Kaip atskirti padirbtus eurus

Kaip atskirti padirbtus eurus

Kaip gauti kreditą internetu?
Kaip naudotis banku nemokamai arba – Revolut
Mokėjimo sistema Circle.com
Kaip atsidaryti PayPal sąskaitą
Kaip naudotis Vokietijos banku nemokamai arba – N26

Kauno policija įspėja apie apyvartoje vėl pasirodė padirbti eurai. Netikri 50€ banknotai buvo išimti iš apyvartos ir vasario pabaigoje jų buvo rasta net 30 vienetų (buvo rasta Alytaus, Kauno ir Utenos apskrityse).

Kaip atskiriami padirbti eurai

Šiuo metu daugiausia padirbtų pinigų surenkama inkasavimo metu, kai pinigai surenkami iš prekyviečių ar turgaviečių , kurios nesinaudoja pinigų tikrinimo aparatais. Padirbtų eurų kokybė vertinama kaip gera, bet ne iki galo atliktas klastojimo procesas: nusikalstamo pasaulio atstovai pinigų serijinį numerį užrašė ne  aiškiai juoda, o ruda (rusva) spalva. Dėl šios priežasties tokias klastotes yra itin lengva atskirti vien pažiūrėjus į jas. Nuotraukoje (paimta iš Kauno policijos puslapio) matoma, jog viršutinis nuotraukoje užfiksuotas banknotas skiriasi nuo apatinio.

Taip pat reverse esantis rudai-violetinis užrašas 50 nekeičia spalvos, kai kupiūra paverčiama skirtingu kampu.

Netikrų eurų ypatybės

Policija prašo gyventojų atidžiau tikrinti gaunamus grynuosius pinigus ir pasinaudoti rekomendacijomis, kurios gali padėti iškart atskirti padirbtas kupiūras. Apžiūrėti, ar yra aiškūs vandens ženklai, kurie matomi tik prieš šviesą, ar yra apsauginė juostelė (ji turi būti matoma tik į banknotą žiūrint prieš šviesą), ar popierius pakankamai standus (šiugžda, jaučiasi spaudos nelygumai, raidės ir pan.), pavartyti banknotą ir pamatyti nominalo besikeičiančias spalvas, hologramoje taip pat turi būti aiškiai matomi simboliai (vartant kupiūrą vaizdai keičiasi: taip galite atskirti, kai holograma yra atspausdinta).

Jeigu matote, kad jums paduotų eurų banknotų serijos numeriai sutampa, tai yra pirmasis ir neginčytinas požymis, jog turite netikrus eurus ir apie tai būtina informuoti policiją.

Visuomet įdėmiai tikrinkite gautus grynuosius pinigus pirkimo vietoje ir kilus abejonėms kreipkitės į pareigūnus arba numeriu 112. Jeigu yra galimybė, pinigus tikrinkite specialia įranga arba atsiskaitinėkite mažesnės vertės nominalo banknotais (nes populiariausios padirbinėjamos kupiūros išlieka 20€ ir 50€).

Eurų padirbinėjimas

Pasaulyje populiariausia klastoti JAV dolerių banknotus, bet EURAI taip pat yra mėgstama padirbinėtųjų valiuta. Europos Centrinis bankas 2 kartus per metus skelbia statistiką apie padirbtus eurus. 2015 metų pirmoje pusėje iš apyvartos buvo išimta daugiau nei 142 000 vienetų padirbtų 50€ nominalo banknotų.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • komentaras-avataras

    Paprasčiausias būdas, tikriausiai visgi detektoriai, ypač jei turi savo verslą, nes tuomet nuostolis tikrai gali būti nemažas. Yra netgi veikiančių su skirtingomis valiutomis, jei to reikia – pinigu detektoriai. Žinoma, tai vistiek investicija, bet kai klastočių mąstai dideli ir padirbinėjimai vis tobulėja, tai pagal vandens ženklus ar popieriaus standumą nustatinėti gan sudėtinga…