Spygliuočius augalus panašius į kiparisą ir kadagį Labai dažnai naudoja landšafto dizaineriai norėdami sukurti gyvatvores arba atskirai stovinčias žaliąsias grupes. Dekoratyvinių eglių ir pušų rūšys suteikia šiems medžiams būti efektyviais papuošimais stambiuose alpinariumuose ir japoniško stiliaus soduose. Sodinimo medžiagai, auginant dekoratyvines spygliuočių rūšis, visų geriausiai naudoti keturmečius arba penkiamečius sodinukus.
Jums reikės:
- sodinimo medžiagos
- drenažo
- durpių
- smėlio
- lapų žemių
- velėnos
- kompleksinių trąšų
- mulčiavimo medžiagos
Spygliuočių medžių sodinimas
1
Spygliuočių sodinukai, net ir turintys uždarą šaknų sistemą, nerekomenduojama ilgai laikyti laikinuose konteineriuose, todėl planuokite įsigyti sodinimo medžiagą pavasarį. Tai suteiks dekoratyviniam medeliui galimybę, pasodintam pastovioje vietoje sodų sezono pradžioje, galimybę prigyti ir sustiprėti iki šalčių atėjimo. Neblogas laikas pavasario sodinimui bus balandžio pabaiga arba pirmosios gegužės dienos.
2
Pasirinkite vietą spygliuočiui augalui. Pušų ir kadagių rūšims reikės gerai apšviestos priesmėlio vietos. Tuja, kėnis ir eglė nenukentės šiek tiek pavėsingoje sklypo vietoje, jeigu jiems parinkti saikingai drėgną, praturtintą humusu dirvožemį.
3
Iškaskite duobę augalo sodinimui. Duobės gylis turi būti du kartus viršyti sodinuko dirvožemio gumulo dydį. Kaip taisyklė, stambiems augalams reikia duobės apie 70 centimetrų gylio ir metro skersmens. Į duobės dugną įberkite drenažinį sluoksnį, kurios toris turi sudaryti 15 centimetrų storis. Šiam tikslui galima panaudoti suskaldytas plytas.
4
Sumaišykite maitinamąją sudėtį iš dalies durpių, dalies smėlio ir tokio pat kiekio velėnos. Pridėkite į paruoštą gruntą 100 gramų ntroamofoso. Jeigu sodinate kėnį, į mišinį įpilkite pjuvenų.
5
Įberkite į sodinimo duobę dalį paruošto mišinio taip, kad lygis, kuriame yra žemė laikiname konteineryje, sutaptų su gruntu aplink duobę. Ištraukite sodinuką iš talpos, nepažeisdami šaknų. Jeigu jūs įsigijote spygliuotį augalą su šaknimis, įpakuotą maišiniame audinyje, atriškite jos fiksavimo raištį. Įdėkite sodinuką į duobę ir užpilkite maitinamuoju mišiniu tarpus tarp žemių grumsto ir duobės sienelių. Proceso metu, pilant maitinamąjį mišinį, jį sutrombuokite.
6
Aplink supiltą, duobę padarykite žemės kauburėlį apie 10 centimetrų aukščio. Šis neįmantri konstrukcija padės išsaugoti vandenį laistymo metu. Gerai sudrėkinkite žemę kamieno rate ir pabarstykite jį durpių mulčiumi arba medžio žievės sluoksniu 5 centimetrų sluoksniu. Jei lauke saulėtas ir sausas oras, augalą pridenkite.
KOMENTARAI
Kur pigiau pirkti durpes augalams kaune?