Kaip gydyti odos grybelį

Kaip gydyti odos grybelį

Dantų implantai – pažangiausias sprendimas atstatyti prarastus dantis
Kaip teisingai naudotis soliarumu
Kaip maitintis pagal Kimo Protasovo dietą
Kaip užsiauginti nagus
Kaip gydyti kosulį

Odos ir nagų grybelinės ligos – tai ligos, kurias sukelia grybeliai, prisitaikę parazituoti žmogaus odoje, plaukuose ir naguose. Dažniausiai sergama rubrofitija ir mikrosporija. Odos grybelines ligas sukelia įvairūs patogeniniai grybeliai –  dermatoftai. Šių ligų inkubacinis laikotarpis trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Šios ligos simptomai: rusvos arba rausvos dėmės su gan ryškiomis ribomis, gilios bei kietos pūslės ant odos, įvairūs odos įtrūkimai, šlapiavimas, pūliavimas, niežulys, pleiskanojimas, šašai.

Ligos priežastys:

Užsikrėsti šia liga galima nuo sergančio žmogaus ar gyvūno. Ligą provokuojantys veiksniai: sisteminės ligos, ichtiozė, kolagenozės, gausus prakaitavimas, imunodeficitinės būklės, plataus veikimo spektro antibiotikų, gliukokortikosteroidų, chemoterapinių vaistų vartojimas; sintetiniai, ankšti bei devėti rūbai, dėvėta avalynė, kontaktas su sergančiaisiais, didelės rizikos vietų lankymas (baseinai, pirtys). Žemiau pateikiame keletą naudingų liaudies medicinos receptų nuo odos grybelio.

Taip pat skaitykite: Kaip numalšinti danties skausmą

Patarimai ir profilaktika

Svarbi ir asmeninė, (vartoti priemones nuo kūno, kojų prakaitavimo, patartina dažnai plauti rankas su muilu ir kt.), visuomeninė profilaktika (tinkama pirčių, dušų kabinų, baseinų priežiūra, kirpyklose – kirpimo reikmenų dezinfekavimas, sergančiųjų gydymas, jų šeimos narių sveikatos tikrinimas). Neleiskime vaikams glostyti valkataujančių kačių bei šunų. Būtina dažnai apžiūrėti ir savo naminius gyvūnus (kates, šunis). Pastebėjus išbėrimus, krentančius plaukus, reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Gydant odos grybelio infekciją, patartina atlikti ir dezinfekciją: avalynės dezinfekcija specialiu tirpalu; drabužius, kojines, puskojines virinti 15 minučių 1% sodos ar skalbimo miltelių tirpale; higienos reikmenis (žirkles, šukas ir kt.), kurie gali būti užkrėsti, pakeisti arba virinti ne trumpiau kaip 15 min.; voneles, vonią, kriauklę plauti karštu vandeniu su dezinfekuojančiomis priemonėmis; naudoti atskirą patalynę, rankšluosčius, higienos reikmenis. Pastebėjus galvoje ar kūno odoje pleiskanojančių dėmelių, nedelsiant kreiptis į odos ligų gydytoją ir nemėginti gydytis pačiam. Gydydamiesi patys galite užtęsti ligą ir taip užkrėsti kitus.
Taip pat skaitykite:  Kaip gydyti kosulį
Gydymas:

Acto ir druskos tirpalas:

Reikia 3-4 valgomųjų šaukštų obuolių acto, 100 g jūros druskos ir 3-5 litrų vandens. Šiltame vandenyje ištirpdykite actą ir druską. Mirkyti tirpalo vonelėse grybelinio uždegimo pažeistas kojas. Dėka druskos poveikio, actas lengvai susigeria į odą ir sunaikina grybelį.

 

Muilo, sodos, garstyčių ir kalio permanganato tirpalas:

Reikia pusės valgomojo šaukšto kalio permanganato, 1 valg. Šaukšto maistinės sodos, tiek pat ūkinio muilo drožlių, dviejų valgomųjų šaukštų sausų garstyčių ir 5 litrų vandens. Šiltame vandenyje ištirpdykite sodą, garstyčias, ūkišką muilą, viską gerai išmaišykite. Vakare prieš miegą pamirkykite kojas šiltoje vonelėje su šiuo tirpalu.

Liaudiškoje medicinoje prieš grybelinius susirgimus nuo seniausių laikų plačiai naudojamos įvairios vaistažolės.

Sergant grybeliu, naudinga patepti pažeistas vietas karpažolės sultimis arba kiekvieną dieną vakarais pašutinti kojas (kokių 10 minučių) stipriame ir karštame šio augalo nuovire. Gana gerą rezultatą duoda kojų vonelės su kalendulos žiedais. Jeigu odos grybelio nelydi egzema ar kiti odos vientisumo pažeidimai, pažeistas vietas galima ištrinti česnako sultimis.

 

Česnako tinktūra:

Reikia 100 gramų česnako ir 5 litrų spirito arba kokybiško vandens. Česnaką susmulkinkite, užpilkite spiritu, palaikykite savaitę ar 10 dienų, nukoškite. Tokia tinktūra – labai galingas antiseptikas, efektyviai gydantis grybelinius odos pažeidimus.

 

Šilagėlės trauktinė:

Reikės 50 gramų šilagėlių, 250 mililitrų degtinės. Užpilti išdžiovintą ir susmulkintą vaistažolę degtine, palikti 10-14 dienų, kad pritrauktų, nukošti. Tepti šia trauktine grybelio pažeistas vietas.

 

Alyvų žiedų trauktinė:

Reikės 20 gramų alyvų (pageidautina baltų) žiedų, 200 mililitrų 40% spirito, arba kokybiškos degtinės. Išdžiovintus alyvų žiedus užpilkite spiritu ar degtine, palaikykite 10-15 dienų, kol pritrauks, perkoškite. Gauta trauktine tepkite grybelio pažeistas vietas.

 

Sūdytos mėtos:

Reikės 5 gramų druskos ir 100 gramų šviežių mėtų lapų. Mėtas perleisti per mėsmalę, į gautą košelę suberti druską, gerai išmaišyti. Gautą mišinį užtepti vienai valandai į tarpupirščius. Galima tyrės sultimis sumirkyti vatinius tamponus ir dėti juos ant pažeistų vietų kaip kompresus.

 

Taip pat skaitykite: Kaip pašalinti karpas

Dar keli liaudiški receptai:

Pridėti prie pažeistų odos vietų grietine pateptus kopūstlapius. Išdžiūstant grietinei, keisti naujais.

  • Patepti pažeistas odos vietas tepalu iš burokų nuoviro su medumi.
  • Uždėti nakčiai ant pažeistų odos vietų kompresus iš audeklo, pertepto deguto ir žuvies taukų mišiniu (arbatinis šaukštelis deguto ir 3 arbatiniai šaukšteliai žuvų taukų).
  • Tepti pažeistas odos vietas spanguolių sultimis.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
  • komentaras-avataras

    Aciu uz patarimus, kaip gydyti odos grybelis. Obuoliu acto ir juros druskos receptas puikiai veikia

  • komentaras-avataras

    Kaip jus taip nusikalbat – parasot kad jokiu budu negalima gydytis paciam ir butina kuo skubiausiai kreiptis pas gydytoja ir cia pat pateikiat bent kelis liaudiskus savarankisko gydymosi receptus.