Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklės privalomos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Susipažinkite, kada ir kokiomis valandomis (ne)galima triukšmauti.
Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą (toliau – ANK) viešosios rimties trikdymas yra šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.
Triukšmo valandos arba ramybės laikas 2024
Gyvenamųjų namų teritorijoje darbo dienomis ramybės laikas yra nuo 22 val. iki 7 val., o savaitgaliais – nuo 22 val. iki 9 val.
Objekto pavadinimas | Garso lygis, dBA | Maksimalus garso lygis, dBA | Paros laikas, val |
Gyvenamųjų pastatų miegamieji kambariai | 45 40 35 |
55 50 45 |
7-19 19-22 22-7 |
Visuomeninės paskirties pastatų miegamieji kambariai ikimokyklinėse įstaigose ir internatinėse mokyklose, palatos, operacinės ligoninėse, kambariai sanatorijose | 45 40 35 |
55 50 45 |
7-19 19-22 22-7 |
Visuomeninės paskirties pastatų auditorijos, mokymo kabinetai, klasės | 65 | 70 | |
Salės restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose maitinimo įmonėse muzikos ansamblių koncertų metu | 80 | 85 | |
Koncertų ir kitos salės estradinių renginių metu, kino filmų demonstravimo metu | 85 | 90 | |
Atviros koncertų ir šokių salės estradinių renginių metu | 85 80 55 |
90 85 60 |
7-19 19-22 22-7 |
Gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkoje | 65 60 55 |
70 65 60 |
7-19 19-22 22-7 |
Triukšmas pagal paros laiką skirstomas:
- dienos – nuo 7 val. iki 19 val.
- vakaro – nuo 19 val. iki 22 val. (negalima triukšmauti)
- nakties – nuo 22 val. iki 7 val. (ramybės metas, kuomet draudžiama triukšmauti, vykdyti remonto ar statybos darbus)
Daugiabučiuose namuose įsikūrusių įmonių (parduotuvių, barų, kavinių ir kt.) ir įstaigų savininkai, esant gyventojų skundams ir pareigūnams nustačius triukšmo ribinių dydžių viršijimus, privalo normalizuoti triukšmo lygį ir keisti triukšmo šaltinio naudojimo laiką.
Civilines pirotechnikos priemones galima naudoti ne arčiau kaip 75 m nuo gyvenamųjų pastatų dienos ir vakaro laiku (7–22 val.), išskyrus organizuojamus renginius, kuriems išduotas Savivaldybės leidimas.
Gyvenamojoje aplinkoje vykdyti veiklą, keliančią triukšmą (išskyrus statybos darbus), galima nuo 7 iki 22 val., netrikdant viešosios rimties ir neviršijant Lietuvos higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių (viešosios rimties trikdymas – šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais ir kitokiais garsiniais aparatais, kiti triukšmą keliantys veiksmai viešose vietose, o vakaro ir nakties metu – gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą).
Sporto aikštelėse, aikštynuose bei žaliosiose vejose, esančiuose arčiau kaip 50 metrų nuo gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties poilsio pastatų, žaisti triukšmingus žaidimus (krepšinį, lauko tenisą, tinklinį, ledo rutulį ir kitus) leidžiama nuo 8 val. iki 22 val., išskyrus organizuojamas varžybas, čempionatus ar kitus renginius, kuriems išduotas Savivaldybės leidimas.
Daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams rekomenduojama vidaus tvarkos taisyklėse nustatyti buitinio ir laisvalaikio triukšmo prevencijos reikalavimus. Visuotiniame namo savininkų susirinkime patvirtintos vidaus tvarkos taisyklės privalomos visiems daugiabučių namų gyvenamųjų ir kitos paskirties patalpų savininkams (naudotojams).
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas
488 straipsnis. Viešosios rimties trikdymas
1. Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą,
užtraukia baudą nuo dvidešimt (20) iki aštuoniasdešimt (80) eurų.
KEISTA:
2017 06 01 įstatymu Nr. XIII-401 (nuo 2017 06 10)
(TAR, 2017, Nr. 2017-09785)
2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,
užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt (80) iki trijų šimtų (300) eurų.
3. Už šio straipsnio 1, 2 dalyse numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.
KEISTA:
2017 11 16 įstatymu Nr. XIII-753 (nuo 2017 12 01)
(TAR, 2017, Nr. 2017-18803)
Taip pat skaitykite: Gimtadienio sveikinimai
Gyventojai, kuriems trukdo kaimynų keliamas triukšmas, turėtų kreiptis į teritorinį policijos komisariatą, kad policija, kuri dirba visą parą, atvažiuotų ir užfiksuotų patį triukšmavimo faktą. Apie triukšmaujančius kaimynus galima pranešti miesto viešosios tvarkos skyriui. Tačiau tuo nereikėtų piktnaudžiauti, t. y. kaimynams skųsti savo kaimynų dėl bet kokio kiek garsesnio triukšmo, girdimo iš jų buto – vaikų verkimo, keliamo vaikų triukšmo, šuns lojimo, grojimo tam tikru instrumentu, buities prietaisų naudojimo, kuris skleidžia triukšmą ir pan., nes tai yra savaime suprantami, neišvengiami ir pateisinami triukšmo šaltiniai – tai trumpalaikis, nepastovus triukšmas. Renkantis gyventi daugiabutyje ar gyvenamųjų namų rajone iš karto reikia susitaikyti su tuo, jog gali kilti tam tikrų nepatogumų ir nesutarimų su kaimynais, kurie gali skirtingai traktuoti asmenų ramybės, rimties triukšmo suvokimo sąvokas. Tačiau ir kartais triukšmaujantiems kaimynams reikėtų nepiktnaudžiauti tuo, t. y. nesugalvoti remontų bute daryti naktį, kai visi kaimynai miega ar ilsisi po darbų ar anksti ryte; ar švęsti šventes vos ne kasdien.
Dėl kaimynų keliamo triukšmo galite pateikti pranešimą:
- Per policijos savitarnos portalą ePolicija
- Teritoriniam policijos komisariatui elektroniniu paštu
- Paprastu paštu
- Tiesiogiai atvykus į policiją
Atkreipiame dėmesį:
- Pranešimą per ePolicija galite pateikti tiek identifikavęs save, tiek anonimiškai.
- Pateikus anoniminį pranešimą:
- Įvykio nagrinėjimas negalės būti pradėtas iškart
- Pareigūnai su jumis susisieks dėl tapatybės patvirtinimo
- Negalėsite sekti įvykio nagrinėjimo eigos ePolicija.lt portale
- Pateikus pranešimą identifikavus save:
- Įvykio nagrinėjimas gali būti pradėtas iškart
- Galėsite sekti nagrinėjimo eigą ePolicija portale
- Prisijungę prie savo paskyros galėsite peržiūrėti ar papildyti pranešimo duomenis
Svarbu žinoti:
- Jei triukšmo metu buvo kviečiama policija, pareiškimas gali būti surašytas vietoje.
- Jei policija vengia reaguoti ar bausti pažeidėją, rekomenduojama kreiptis su skundu į komisariato vadovą.
KOMENTARAI
Laba diena mes turim pokyliu sale kaime kAi statem aplink nieko nebuvo ir zeme salia buvo mokyklos dirbama sake jos nieks niekada neparduos bet siai dienai jaip tik tos mokyklos zemei prisistate zmones kotedzu ir dabar kai pas mus balius vis kviecia policija nors triuksmo is musu nesigirdi vien del to kad jie zino kad pas mus vyksta sventes ka mums daryti su kaimynais nes atvykusiems baliavoti zmonems tai yra labai nemalonu lauksim atsakymp
Sveiki..mano kaimynas gyvenantis.virs manęs,kiekvieną diena meistrauja,kala,ir taip daug metų.Pasakymas jam negalioja.ką tokiu atveju daryti
Tiktai viena .Jei daugiabutis ,tai yra elektro skydelis,Jame yra kiekvieno buto saugiklių blokas.Atsirinkit kurio buto yra kas ir tada atjungite jį.Padeda.Jei bus pretenzijos ,tai ir iš jūsų bus pretenzijos,juk jūs negalit normaliai gyventi,o kodėl jie turi gyventi nesiskaitymi su kaimynais. Tai yra kova.Deja ją reikia kovoti.Kitaip niekaip. Mūsų teisėsauga tai minkšktarūrių kontora.Aš taip kovoju.
Kvaili valandiniai ribojimai.(19-22val.22-7val.)
Tūrėtu būti kaip visam civilizuotam pasaulyje-ramybės valandos nuo 22val.iki 7val.
Nes ne visi supranta kad kartais ir pamuzikuoti ar susikalti lentyną išties pritrūksta laiko po darbo dienos.
Prisiskaitę tokių raštliavų pensininkai ir kviečia policija,vos išgirdę kažką darant po19val.
Kada gyvent? Net pavakarot nebegalima.
Juk ne ligoninėse gyvename.
O man tai nejuokingi, kai keliesi į darbą 4.30 ryto, o kaimynai nori skalbti pirmą nakties, ar pakalti ką nors!!!!
ir skelbiu tg tu nedirbi
skalbsiu
Net labai normalu! ne visi dirba nuo 8 iki 17 val!
Lentynas kalkitės savaitgaliais.
Miegamajame rajone, prie gyv. namu, irenge tinklinio aikstele, ir prasidejo nuo 17 val. i9ki 23,23,5 kamulio dauzymas cipimas, sauksmai ir taip kiekviena diena, net ir lietaus metu.kas gali jaunima …..
Geriau nei zole rukyt pakampių
per savajgaidgalius visada triyksminga n