Keturios taisyklės kaip suplanuoti savo veiklą

Keturios taisyklės kaip suplanuoti savo veiklą

Kaip žmonės atranda įkvėpimą tarp sunkių iššūkių?
Kaip neįprastai numarginti Velykinius margučius
Graikų abėcėlė
Kaip išsirinkti čiužinį
Lietuvių kalbos Abėcėlė. Kiek raidžių ją sudaro ir kokia jos kilmė?

Kiekvienos veiklos pagrindinė sėkmės sąlyga yra aiškus žinojimas ką ir kaip daryti. Dažnai, veikla be aiškaus žinojimo, tampa panaši į medžiojamo zuikio gaudymą. Žinoma, lengva veikti stabiliai, kai darai tai, ką išmanai ir esi tos veiklos žinovas. O ką daryti, jei pradedi naują veiklą ir nori išvengti klaidų? Visko nenumatysi. Todėl aiškus ir nuoseklus veiklos planas – puiki priemonė padidinti sėkmės tikimybę.

Veiklos ar verslo planų būna įvairių- nuo minimalių, studentiškų, iki didelių, skirtų pritraukti investicijoms. Nesvarbu, koks bebūtų veiklos planas, šios keturios dalys yra būtinos:
• Įmonės, produkto analizė,
• Rinkos analizė,
• Rizikos įvertinimas ir galimi sprendimo būdai,
• Veiklos, ir finansinės prognozės.

 

Kiekvienai iš šių dalių, reikia įdėti darbo ir atsakomybės.

 

Įmonės, produkto analizė.

Prieš pradedant bet kokią veiklą, turite aiškiai žinoti ir suprasti ką veiksite, kokius produktus, gaminius ar paslaugas žadate pateikti vartotojams. Reikia įsivertinti savo privalumus ir trūkumus. Taip pat, būtina suprasti ir save patį, kaip įmonę, kaip tiekėją ar pardavėją. Užtikrinti savo patikimumą prieš vartotojus. Šiam veiksmui paprastai reikia turėti žinių iš savo specializacijos. Tai būtina pradedant bet kokią veiklą.

Rinkos analizė.

Visuomet svarbu kuo daugiau žinoti apie rinką, į kurią taikote. Svarbu viskas- kolegos, konkurentai, kainos, tikslinės grupės. Visa tai, vienaip ar kitaip įtakos jūsų veiklos rezultatus. Todėl kiekvienas, sukaupęs kiek galima daugiau žinių apie terpę, kurioje žada veikti, visuomet turės pranašumą prieš kolegas, praleidusius šią dalį.

Rizikos įvertinimas ir galimi sprendimo būdai.

Labai svarbu numatyti ir išanalizuoti, kokios rizikos ar nesėkmės gali laukti, jūsų pasirinktoje veikloje. Tai visai nesunku padaryti tyrinėjant esamą rinką ir renkant duomenis apie konkurentus. Įvertinus rizikas, jūs galite numatyti būdus, kaip išvengti galimų problemų, arba pasiruošti jų sprendimams. O tai sutaupys jūsų laiką ir pinigus.

Veiklos, ir finansinės prognozės.

Viena iš svarbiausių bet kokio plano dalių – prognozės. Tik prognozuodami jūs galite suprasti, ar jūsų pasirinkta veikla iš viso pelninga. Dažnai tenka susidurti su pradedančių verslininkų klaidomis, kai neįvertinamos galimos pajamos ir išlaidos. O tie, kurie sugeba viską pasiskaičiuoti iš anksto ir prognozuoti, turi geresnes galimybes paskirstyti savo investicijas tikslingai.
Visos šios dalys- vienodai svarbios ir būtinos, geram veiklos ar verslo planui. Taip pat svarbu, kad turėdami planą, jūs nepamirštumėte juo vadovautis. Žinoma, laikui bėgant, galima laisvai pakoreguoti kai kurias šio plano dalis. Vykstant veiklai, atsiradusi patirtis ir žinios, dažnai duoda atsakymus į klausimus, kurių nežinojote pradžioje. Taigi jei turite planą ir juo vadovaujatės, jūs jau esate pranašesnis už jūsų kolegas ir konkurentus.

Šaltinis: www.ebtm.lt

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0