Kaip pasirinkti interneto tiekėją

Kaip pasirinkti interneto tiekėją

Kaip naudotis paieška internete anonimiškai – DuckDuckGo.com
Kaip naudotis Google Maps navigacija telefone be interneto
Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1
Kaip užblokuoti Facebook app ( zynga poker, Candy Crush Saga)
Koks interneto greitis man yra reikalingas?

Šiais laikais interneto prieigą savo namuose turi bene didžioji dalis Lietuvos šeimų. Šiuo metu Lietuvoje veikia per 50 skirtingų interneto tiekėjų. Visi jie turi savų pliusų ir minusų, vieni kainuoja pigiau, kiti brangiau, todėl pasirinkti sunku.  Bet mes bandysime padėti Jums nepasimesti ir paaiškinsime kaip gi paprastam žmogui pasirinkti tinkamą interneto tiekėją.

Svarbiausi interneto paslaugų kriterijai:

  1. Kaina
  2. Ryšio kokybė
  3. Interneto sparta
  4. Klientų aptarnavimas

Kitas svarbus aspektas ką pasirinkti, tai jei Jūs gyvenate mieste ir turite galimybę rinkitės šviesolaidi internetą, nesvarbu ar tai TEO, skynet ar Cgates. Svarbiausias dalykas, kad yra galimybė jį pasijungti, tuomet galėsite naudotis tikrai puikiu internetu. Jei yra galimybė rinktis iš kelių tiekėjų, rinkitės pigiausią, arba tą kurio ir kitomis paslaugomis naudojatės, pvz televizija, telefonas.

Daug lengviau daugiabučių namų gyventojams, jiems pasirinkimas begalinis, beveik visi kabelinės televizijos tiekėjai, tiekia ir interneto paslaugas, didelių skirtumų tarp jų nėra, todėl reikia įvertinti neriboto interneto planus ir kainas ir rinktis pagal tai.

Problemos kylą gyvenantiems individualiuose namuose kaime ar užmiestyje, kur nėra išvystyta infrastruktūra, tuomet vienintelis pasirinkimas 4G internetas. Jis gali būti tiek  Mezon, tiek siūlomas jūsų mobiliųjų operatorių. Čia vieno patarimo nėra, kuris geresnis ar blogesnis, reikia rinktis pagal ryšio stiprumą tame regione. Visi operatoriai sav įranga duos Jums kelias dienas pabandyti nemokamai, o tada ir galėsite išsirinkti.

Pagrindiniai Interneto tiekėjai Lietuvoje:

Teo internetas

TEO įmonių grupei priklausantis Teo internetas yra didžiausias interneto tiekėjas Lietuvoje.
Įmonė siūlo plačiajuosčio (naudojama telefono linija), šviesolaidinio ir bevielio interneto ryšio paslaugas. Sparčiai plečiamas šviesolaidinio interneto tinklas yra vienas sparčiausių internetų Lietuvoje ir vienas moderniausių visoje Europoje.

 

Skynet

Šviesolaidinį internetą Lietuvoje nuosavu „Skynet“ tinklu teikia įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“.
Skynet internetas tiekiamas tik Vilniaus miestui. Skynet tinklas aprėpia daugumą Vilniaus miesto mikrorajonų: Šeškinę, Fabijoniškes, Pašilaičius, Viršuliškes, Justiniškes, Lazdynus, Karoliniškes, Žvėryną, Žirmūnus, Pilaitę, Antakalnį, Baltupius, Jeruzalę, Naujamiestį, Santariškes, Šnipiškes.

 

Meganet

Meganet šviesolaidinio interneto tinklas veikia keturiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Vilniuje, Jonavoje ir Mažeikiuose. Bendrovė Lietuvoje veikia jau daugiau nei 12 metų ir šiuo metu yra viena tarp lyderių Lietuvoje aptarnaujančių šviesolaidinio interneto klientus.   UAB „Dokeda“, valdanti prekės ženklą meganet, teikia šviesolaidinio interneto, kabelinės (tik Jonavoje) bei IP (visoje Lietuvoje) televizijos, IP telefonijos, svetainių talpinimo paslaugas, taip pat prekiauja teikiamoms paslaugoms reikalinga įranga.

 

Mikrovisatos internetas

UAB „Mikrovisatos TV“ nuo 2011 metų yra CGATES grupės narė. Šviesolaidinį internetą įmonė tiekia Kauno ir Garliavos gyventojams. Vietovės kurių nepasiekia šviesolaidinis internetas įmonė siūlo spartųjį bevielį internetą, kurio sparta siekia iki 12 Mb/s.

Mezon 4G mobilusis internetas

Ketvirtosios kartos (4G) mobiliojo ryšio technologijos „WiMAX“ tinkle veikiantis plačiajuostis internetas MEZON išsiskiria didele ryšio sparta, saugumu, patikimumu ir galimybe siųsti itin didelius duomenų srautus. Mobiliuoju 4G internetu MEZON paprasta naudotis, o paslaugų kainos – konkurencingos ir prieinamos plačiajai visuomenei.
4G internetas MEZON naudingas ir verslo, ir privatiems klientams. Jis prieinamas jau daugiau nei 60 proc. Lietuvos gyventojų, veikia daugiau nei 80 šalies miestų ir gyvenviečių.
Mobiliojo 4G „WiMAX” ryšio tinklas yra antras pagal dydį (bazinių stočių skaičiumi) tarp plačiajuosčio mobiliojo ryšio tinklų Lietuvoje.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • komentaras-avataras
    Martynas Prieš 5 metai

    Na čia jau, kuris geresnis tiekėjas, tai priklauso ir nuo gyvenamosios vietos 😀 Aš asmeniškai gyvenu Vilniaus rajone (Skaidiškės) tai išbandžiau ir Mezon ir Skynet, bet tragiškai ryšio negaudė. Naudojuosi Telia (TEO) paslaugomis (Įvedė šviesolaidinį internetą) jau tris metus ir nuo to laiko nebuvo sparta sumažėjus mažiau nei 50mb/s. Tai pirmiausia siūlau pasižiūrėt ką jie gali pasiūlyt telia