Kaip išsirinkti langų uždengimus?

Kaip išsirinkti langų uždengimus?

Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus
Kaip išsirinkti plastikinius langus
Kaip atnaujinti namus? Langų uždengimų idėjos
Kaip montuoti palanges
Kaip geriau: siūti užuolaidas ar pirkti jau pasiūtas?

Kuriant namų interjerą paprastai daugiau dėmesio skiriama baldams, tačiau ant langų kabinami roletai, žaliuzės ar užuolaidos yra ne ką mažiau svarbus aspektas įrengiant kambarius. Būtent langų dekoracijos kuria jaukią patalpos atmosferą ir užtikrina apsaugą nuo saulės ar smalsių praeivių žvilgsnių. Tad, kaip išsirinkti tinkamiausias langų uždangas, pataria salonų „Domus Lumina“ specialistai.

 

Langų dekoracijų svarba

 

Kaip atrodys namų langai, kiekvienas rūpinasi skirtingai: vieni juos dengia roletais, užuolaidomis, kiti palieka juos atvirus. Visgi, pastarasis variantas sumažina privatumą, todėl rekomenduojama langus pridengti bent minimaliai.

 

Svarbu paminėti, kad langų uždangos naudojamos ne tik apsaugai nuo akinančių saulės spindulių: šios taip pat gali padėti izoliuoti triukšmą, sklindantį iš lauko, sulaikyti šilumą, neleisti vidun patekti šalčiui ar sumažinti atspindžius ant blizgių paviršių. Nuleidus roletus ar užtraukus užuolaidas saulės spinduliai neatsispindi kompiuterio ekrane, todėl neblaško dėmesio.

 

Langų uždangos taip pat labai svarbios kuriant miegamojo ar vaikų kambario aplinką. Tiek roletai, tiek žaliuzės išsiskiria paprastu naudojimo mechanizmu, todėl yra vienas populiariausių pasirinkimų šiandien. Priklausomai nuo situacijos uždengimus galima atitraukti arba nuleisti tiek aklinai, tiek uždengiant tik nedidelę lango ploto dalį. Taip reguliuojamas šviesos intensyvumas pagal įvairius poreikius.

 

Kuo uždengti langą?

 

Langų uždangų pasirinkimas platus, todėl išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga. Svarbu žinoti, ko ieškote – siekiate į namus įnešti puošnumo ir prabangos ar orientuojatės į praktiškumą. Atsakę į šį klausimą, galite pradėti paieškas. Tačiau žinokite, kuriai patalpai ieškote lango uždengimo. Taip Jūsų paieškos bus operatyvesnės. Taigi, kaip išrinkti langų uždangas skirtingoms namų erdvėms?[list_style_star]

 

  • Svetainės lango uždengimas. Derinkite uždangas prie šioje namų erdvėje vyraujančio interjero stiliaus. Minimalistinio stiliaus aplinkoje puikiai tiks roletai, o užuolaidas ar romanetes verta rinktis, jei namuose norite daugiau puošnumo.
  • Vonios ar virtuvės lango uždangos. Ieškant langų dekoracijų šioms erdvėms svarbu, kad pasirinktos uždangos pasižymėtų atsparumu drėgmei ir garams. Dėl šios priežasties nerekomenduojama rinktis užuolaidų. Vietoj jų geriau tiks žaliuzės. Šios nesugers kvapų, neapsineš dulkėmis ir neleis įsigerti drėgmei. Be to, žaliuzių ir roletų montavimas nėra sudėtingas – tai galite atlikti ir patys.
  • Langų uždangos miegamajame. Šioje erdvėje itin svarbu sulaikyti sklindančią šviesą nakties metu. Tam „Domus Lumina“ specialistai rekomenduoja rinktis „Black Out“ arba dvigubus roletus. „Black Out“ modelio roletams naudojama visiškai šviesos spindulius sugerianti medžiaga. Tuo tarpu dvigubi roletai kombinuojami iš labai tankių ir retesnių audinių, todėl atstoja dienines bei naktines langų uždangas. Juos galima panaudoti ir aklinam patalpos užtamsinimui, ir lango dekoracijai.
  • Vaikų kambario langai. Ši namų erdvė reikalauja praktiškumo, tačiau rinktis galima ne vien roletus ar žaliuzes, čia tinkamos gali būti ir užuolaidos. Rekomenduotume išbandyti iš apačios į viršų valdomus roletus: jie leistų į kambarį patekti natūraliai šviesai, bet išlaikytų privatumą. Nakčiai patogu rinktis žaismingais raštais puoštas tamsias užuolaidas.
  • Sodybos namelio langų uždanga. Kaip ir įprastame būste, taip ir sodo namelyje reikalingos langų dekoracijos. Vienas iš pasiūlymų – medinės žaliuzės. Šios apsaugos nuo saulės spindulių derės prie klasikinio sodybos interjero stiliaus.
  • Vitrininių langų uždengimai. Šio tipo langai būdingi loftams. Vitrininiai langai išsiskiria nestandartiniu dydžiu, todėl jie gražiau ir estetiškiau atrodys, jei rinksitės širmas. Širmos suteiks jaukumo ir užtikrins privatumą, nes langai nebus permatomi kiaurai.
  • Neįprastų formų langų uždangos. Šiuo atveju siūloma rinkti plisuotas žaliuzes. Šių žaliuzių išskirtinumas tas, jog jos gaminamos įvairių formų, taigi ir pritaikymas bet kokio dydžio langams yra paprastesnis.[/list_style_star]

 

Svarbu priminti, kad langų uždangos gali būti derinamos tarpusavyje: pavyzdžiui, užuolaidos ir roletai. Įmonės „Domus Lumina“  specialistai pateiks ir daugiau netradicinių sprendimų bei naudingų patarimų, tik susisiekite arba užsukite į bet kurį saloną.

 

Pirkti salone ar internetu

 

Atsiskaitymas internetu vis labiau populiarėja, tačiau langų uždengimus išsirinkti internetu gali būti sudėtinga. Visgi – įmanoma. Pirma, reikėtų išsimatuoti kambario langą, vėliau iš asortimento internetinėje svetainėje išsirinkti favoritus ir neskubėti pirkti, o dar užsukti į saloną ir įsitikinti, ar patinkantis variantas yra toks, kokio norite (ar gerai sulaiko saulės spindulius, ar yra tokios spalvos, kurią ir matėte internete). Pirkite tik įsitikinę, kad radote tinkamiausią langų uždangos variantą. Jei žaliuzių ar roletų montavimas atrodo sudėtingas, užsakydami langų uždangas taip pat pasiteiraukite ir dėl meistro paslaugų.

 

Įmonės „Domus Lumina“ ekspertai padės išsirinkti geriausiai tinkančias langų uždangas Jūsų namams!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0