Kaip tinkamai prižiūrėti megztinius

Kaip tinkamai prižiūrėti megztinius

Kaip prižiūrėti rankų odą
Viskas, ką reikia žinoti apie plonus plaukus
Kaip auginti šparagus (smidrus)
7 patarimai, kaip prižiūrėti USB raktą
Kaip auginti pasiflora

Šaltuoju sezonu megztinis yra pats mieliausias rūbas, kuris ne tik šildo, bet ir suteikia jaukumo jausmą. Deja, bet tai ir vienas iš jautriausių rūbų, nes su pamėgtu megztuku gali tekti atsisveikinti neatidžiai parinkus skalbimo programą arba užkliuvus ir ištempus siūlą. Įsidėmėkite keletą nesudėtingų taisyklių ir jūsų pamėgti megztiniai tarnaus ne vieną sezoną.

Prie rūbų ne šiaip sau prisiuvamos etiketės su nurodymais, kaip jį tinkamai plauti bei valyti. Tikrai verta prieš dedant megztinį į skalbimo mašiną pasižiūrėti, kokią skalbimo temperatūrą rekomenduoja gamintojas. Daugelį megztų rūbų rekomenduojama skalbti ne aukštesnėje negu 30 °C temperatūros vandenyje. Gamintojų rekomendacijų reiktų laikytis itin tiksliai skalbiant vilnos gaminius. Parinkus aukštesnę temperatūrą arba pernelyg intensyvią skalbimo programą megztinis gali sumažėti net keletu dydžių. Dar subtilesnės priežiūros prireiks kašmyriniams megztukams. Dažniausiai tokių megztukų net negalima skalbti, o eksperimentai gali baigtis užtikrinta nesėkme.

Ne mažiau svarbu ne tik skalbimo programa, bet ir tinkamas skalbiklis. Neapsiriksite visus megztinius skalbdami vilnai ir švelniems audiniams skirtomis skalbimo priemonėmis. Jei megztinį galima plauti tik rankomis, galite išbandyti alternatyvą įprastiems skalbikliams – vaikišką šampūną. Rezultatas maloniai nustebins – mezginys bus itin purus ir minkštas.

Itin svarbu skirti dėmesio ir megztinių džiovinimui. Šlapias mezginys gali lengvai išsitampyti ir jaukus megztukas pavirsti kreivu, dėvėti nebetinkamu drabužiu. Jei megztinį plaunate rankomis arba itin švelnia skalbimo programa, jokiu būdu jo negręžkite. Geriausia švelniai nusausinti rankšluosčiais – įdėkite megztinį tarp dviejų rankšluosčių ir švelniai spustelėkite. Atsargiai nusausintą megztinį džiovinkite ištiestą ant horizontalaus paviršiaus. Džiovindami pakabintą rizikuojate rūbą ištampyti.

Net ir itin atidžiai skalbiant, geriausia šią procedūrą kartoti kuo rečiau. Dažnai vietoj skalbimo pakanka tiesiog pravėdinimo. Laikant spintoje svarbu megztų rūbų pernelyg nesuspausti, kad jie neprarastų purumo. Jokiu būdu nekabinkite megztinių ant pakabos, nes ilgai netruks negrįžtamai išsitampyti per pečių liniją. Toje pačioje lentynoje galite padėti maišelį su levandų žiedais – jūsų rūbai maloniai kvepės ir tuo pačiu bus apsaugoti nuo kandžių. Šie maži kenkėjai iš jūsų vilnonio ar kašmyrinio megztuko gali pasidaryti puotą, o jums liks tik dėvėti nebetinkamas rūbas.

Šaltuoju sezonu nešiojama ir daugiau megztų gaminių, kurie ilgiau dėvimi apsivelia smulkiais pūkeliais. Tikrai nederėtų su tokių rūbų atsisveikinti ankščiau laiko, nes pūkelius greitai ir efektyviai pašalinsite specialiais prietaisais. Elektrinis pūkų surinkėjas kainuoja nebrangiai, tačiau padės atnaujinti ne vieną rūbą – ne tik megztinius, bet ir paltus, šalikus ir kitus veltis linkusius drabužius.

Šis rudens-žiemos sezonas itin palankus įsigyti aukštos kokybės megztinį, kuris tarnaus ne vieną sezoną. Megztiniai karaliavo ant mados savaičių podiumų ir yra nuolat minimi šio sezono top pirkinių sąraše, todėl parduotuvių lentynose rasite kaip niekada platų ir įvairų megztinių asortimentą. Užsukite į https://newmood.lt/moterims/c/moterims-drabuziai-megztiniai ir išsirinkite megztuką, kuris neleis sušalti šią žiemą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: