Kaip išvengti gaisro

Kaip išvengti gaisro

Kaip nepridaryti klaidų kraustantis
Kaip teisingai tręšti sodą pavasari
Kaip išsirinkti dūmų detektorių
Esate vyno mylėtojas? Privalote tai žinoti
Kaip užauginti skanius pomidorus – pomidorų ligos

Šildymo sezono pradžia dažniausiai nedžiugina pagausėjusiais gaisrais. Anot specialistų, kasmet dėl aplaidaus požiūrio į katilus, kaminus ir elgesį su ugnimi, kyla daugybė gaisrų, kurie gali nusinešti ir žmonių gyvybes. Todėl norime pasidalinti keliais patarimais, kaip išvengti gaisro.

Neperkaitinkite krosnies

Viena dažniausių gaisrų priežasčių – krosnies perkaitinimas. Tai, kad staiga ir itin stipriai kūrensite, nereikš, jog patalpos greitai įšils ir galėsite kūrenti trumpiau. Greičiau toks poelgis leis krosnyje bei kamine susidaryti karščio spaudimui, susidaryti plyšiams, o pro juos gali prasiveržti ugnis. Todėl nepersistenkite ir nepilkite bei nedėkite medžiagų, kurios sukeltų nevaldomą liepsną (degalai ar degalų talpos, įvairios cheminės medžiagos, plastmasė).

Nelaikykite degių medžiagų aplink krosnį ar židinį

Džiovinti malkas ant krosnies ar šalia židinio, laikyti baldus priglaudus prie krosnies ar kamino – to daryti nereikėtų. Šalia karštų paviršių nereikėtų laikyti nieko degaus. Taip pat atkreiptinas dėmesys į grindis šalia židinio. Venkite medinių grindų, kurios gali užsidegti, jei iš jų iškristų žarijų.

Valykite kaminus ir dūmtakius

Kaminų įdėklai ar kaminai apsineša suodžiais, todėl reikėtų reguliariai juos išvalyti, geriausia prieš šildymo sezono pradžią. Dūmtakių valymui yra naudojami specialūs šepečiai, kurie yra pagaminti iš nerūdijančio plieno ar polimerinių medžiagų. Jei valote kaminą šildymo sezono metu, tuomet katilas turėtų būti išjungtas. Kaminus ir kaminų įdėklus galima išvalyti patiems arba patikėti darbą profesionaliems kaminkrėčiams.

Laikykitės katilo ir kamino techninių reikalavimų

Katilo techniniuose reikalavimuose ir instrukcijose pateikta ne tik katilo pajungimo schema bei instrukcija, tačiau ir saugos instrukcija, specifikacija kokio kamino reikia ir kaip jį primontuoti. Dažniausiai net nereikia galvoti, koks kaminas reikalingas, viskas jau būna nurodyta katilo specifikacijoje: kamino aukštis, dūmtraukio tipas, kamino įdėklo skersmuo, pajungimo tipas, reikiama trauka.

Naudokite kamino įdėklą

Mūrinius kaminus itin sparčiai ardo kondensatas, taigi jie tampa labiau pažeidžiami ir didelės kaitros atveju gali neatlaikyti, skilti ir leisti ugniai išplisti. Tuo tarpu nerūdijančio plieno kaminų įdėklai padeda išvengti šios problemos – jie atsparesni kaitrai, ant jų nesusidaro arba susidaro gerokai mažiau kondensato.

Nepalikite ugnies be priežiūros

Neuždaryta krosnis, atviras židinys iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nepavojingas, tačiau vos kelios „išskridusios“ žarijos gali sukelti gaisrą. Jei įkūrėte židinį ar malkinį pečių, nereikėtų palikti namų be priežiūros kol neįsitikinsite, jog ugnis užgesusi.

Pavojinga ne tik ugnis, bet ir smalkės

Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, tačiau labai pavojingos. Pagrindinė taisyklė – iškūrenus krosnį negalima iškart užstumti kamino sklendės. Galima tik įsitikinus, jog nebėra rusenančių žarijų. Pagrindiniai apsinuodijimo smalkėmis požymiai: mieguistumas, apsvaigimas, sąmonės netekimas. Įtarus apsinuodijimą smalkėmis reikėtų kaip galima skubiau išeiti į gryną orą, atverti langus ir kviesti greitąją pagalbą.

Nors rusenanti ugnis ir nuteikia jaukiai, tačiau nereikia prarasti budrumo. Saugokite save ir savo namus!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0