Kaip išmokyti kūdikį išmiegoti visą naktį?

Kaip išmokyti kūdikį išmiegoti visą naktį?

Kaip maitintis nėštumo metu
Kaip gydyti naujagimio prakaitinę
Kaip pasidaryti aitvarą
Visiems Kauno rajono naujagimiams – kūdikio kraitelis
Pirmieji nėštumo požymiai

Vaiko atėjimas į šį pasaulį yra viena iš nuostabiausių patirčių mūsų gyvenime. Visgi, nepaisant to, negalima paneigti, jog tai atneša savitus sunkumus, kurie bėgant laikui gali tapti išties sunkiai pakeliami. Laukdami kūdikio mes save ruošiame bemiegėms naktims, tačiau tiesa ta, jog niekas nėra tikras, kiek visa tai iš tiesų tęsis. Kai kurie vaikai vos kelių mėnesių miega puikiai, keliasi naktį vos kartą ar nė vieno. Tuo tarpu kitiems reikalingi tėvai iki 2 ar net daugiau metų. Visa tai gali turėti be galo daug priežasčių, tačiau yra būdų, kaip galite prisidėti prie teisingų miego įpročių formavimo.

Pradėkime nuo to, jog būtent miegas yra savybė, kurios reikia išmokti. Tai, jog jūs miegate puikiai, dar nereiškia, jog ir kūdikiai sugeba tą patį. Taigi, norėdami šią situaciją pakeisti, galite imtis atitinkamų veiksmų. Pirmasis – išsiaiškinti, kodėl kūdikis keliasi naktį. Dažniausiai viso to priežastis yra alkis arba nemokėjimas sujungti skirtingus miego ciklus, kurie kūdikių rėžime yra labai trumpi. Nenustebkite, jei vaikas ima keltis kas pusvalandį ar valandą, na o po prabudimo verkia tol, kol nėra pamaitinamas. Pažįstama situacija? Tai mus atveda prie kito labai svarbaus punkto – neteisingos miego asociacijos. Jei jūsų kūdikis nakties miegui yra migdomas maitinant (visai nesvarbu motinos pienu ar pieno mišiniu), prabudęs naktį jis nežino kito būdo užmigti, kaip tik kartoti šį scenarijų. Yra žmonių teigiančių, jog tai vaiko noras jausti mamos artumą, tačiau pripažinkime, jog vaiko maitinimas kas valandą naktį nėra lengvai pakeliamas, o kažin ir ar reikalingas, jei vaikas jau yra primaitinamas. Klausiate kaip išeiti iš šio užburto rato ir pradėti teisingus įpročius? Mes turime jums kelis patarimus.

vaiko miegas patarimai - ZinauKaip.lt

Jūsų kūdikis išmoks išmiegoti visą naktį tik tada, kai mokės užmigti pats. Taigi, bent savaitei atsisakykite miego vežime, automobilio kėdutėje ar bet kur kitur. Pirmąjį kartą vaiką užmigti migdykite vakariniam miegui, mat tada jis labiausiai pavargęs ir jūs turite geriausius šansus pasiekti norimus rezultatus. Pradėkite nuo miego ritualo, kuris su laiku vaikui taps ženklu, jog tai laikas eiti miegoti nakčiai. Tai labai svarbu, net jei pirmais kartais ir nematote rezultato. Ritualas gali būti bet koks. Svarbiausia, jog tai būtų veiksmų seka, kurią galėsite pakartoti visada ir nereikės kliautis tam tikromis priemonėmis, kurių kada nors galite tiesiog neturėti.

Pavyzdžiui:

  • 15min iki ritualo pradžios pritemdote šviesas;
  • Keičiate sauskelnes, drabužius;
  • Atliekate masažą, kūno drėkinimą;
  • Prausiate veidą,
  • Skaitote pasaką.

Idealiu atveju ritualo trukmė turėtų būti tarp 10-20min.

Po ritualo pamaitinkite vaiką ir paguldykite jį į savo lovytę. Kambaryje turėtų būti visiškai tamsu. Kaip papildomas pagalbos priemones galite naudoti baltą triukšmą ar migduką. Pliušiniai migdukai yra išties geras pasirinkimas, nes vaikas į lovą paguldomas dar nemiegantis ir labai dažnu atveju jis pradeda liesti migduką, su juo žaisti ir tai tikrai padeda užmigti. Guldydami vaiką į lovytę paduokite jam migduką (jei kūdikis mažas ir negali jo pasiimti pats) ir išeikite iš kambario. Jei vaikas vos tik paguldytas ima verkti, nesi jaudinkite, labai dažnu atveju tai tik reakcija į jūsų išėjimą ir vos tik uždarysite duris – vaikas nurims. Migdukas šiuo atveju ir yra labai naudingas, ne jis leidžiasi vaikui orientuotis ne į jūsų išėjimą, o į žaisliuką. Turėdami kūdikio monitorių galite pastebėti, jog vaikas liežia ir žaidžia su migduku, na o tai labai geras ženklas. Taip pat šioje vietoje reikėtų pabrėžti ir tai, jog labai svarbu atskirti vaiko tikrą verkimą nuo nepasitenkinimu vedamo rėkimo. Pastaruoju atveju jums tikrai nereikia skubėti bėgti pas vaiką, nes tai visiškai normali reakcija. Jei naudojate žinduką, o vaikas rėkdamas jį pameta, visada įeikite, paduokite žinduką ir tuojau pat išeikite. Jokių glostymų, kalbėjimų ir t.t. Tai kartokite tol, kol jaučiate, jog vaikas yra nepatenkintas, bet neverkia isteriškai. Pastarasis atvejis galbūt kai kuriems tėvams ir priimtinas, bet mes jo nerekomenduojame. Jei vaikas šaukia būdamas su žinduku, mokėkite skaityti jo miego kalbą. Jei tai šaukimas, kuris karts nuo karto nutyla, tai yra pirmasis ženklas, jog vaikas migdosi ir jums tikrai pavyks. Na o jei vaikas verkia nuolatos ir matote, jog tai niekur nenuves, žinoma nueikite, paimkite ant rankų ir nuraminkite. Labai svarbu suprasti, jog nuo vaiko verkimo iki užmigimo yra vos vienos sekundės laiko tarpsnis. Jūsų vaikas nebūtinai pamažu rims ir taip jus įspės apie tai, jog migdosi. Gali būti visiškai priešinga scenarijus: jis šaukia, pasuka galvą į šoną ir visiškai nutyla – užmiega. Taigi, neikite be reikalo į vaiko kambarį, nes tai tik atitolina jus nuo siekiamo rezultato.

Jei vaikas bent vieną kartą užmigs pats, jo miego intervalai iš karto pradės ilgėti. Jei manote, o galbūt net ir gydytoja patvirtino, jog jūsų kūdikiui reikia valgyti naktį – puiku, tai visiškai netrukdo miegui, tačiau įvertinkite patys, ar tai tikrai reikalinga ir būtina, o galbūt vaikas jus naudoja nusiraminimui ir jūs norite šį įprotį pakeisti.

Po sėkmingo užmigimo, kiti migdymai turėtų būti vykdomi tuo pačiu scenarijumi, kad vaikas pagaliau suprastų, kaip atpažinti laiką miegoti ir nebeturėtų problemų užmiegant. Atminkite, jog jei vaikas vakare užmigo pats, net ir naktį pabudęs jis sugebės tai padaryti pats. Tam reikia tik jūsų pastangų, teisingų miego įpročių formavimo bei laiko.

vaiko miegas migdukas - ZinauKaip.lt

Dar keli aspektai, kuriuos verta trumpai paminėti:

  • Geriausias laikas miegoti vaikui – 19val, tai nustatė specialistai, tačiau galite šią informaciją naudoti valandos paklaida.
  • Jūsų tikslas turėtų būti 12 valandų nakties miego, nepaisant to, vaikas keliasi naktį valgyti ar ne.
  • Nesupkite vaiko prieš miegą, nes tai kuria klaidingas miego asociacijas. Taip užmigęs vaikas pabudęs ir vėl norės būti supamas, na o jūs greičiausiai nenorite to daryti 4
  • Leisti vaikui šiek tiek pašūkauti yra visai normalu ir tai tikrai nėra dažnai minimas išsiverkimo metodas Jei matote, jog vaikas jaučiai blogai ir visiškai nepriima metodo, visada nueikite, paimkite ant rankų ar darykite tai, ką įprastai, kad jis nurimtų. Galbūt vaikas per mažas ir galėsite mokymą kartoti ateityje.
  • Rekomenduojamas amžius, pradėti mokymą 6 mėnesiai.
  • Kai kurie vaikai labai greitai perpranta užmigimo techniką, tad galite pabandyti ir anksčiau, jei tik vaikas jaučiasi gerai ir priima jūsų taisykles.
  • Pirmoji savaitė, mokantis užmigti yra labai svarbi įpročių formavimusi, tad venkite kelionių, kai vaikas gali užmigti vežimėlyje ar automobilyje.
  • Jokiu būdu nedarykite nieko, kas prieštarauja jūsų įsitikinimams. Kai kurie tėvai negali girdėti savo vaiko nepasitenkinimo ir tai jiems kelia milžinišką skausmą, tad jei esate tokie – ieškokite kitų būdų, kurie jums priimtini. Tai nėra taisyklė, tik vien iš galimybių, kuri veikia kai kuriose šeimose.

Kai vaikas išmoksta užmigti, po jam pabudus naktį yra taikomas toks pats migdymo principas kaip aprašėme – visai netrukus vaikas ima išmiegoti visą naktį. Praktiškai nė vienas 4 mėnesių ir vyresnis kūdikis nesikelia naktį iš alkio, tad pašalinus šią neteisingą miego asociaciją, vaikas ima miegoti ilgiau ir kokybiškiau.

Žinoma, naktiniai maitinimai ar kėlimaisi netrunka amžinai ir jei norite išlaukti šį laikotarpį – tai jūsų pasirinkimas. Visgi, yra gausybė specialistų nuomonių, jog tai sumažina vaiko miego kokybę, o neretai tokiu trukdžiai tęsiasi net iki 2 metų ar ilgiau. Įvertinkite, kaip norite pasielgti ir kas atitinka jūsų vaiko auginimo principus.

2.1
OVERALL SCORE
Miegas
13 user votes x 1.8

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: