...

Kaip smulkiojo verslo atstovams susidoroti su kasdieniniais iššūkiais, tokiais kaip verslo apskaita

Kaip smulkiojo verslo atstovams susidoroti su kasdieniniais iššūkiais, tokiais kaip verslo apskaita

Kaip sužinoti žiedo dydį: žiedų dydžių lentelė
Kaip išsirinkti sportinę liemenėlę? Patarimai ir rekomendacijos
Kaip tikslingai pasiruošti dviračių sezonui?
Kaip padidinti įmonės žinomumą reklaminiais maišeliais?
Kaip natūraliai išbalinti pažastis

Kai esate smulkaus verslo savininkas, jūs privalote atlikti daugelį vaidmenų. Jūsų darbas yra ne tik atlikti tikslingą marketingą bei įmonės brandingą, tačiau ir pasamdyti reikiamus žmones, kad jie galėtų palaikyti nuostabius ryšius su jūsų klientais. Jūs taip pat privalote sekti savo įmonės nuostolius, pajamas bei visą likusią apskaitą.

Apskaita greičiausiai nėra jūsų aistra, bet tikslus buhalterinės apskaitos tvarkymas yra labai svarbus jūsų smulkiajam verslui. Apskaita tai yra verslo kalba, kuri kalba apie finansinį augimą. Ji išverčia numerius į suprantamus ir aiškius teiginius apie verslo pelningumą.

Paprastai, apskaita yra susijusi su jūsų verslo finansų apibendrinimu bei analizavimu. Iš šono tai gali pasirodyti lengvas procesas, tačiau yra kur kas daugiau iššūkių, kuriuos smulkaus verslo savininkai turi įveikti. Pristatysime jums pačius pagrindinius apskaitos iššūkius, su kuriais turi susidurti verslo savininkai.

Pinigų srautai.

Pajamų valdymas yra ganėtinai didesnė problema nei gali atrodyti iš šono. Juk jei eina pinigai, reiškiasi viskas gerai? Pasirodo nė velnio. Pagal Amerikos bankų darytus tyrimus, 82% verslų, kurie žlunga, pagrindinė žlugimo priežastis yra nesugebėjimas valdyti įmonės pajamų. Smulkiems verslo savininkams yra sunku tinkamai išskirstyti lėšas, kad jas galėtų skirti išlaidų padengimui ir tolimesniam verslo vystymui.

Kad jūs netaptumėte tų aštuoniasdešimt-dvejų procentų dalimi, visada tinkamai bei dėmesingai analizuokite visas savo esamas ir numatomas pajamas bei išlaidas.

Nenumatytos išlaidos.

Labai dažnas pradedantysis verslininkas pamiršta apie nenumatomas išlaidas. Jei tam tikra dalis pinigų nėra skiriama nenumatytoms išlaidom, jūsų verslas galį žlugti per vieną naktį. Ir tai visai nesvarbu ar jūsų verslas didelis, ar mažas, biudžetas nenumatytoms išlaidoms visada yra privalomas.

Mokesčiai

Nereikia pulti stačia galva ir iškart atsidaryti Uždarąją Akcinę Bendrovę (UAB). Jei jūsų verslas pradžioje bus ganėtinai smulkus – mažas, jūs tikrai galite apsieiti be UAB‘o. Jei atsidarysite UAB, jūs iškarto tapsite PVM mokėtoju, turėsite būtinai turėti buhalterį (samdytą žmogų pagal darbo sutartį arba įmonę pagal tam tikrą sutartį). Pats tuomet negalėsite būti buhalteriu, jei norėsite eiti direktoriaus pareigas šioje įmonėje, kas, tarp kitko, taip pat yra privaloma. Direktoriaus pareigos įmonėje turi būti einamos ir už tai turi būti gaunamas atlyginimas. Todėl labai svarbu apsvarstyti ir pasitarti su kompetentingomis įmonėmis ar asmenimis, kurie galėtų jums patarti kokią veiklos formą jums pasirinkti būtų optimaliausia.

Darbuotojų atlyginimai.

Turbūt ne paslaptis kodėl Lietuvoje klesti šešėlinė ekonomika. Pagrindą sudaro milžiniški darbo užmokesčio mokesčiai. Jeigu šiuo metu jūs savo darbuotojui mokate apie 1000 EUR į rankas, tai mokesčių sumokate dar pusė tiek. Įsivaizduokite, jei mokesčius sumažintų bent per pusė. Atlyginimai šoktu trisdešimt procentu į viršų, o kartu su atlyginimais ir darbuotojų motyvacija bei produktyvumas. Plius, kas be ko, po truputi pradėtų nykti šešėlinė ekonomika, nes, paprasčiausiai, nebe apsimokėtų rizikuoti ir mokėti atlyginimus vokelyje.

Priimant darbuotoją visada privalote pasiskaičiuoti koks yra jo atlyginimas į rankas ir kiek iš tikrųjų jūsų įmonės turės išlaidų išlaikant šį darbuotoją.

Kitas sudėtingas aspektas tai yra darbo užmokesčio skaičiavimas. Dažnai be kvalifikuoto buhalterio ar buhalterinės įmonės yra neapsieinama kada pradeda didėti darbuotojų skaičius. Ir ne vien dėlto, kad darbo užmokesčio skaičiavimas reikalauja tam tikru žinių. Jis reikalauja ir nemažai laiko. Todėl būtų verta pamąstyti apie buhalterinių paslaugų įmonės samdymą.

Buhalterinės įmonės samdymas.

Jei jūsų verslas yra Klaipėdoje, todėl bet kokiu atveju visada rekomenduojame susirasti įmonę, kurios pagrindinė veikla – buhalterinės paslaugos Klaipėdoje. Tai jums nesukels rūpesčių kada prireiks tam tikros konsultacijos ar iškils kažkokių kitų nenumatytų problemų apskaitoje.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: