Kaip išvengti klaidų perkant baldus

Kaip išvengti klaidų perkant baldus

Kaip pasirinkti biuro kėdę
Patarimai, kurie padės pasirinkti tinkamą miegamojo spintą
Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus
Ką reikia žinoti apie tapetus?
Paprasti būdai, kaip vonios kambarį paversti jaukesniu ir gražesniu

Daugelis žmonių yra pirkę baldus arba ketina juos pirkti, tačiau mažai kas susimąsto, kokios yra pagrindinės priežastys, lemiančios netinkamą baldo pasirinkimą ir po to sekantį nusivilimą. Jei Jums jau teko nusivilti arba bijote, kad taip nenutiktų, šiame straipsnyje pateiksime 10 pagrindinių ir dažniausiai pasitaikančių klaidų apsiperkant baldų parduotuvėje.

 

1. Žinokite patalpų matmenis. Tai reiškia, kad prieš eidami į baldų saloną, išmatuokite ne tik erdvę, kurioje statysite baldą, bet ir kitas patalpas, pro kurias reikės įnešti baldą, taip pat durų bei kitų įėjimų matmenis. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir užbėgsite nenumatytiems nemalonumams už akių.

 

2. Proporcingumas. Daugelis baldų salonų yra ganėtinai didelės, erdvios patalpos, kuriose prarandamas proporcingumo jausmas. Žinodami Jūsų namuose esančių patalpų matmenis, galėsite tiksliau nuspręsti, ar baldų salone puikiai atrodanti spinta, lova ar stalas, iš tikrųjų lygiai taip pat proporcingai atrodys Jūsų namuose. Taip pat vertėtų išlaikyti dydžių proporcijas tarp naujų baldų ir jau turimų, arba bet kuriuo kitu atveju, kuomet perkate ne baldų komplektą. Akivaizdžios skirtingų baldų dydžių disproporcijos sugriauna bendro interjero vientisumą ir gali atrodyti neskoningai.

 

3. Spalvinė dermė. Jei abejojate savo menine prigimtimi, galbūt vertėtų pasitarti su interjero dizaineriais, nes spalvų derinimas yra kur kas sudėtingesnis procesas nei gali atrodyti.

 

4. Svajonė prieš tradiciją. Dažnai žmonės prieš pirkdami baldus susimąsto apie būsimą interjerą ir baldų dizainą. Baldų pasiūla yra gan plati, todėl savo poreikius ir skonį gali patenkinti beveik kiekvienas. Jei staiga susižavėjote tam tikru stiliumi, nepulkite pirkti tokio stiliaus baldų. Geriau pasidomėkite patikusiu stiliumi, jo galimybėmis, ištakomis ir t.t. Užgaidos dažnai būna emocijų išdava, todėl rizikuoti ir dažnai keisti baldus – brangu, nebent galite tai sau leisti.

 

5. Baldų paskirtis ir kas jais naudosis. Gražių, madingų, funkcionalių baldų yra begalės, tačiau tai, kam konkretus baldas bus naudojamas ir kas juo naudosis, laikui bėgant, pateisins arba nuvils Jūs savo pirkiniu. Jei turite mažamečių vaikų, tikriausiai vertėtų susilaikyti nuo prabangių, aukštos kokybės, šviesios spalvos baldų, bent jau iki tol, kol vaikai paūgės.

 

6. Pirkinio išbandymas. Bet kurį pirkinį yra privalu išbandyti, jei tik yra tokia galimybė. Kas tai bebūtų, sofa, kėdė, lova ir t.t., išmėginkite – ne viskas yra taip kaip atrodo ir ne viskas, kas gražu – tiks Jums.

 

7. Impulsyvumas. Pasistenkite atsiriboti nuo akcijų ir išpardavimų. Pirkimas paremtas momentiniu impulsu retai kada pasiteisina. Nors tai trumpam ir gali atrodyti, kaip geras pirkinys, tačiau impulsui arba tą impulsą sukėlusiam dirgikliui dingus, pasitenkinimas pirkiniu sumažės proporcingai.

 

8. Per didelis pasitikėjimas kitų nuomonėmis. Aplinkiniai dažnai mielai dalina patarimus, tačiau dalinti patarimus ir priimti sprendimą tai nėra tas pats. Teiraukitės nuomonės žmonių su tam tikra patirtimi arba nusimanančių baldų srityje. Skirtingų nuomonių rinkimas tik išmuš Jus iš vėžių ir apsispręsti ko reikia būtent Jums, bus nepaprastai sudėtinga.

 

9. Informacijos ignoravimas. Prieš pirkdami baldus, pasistenkite surinkti kuo daugiau informacijos apie gamintoją, baldo gamybos technologiją, medžiagas iš kurios baldas yra pagamintas ir t.t. Tai kainuos nemažai laiko, tačiau padės labiau apsispręsti ir suprasti vieno ar kito pasirinkimo privalumus ir trūkumus.

 

10. Nepirkite baldų, kurie Jums per brangūs. Prieš pirkdami bet kokius baldus, pasistenkite derėtis. Paklauskite ar nenusimato šventinės nuolaidos konkrečiam baldui, o gal baldų salonas suteiks nuolaidą, jei pirksite kelis Jums reikiamus baldus. Jei tik įmanoma, nepirkite išsimokėtinai. Ilgainiui išperkamosios nuomos pabrangimas ir sutarčių sudarymo mokesčiai gali kainuoti daug brangiau, nei patys baldai suteiks malonumo.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1