jei iš pirmo karto nuvalyti visų nešvarumų nesigavo – procedūrą galima kartoti kelis kartus. Kai lygintuvas atšalo – jis nuvalomas iš pradžių drėgnu skuduru, o paskui sausu. Šis metodas leidžia kardinaliai nuvalyti lygintuvo padą.

 

  • Neretai ant lygintuvo pado susidaro rūdys dėl to, kad į lygintuvo garų kamerą pilamas vanduo iš po krano. Lygintuvams reikia naudoti tik distiliuotą vandenį, kuris lygintuvo viduje nekalkėja. Rūdžių galima atsikratyti keliais būdais. Vienas iš jų: į garų kamerą įpilti specialų skysti nuo nuosėdų (0,5 arbatinio šaukštelio stiklinei vandens), palikti 20-30 minučių, palaukti, kol skystis atauš ir praplauti lygintuvą. Po šios procedūros rūdžių dėmės lyginant neturėtų atsinaujinti.

 

  • Taip pat rūdžių dėmių šalinimui gerai tinka valymo priemone CILLIT. Pirmiausiai lygintuvas įkaitinamas, tuomet apverčiamas aukštyn ir valymo priemonė įpilama tiesiai į skylutės, o po 10-15 minučių nešvarumai išeina į išorę. Jie surenkami kempinę, išvalomos skylutės, o padas nuvalomas iš pradžių drėgnu, o paskui sausu skuduru.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0