Turėti gražios formos stangrias krūtis — natūralus kiekvienos moters noras. Žinoma, graži krūtinė — reliatyvi sąvoka. Keičiantis laikams, keičiasi ir grožio etalonas, poetų apdainuotas, išaukštintas tapytojų, skulptorių.
Graži krūtinė turi būti vidutinio pilnumo, aukšta, stangri, krūtys kontiso formos ir viena nuo kitos nutolusios.
Krūtys augti ir vystytis paprastai pradeda 11—14 metų mergaitėms. Pirmiausia išburksta oreolės, atsiranda liaukų užuomazgos, vėliau toje vietoje susidaro poodinių riebalų. Jeigu pieno liaukos didėja ypač greitai, vadinasi, per smarkiai tarpsta poodinis riebalinis audinys, ir tokios krūtys anksti nutįs. Tokiu atveju reikia konsultuotis su gydytoju dėl dietos, specialių gimnastikos pratimų ir sporto rūšies.
Jeigu mergaitės krūtys vystosi per lėtai, gydytojas patars, ką valgyti, paskirs vitaminų ir mineralinių medžiagų, o esant kitiems lytinės brandos sutrikimams, neretai gydymą hormonais.
Atskirai tenka kalbėti apie liemenėlę. Ji turi būti patogi, neankšta, petnešėlės neveržti kūno, priešingu atveju, bloga būna krūtų kraujotaka, audinių mityba. Siauros petnešėlės pratrina odą, dėl to gali patekti infekcija, prasidėti uždegimas. Dar blogiau, jeigu petnešėlės trina apgamus. Nuolat dirginamas apgamas gali tapti piktybiniu.
Moters krūtys turi labai svarbią fiziologinę funkciją — maitinti kūdikį. Štai kodėl ne tik natūralus noras turėti gražią figūrą, bet ir atsakingas motinystės jausmas skatina kiekvieną moterį sistemingai, ne pripuolamai prižiūrėti savo krūtis.
Pirmiausia, žinoma, svarbu vandens procedūros. Trynimai šaltu vandeniu (pratinkitės pamažu, pradedami nuo šilto, kambario temperatūros), o dar geriau vėsus vidutinio stiprumo dušas labai gerai stimuliuoja kraujotaką tonizuoja krūtinės raumenis, oda darosi drėgna ir tampri
Glembančias krūtis naudinga aptrinti ledo gabalėliu, uždėti trumpam šaltą kompresą: druskos tirpalo, stiprios arbatos arba ąžuolo žievės, mėtų, ramunėlių ir liepžiedžių nuoviro (lygių dalių mišinj užpilkite kaip arbatžoles ir 5—6 valandas laikykite), šviežių vaisių, uogų ir daržovių sulčių arba tyrelės. Prieš dėdama kompresą krūtis patepkite riebiu kremu arba augaliniu aliejumi (kukurūzų, saulėgrąžų, alyvų, persikų ir kt.). Tačiau šias procedūras galima daryti tik turint visai sveikas krūtis. Todėl ne rečiau kaip kartą per metus (ypač prieš procedūrų pradžią) būtinai pasitikrinkite pas chirurgą ir onkologą.
Jeigu krūtys yra nepakankamai išsivysčiusios arba per daug didelės, asimetriškos, nukarusios, reguliariai darykite fizinius pratimus su hanteliais, plaukykite, irkluokite. Ypač didelės krūtys gali pasidaryti smarkiai joms vystantis brendimo laikotarpiu, po traumos, maitinus daug vaikų. Visgi, nors tai kai kurioms moterims ir kelia diskomfortą, atminkite, jog Jūs esate graži tokia, kokia esate. Tai pasitikėkite savimi ir būsite viskuo patenkinta!
KOMENTARAI