Kaip išsirinkti tinkamiausius vidaus laiptus?

Kaip išsirinkti tinkamiausius vidaus laiptus?

Kaip pasidaryti žvakidę ar vazoną
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
9 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie spalvų derinimą namuose
Būdai, kaip vizualiai padidinti vonios kambarį
Kaip sukurti nepriekaištingą glamūrinio stiliaus miegamąjį?

Jei statote namą, kardinaliai keičiate būsto išplanavimą ar ketinate sujungti dviejuose aukštuose esančius butus į vieną, viena iš pagrindinių užduočių – išsirinkti būstui tinkamus funkcionalius ir stilingus laiptus. Tai padaryti bus gerokai lengviau, jei turėsite omenyje, kad visų pirma laiptai turi tarnauti kaip patekimo iš vieno aukšto į kitą priemonė. Kai projektuojant laiptus bus įgyvendinta  pagrindinė jų funkcija, galima pagalvoti ir apie medžiagas, iš kurių jie bus pagaminti, bei jų stilių.

 

Pagrindiniai patarimai renkantis laiptus savo būstui:

  • Susipažinkite su terminologija. Tikriausiai kiekvienas žino, kas yra laiptų pakopa, laiptų aikštelė ar turėklas. Tačiau kuriant individualų laiptų dizainą dažnai iškyla klausimas, kaip vadinama viena ar kita dekoro ar konstrukcijos detalė. Tikrai ne kiekvienas žino, kas yra statramstis, papakopė ar laiptų marša. Žinodami terminų reikšmes lengviau susikalbėsite su laiptų meistru ar dizaineriu.
  • Numatykite biudžetą. Drąsiai įsisvajojus apie įspūdingus laiptus gali paaiškėti, kad jiems reikia didesnės pinigų sumos nei tikėtasi, tad vertėtų kruopščiai suplanuoti laiptų statymo biudžetą.
  • Suplanuokite laiptams skirtą erdvę. Jei planuojate įrengti laiptus vietoj išgriautų senųjų arba turite tikslų laiptų aikštelės projektą, šis patarimas jums nereikalingas. Tačiau statant naują namą turėsite sugalvoti kiek erdvės palikti naujiesiems laiptams. Kuo ši erdvė bus didesnė, tuo daugiau laiptų konstrukcijos sprendimų galėsite įgyvendinti. Vis dėlto, net ir mažai erdvei sumanus projektuotojas sukurs įspūdingus ir kartu patogius laiptus.
  • Išsirinkite tinkamiausius turėklus. Renkantis turėklus laiptams gali susisukti galva nuo jų dizaino įvairovės. Kad taip nenutiktų, pirmiausia pagalvokite, koks turėtų būti turėklų užpildo tankumas. Saugumas – pagrindinė turėklų funkcija, todėl turintiems mažų vaikų, geriau įrengti turėklus su tankiu užpildu. Jei norisi minimalistinių laiptų, o saugumas nėra prioritetas – tiks retesnis užpildas.
  • Pasirinkite laiptų medžiagas. Medžiagos, iš kurių bus pagaminti laiptai, turi didelę reikšmę tiek jų gamybos procesui, tiek laiptų išvaizdai. Metalas ir akmuo sukurs modernų, tačiau kiek „šaltą“ įspūdį, medis interjerą praturtins sodriomis, natūraliomis spalvomis bei suteiks jaukumo jausmą. Pušies ar uosio laiptai atrodys kiek kitaip nei ąžuoliniai laiptai. Teks apsispręsti ir dėl medžiagų turėklų gamybai. Paprastai mediniams laiptams pritaikomi mediniai turėklai, tačiau gali būti naudojami ir stiklo arba metalo elementai.
  • Apsispręskite dėl laiptų stiliaus. Nepamirškite, jog laiptai yra neatskiriama būsto bendro vidaus interjero dalis, tad jie turi derėti prie grindų, sienų ar net lubų dekoro ir patalpoje numatytų pastatyti baldų.

 

Šie patarimai turėtų pasitarnauti kaip gairės painiame laiptų planavimo labirinte. Jei jums vis tiek sunku pasirinkti tinkamiausius laiptus, jums turėtų patikti „Medžio stilius“ laiptai iš ąžuolo medienos. Tai išskirtiniai laiptai jaukiems namams.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0