5 patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausiai jums tinkantį dviratį

5 patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausiai jums tinkantį dviratį

Kaip išsirinkti, kokius valytuvus pirkti?
Kaip išsirinkti maršrutizatorių (routerį)
Elektros kainų skaičiuoklė 2021-2022 | Elektros tiekėjai
Kaip išsirinkti šaldytuvą didelei šeimai
Kaip išsirinkti gartraukį

Nesvarbu, ar jūsų turimas dviratis jau nebetinkamas naudoti ir norite atsinaujinti, ar tiesiog norite įsigyti savo pirmąjį dviratį, dėl didelės pasiūlos šios transporto priemonės paieškos dažnai nebūna lengvos. Tam reikia tam tikrų žinių ir supratimo, kokio tipo dviratis jums yra reikalingas bei kuris iš jų geriausiai atitiks jūsų norus ir poreikius. Tad, kad visas rinkimosi procesas būtų bent kiek lengvesnis, šiame straipsnyje pateiksime  pagrindinius patarimus, kurie padės išsirinkti būtent tą dviratį, apie kurį svajojate.

Nuspręskite, kam naudosite dviratį

Pats pirmiausias žingsnis, kurį reikėtų atlikti, renkantis dviratį – nuspręsti, kokiu tikslu jį naudosite bei koks važiavimo stilius jums yra artimiausias. Tai gali būti dviratis, skirtas kasdien nuvykti iki darbo ir atgal, leidžiantis važinėti po kalnuotas apylinkes, profesionaliai užsiimti šiuo sportu arba būti puiki priemonė laisvalaikiui leisti. Priežasčių, kam jis skirtas, gali būti tikrai ne viena, todėl būtent pagal tai reikėtų ir išsirinkti dviračio tipą, kadangi tarpusavyje visi modeliai skiriasi.

Pasirinkite tinkamą dydį

Taip pat rekomenduojama pasirinkti tinkamo dydžio dviratį, kadangi tik taip važinėjimas dviračiu bus komfortiškas. Netinkamo dydžio dviratis gali būti net kaklo ar nugaros skausmų priežastis. Be to, tokiu dviračiu nepavyks pasiekti didelio greičio, o ir kritimo tikimybė nuo per mažo dviračio yra kur kas didesnė. Būtent dėl šios priežasties renkantis reikėtų atsižvelgti į tokius jo komponentus kaip: rėmo dydį, sėdynę, pedalų padėtį bei vairo aukštį. Turėkite omenyje, jog norintiems profesionaliai užsiimti šiuo sportu patariama, kad vairas turėtų būti tame pačiame aukštyje kaip ir dviračio sėdynė, kadangi taip gali būti išugdoma gera važiavimo padėtis, ypač nugaros atžvilgiu. Tuo tarpu, tiems, kurie dviračiu važinėjasi tik laisvalaikiu, vairas turėtų būti kiek aukščiau nei sėdynė. Visuomet dėl dviračio dydžio galite pasikonsultuoti su specialistu – jis tikrai patars, koks modelis jums geriausiai tinka.

Įsitikinkite, jog dviračio stabdžiai veikia gerai

Lėtai veikiantys dviračio stabdžiai gali būti iš tiesų rimta problema, nes būtent jie gali apsaugoti jus nuo įvairių avarijų bei sužalojimų. Todėl, norint viso šito išvengti, rekomenduojama rinktis tokius stabdžius, kurie būtų tikslūs ir gerai atliktų savo funkciją. Įprastai galima rinktis iš dviejų variantų: diskinių stabdžių bei „V“ tipo stabdžių. Pirmieji dažnai yra brangesni, tačiau taip pat ir patikimesni. Rankenėlės pagalba galima stabdyti daug lengviau bei tai daryti staigiai arba palengva, priklausomai nuo situacijos. Tuo tarpu, „V“ tipo stabdžiai stabdo ratlankį, todėl būtinai įsitikinkite, jog dviračio kaladėlės yra kokybiškos. Nors šie stabdžiai vis dar yra mažiau populiarus pasirinkimas tarp pirkėjų, tačiau laikui bėgant, jų sistema taip pat tobulėja ir užtikrina vis sklandesnį stabdymą.

Atkreipkite dėmesį į dviračio padangas

Padangos dviračiams gali būti pačios įvairiausios, todėl labai svarbu išsiaiškinti, kokios iš jų jums tiktų geriausiai. Pačios plačiausios padangos bus idealios tiems, kuriems reikalingas ypatingai geras sukibimas su važiuojamąja dalimi. Tokios padangos leidžia važiuoti ne tik įprasta, lygia danga, bet ir puikiai atlieka savo funkciją važiuojant ant sniego ar smėlio. Tad, pasirinkę jas galėsite keliauti beveik bet kur. Taip pat kiti galimi variantai – kalnams, miestui pritaikytos arba vaikiškos padangos. Žinoma, svarbu ne tik padangos, bet ir dviračių kameros. Priklausomai nuo to, kur važinėjate dviračiu, reikalingas skirtingas oro slėgis joje. Kuo labiau ji pripūsta, tuo padanga bus kietesnė ir jausis visi nelygumai. Taigi, jei norite pasižvalgyti šių elementų, dviračių kameros iš varle.lt – bus labai geras pasirinkimas.

Nusistatykite biudžetą

Galiausiai, paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai reikšmingas patarimas – nusistatykite biudžetą, kurį norite skirti savo dviračiui. Priklausomai nuo dviračio tipo, pavarų skaičiaus, stabdžių sistemos bei tokių papildomų savybių kaip tvirtas bei lengvas rėmas, dviračio kaina gali stipriai skirtis. Patys paprasčiausi modeliai kainuoja kelis šimtus eurų, o tokių, kurie skirti šio sporto entuziastams, kaina gali siekti net kelis tūkstančius eurų. Taigi, nusistatę tikslius kainos rėžius, sau palengvinsite paiešką bei norimą dviratį rasite kur kas greičiau.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0