Elektros kainų skaičiuoklė 2021-2022 | Elektros tiekėjai

Elektros kainų skaičiuoklė 2021-2022 | Elektros tiekėjai

Kaip išsirinkti droną
Kaip išsirinkti spausdintuvą
Kaip išsirinkti gartraukį
Kaip išsirinkti maršrutizatorių (routerį)
5 patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausiai jums tinkantį dviratį

Pagaliau pradėjo veikti ilgai žadėta VERT  ( Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt ​– kuri vartotojui  leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl naujo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo. Su šios skaičiuoklės pagalba galėsite palyginti visus rinkoje esančius elektros energijos tiekėjus.

Elektros kainų skaičiuoklė – visi tiekėjai vienoje vietoje

  • Tinklalapis apima visus elektros energijos rinkoje veikiančius nepriklausomus elektros energijos tiekėjus.
  • Tinklalapyje atvaizduojamos metinės ir kitos planų kainos yra tik preliminarios ir negalutinės, priklausančios nuo gyventojo suvartojamo elektros energijos kiekio ir kitų dedamųjų.
  • Laiku nepasirinkus nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, kiekvienam gyventojui elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą. Teikiant garantinio tiekimo paslaugą, elektros energijos, kaip produkto, dedamajai bus taikomas 1,25 koeficientas, t. y. pridedamas 25 proc. priedas, infrastruktūros dalis nebūtų didinama.

Tiekėjai

  • Perlas Energija
  • Kauno termofikacijos elektrinė
  • Elektrum
  • Enefit
  • Vilniaus elektra
  • Ignitis
  • Egto energija

Kaip veikia elektros energijos kainų skaičiuoklė?

Skaičiuoklė naudoja Jūsų įvestą suvartojamos elektros kiekį (pasirinkus dvi laiko zonas taip pat ir suvartojamos elektros energijos kiekio proporciją tarp dienos ir nakties) apskaičiuoti prognozuojamai mėnesio ir metų sąskaitai.

Tiekėjų taikomos kainos yra dauginamos iš elektros energijos kiekio, prie šios sumos pridedama reguliuojamos valstybės kainų ir elektros kiekio sandaugos, pridedami vienkartiniai ar abonentiniai mokesčiai, jeigu jie yra taikomi.

Jeigu tiekėjas siūlo nuolaidą – ši nuolaida yra atvaizduojama skaičiuoklėje ir išdalinama visam siūlomo plano kainos fiksavimo laikotarpiui.

Kainų palyginimo skaičiuoklėje pateikiama detali informacija apie tai, kas sudaro elektros energijos sąskaitą. Visos šios išvardintos detalės leis lengviau priimti sprendimą.

Šią skaičiuoklę galite rasti šioje interneto svetainėje: https://skaiciuokle.vert.lt/

Elektros energijos kainą sudaro šios dalys:

1. Elektros energijos produkto kaina – VERT nereguliuojama kainos dalis, nepriklausomi elektros energijos tiekėjai konkuruoja, siūlydami kainas.

2. Tiekimo kaina – VERT nereguliuojama dalis, nepriklausomi elektros energijos tiekėjai konkuruoja, siūlydami kainas. Šią dalį sudaro veiklos sąnaudos, patirtos vykdant elektros energijos tiekimą vartotojams.

3. Elektros energijos perdavimo kaina – VERT reguliuojama dalis, ją sudaro perdavimo sistemos operatoriaus sąnaudos dėl elektros energijos persiuntimo aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinklais.

4. Sisteminių paslaugų kaina – VERT reguliuojama dalis, paslaugos, kurios užtikrina energetikos sistemos darbo stabilumą ir patikimumą, sisteminių avarijų prevenciją ir likvidavimą, reikiamą galios rezervą bei pralaidumą perdavimo tinklais laikantis nustatytų elektros energijos tiekimo kokybės ir patikimumo ribų.

5. Elektros energijos skirstymo kaina – VERT reguliuojama dalis, ją sudaro skirstomųjų tinklų įmonių, paskirstant elektros energiją vidutinės ir žemos įtampos tinklais, patiriami kaštai. Elektros energijos skirstymo kaina priklauso nuo įtampos, iš kurios vartotojai gauna (vartoja) elektros energiją.

6. Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kaina – VERT reguliuojama dalis, skirta elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių energijos išteklių, balansavimui perdavimo ir skirstymo tinkle, centralizuotai prekybai bei kitoms VIAP sąnaudoms, tokioms kaip atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių prijungimas, VIAP paslaugų administravimas ir pan.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0