Kaip klijuoti tapetus

Kaip klijuoti tapetus

Kaip įmontuoti rozetę
Kaip išsirinkti tinkamą starterį savo transporto priemonei?
Kaip sudėti laminuotas grindis
Kaip pakabinti lubinį šviestuvą
Kaip sumontuoti duris

Prieš pirkdami tapetus patikrinkite ar jie neturi jokių defektų. Kad visi tapetai būtų vienodo atspalvio, jie turi būti su tuo pačiu partijos numeriu. Tapetų juostų bei audinių spalva ne visada idealiai sutampa su tapeto spalva. Neišvengiamas nežymus spalvų neatitikimas tarp skirtingų gamybos serijų ir pavyzdžių kataloguose. Nusipirkę tapetus pirmiausiai perskaitykite instrukciją. Taip nuspresite kokius klijus pirkti ir kaip klijuoti (tepti tik siena, ar tepti ir sieną ir tapetus).
Perbraukite sienas ranka, jeigu sienos tepa- nuplaukite, jeigu yra atšokusių dalių – nugramdykite. Viską nugruntuokite giluminiu gruntu. Išdžiūvus nugruntuokite sienas tais pačiais klijais, kuriais klijuosite tapetus, gruntavimui naudokite gamintojo nurodytas proporcijas. Gruntuokite dideliu voleliu vertikaliai, mažu voleliu užtepkite kampus.

Dažnai sunku tiksliai pasakyti, kiek reikės rulonų tapetų sienoms išklijuoti. Tiksliai nustatysite jų skaičių remdamiesi skaičiavimu. : pavyzdžiui, reikia išklijuoti 5 X 4 m didumo kambarį. Pirmiausia nustatykite perimetrą ( uždaro daugiakampio ilgį ) : 5 +5+4+4 lygu 18 m. Tarkime, tapeto plotis – 0,5m. Vadinasi, perimetrą padalijus iš dviejų, sužinosite, kiek reikės tapetų atraižų ( kiekvienam metrui po dvi ). Šiuo atveju bus 36 atraižos, jeigu kambario aukštis nuo grindų iki lubų 3m. Tai iš vieno 10 m. Rulono bus 3 tapetų juostos ( atkarpos ). Taigi 36 : 3 lygu 12 rulonų. Tačiau kambarys turi langus, duris. Apskaičiuokite jų užimamą plotą ir atimkite iš sienų ploto.

TAPETAVIMUI REIKALINGI ĮRANKIAI: [list_style_star]

  • Plačios glaistyklės
  • Tapetavimo volelio siūlėms
  • Tapetų išlyginimo glaistyklės
  • Plastikinės vonelės
  • Plataus ir siauro volelio su rankenom ir koto
  • teptuko plataus
  • Peilio tapetams
  • Švarus skuduras [/list_style_star]

[info] Plonus tapetus reikia klijuoti atsargiai, nes jie gali plyšti. Tokiu atveju tapetams lyginti geriausia naudoti baltą popierių. Laikraščiai šiam darbui netinka, kadangi gali ištepti tapetus. [/info]

DARBUI REIKALINGOS MEDŽIAGOS:[list_style_star]

  • Tapetai
  • Klijai tapetams[/list_style_star]

 

Pirmiausiai pasiruoškite ir klijuokite ne daugiau kaip 3 juostas, patikrinkite kokybę ir tik įsitikinę, kad rezultatas tenkina Jus, tęskite darbą.

Kad visas tapetų juostas priklijuotumėte vienodu atstumu nuo lubų, viršutinę liniją pažymėkite kreida ištepta virvele.

kaip-klijuoti-tapetus1 Kad tapetų nepriklijuotumėte kreivai, sienoje pažymėkite vertikalią liniją, pagal kurią nulyginsite pirmosios tapetų juostos kraštą.

Tapetus sukarpykite atitinkamo ilgio juostomis atidžiai sekdami, kad sutaptų raštas. Stambių raštų juostos paprastai išeina ilgesnės negu smulkaus rašto. Todėl pirmiausia išklokite 3-5 tapetų ritinėlius ir tiksliai suderinkite piešinį. Kadangi sienų aukštis dažnai būna nevienodas ir klijais ištepti tapetai gali susitraukti, iškirpkite 5-10 cm ilgesnę, nei reikalinga, juostą.

 

kaip-klijuoti-tapetus2 Sukarpytas dėkite ant švarių grindų vieną ant kitos raštais į apačią, kiekvieną juostos galą pastūmėdami maždaug 5 cm – sudėliokite „laipteliais“, kad ištepus klijais būtų patogiau paimti.

Klijus ant tapetų juostos tepkite dažytojų šepečiu arba grindų šepečiu vienodo storio sluoksniu. Jokiu būdu nepalikite nepadengtų vietų. Pirmiausia jais ištepkite juostos kraštus, paskui vidurį, o tada dar kartą kraštus. Palikite 5-7 minutes apdžiūti.

Tapetus lengviau klijuoti dviese: vienas ima juostą už viršutinio krašto, pasilipa ir priglaudžia ją prie sienos, antrasis ištempia ir suderina šoninį kraštą su vertikalia linija. Dirbant vienam, klijais išteptą juostą reikia švelniai sulankstyti, antraip bus sunku ją palaipsniui (nuo viršaus į apačią) priklijuoti prie sienos. Apatinis tapetų juostos kraštas užklijuojamas ant grindjuosčių. Kai jau apklijuota visa siena, perteklius nukerpamas viename lygyje, pasinaudojus aštriu peiliu ir liniuote.

kaip-klijuoti-tapetus3 Priklijuotą juostą išlyginkite šepečiu, voleliu arba švaria medžiaga, pavyzdžiui, senu kilpiniu rankšluosčiu, kad pašalintumėte oro pūsleles. Lyginti pradėkite nuo juostos vidurio kraštų link.

Ką tik išklijuoti tapetai turi džiūti lėtai. Klijavimo metu ir paskui jiems džiūstant dar porą dienų patalpoje neturi būti skersvėjo, o temperatūra aukštesnė kaip 18 °C.

Jei priklijavus tapetus po jais liko oro pūslelių, pradurkite jas ir tapetų paviršių kruopščiai išlyginkite.

Jei klijais susitepė geroji tapetų pusė, nušluostykite juos sausu skudurėliu arba sudrėkintu porolonu.

Jeigu tapetų juosta prisiklijavo kreivai ir susidarė raukšlių arba oro pūslelių, nuimkite tapetus nuo sienos ir, pašalinę defektus, vėl priklijuokite.

 

Šiek tiek sunkiau bus klijuoti tapetus, jei sienose yra jungikliai ir rozetės. Ertmes geriausia iškirpti tik po to, kai tapetai jau išklijuoti.

Ertmės daromos taip:

* pirmiausia laikantis visų taisyklių užklijuojami tapetai.

* Surandama rozetės ar jungiklio ertmė.

* Aštriomis žirklėmis padaromas kryžmas rėžis.

* Kiekvienas gautas trikampis nuimamas atskirai. Jų iš viso keturi.

Po to, kai baigti visi tapetavimo darbai, galima įstatyti rozetes ir jungiklius.

Sunkiai prieinamos vietos – kampai ir vietos už radiatorių – reikalauja daugiau pastangų ir darbo. Jas išklijuoti tapetais yra sudėtinga. Klijuojant ties kampu, geriausia kampui palikti poros centimetrų pločio tapetų juostos kraštelį. Likusią juostos dalį reikia priklijuoti, o paliktus likučius nukirpti. Tada užklijuoti kitą tapeto gabalą, šiek tiek uždedant ant prieš tai užklijuotojo.

Klijuojant už radiatorių reikia lentele kiek galima žemiau nutiesti tapetus, o reikiamose vietose įkirpti.

 

Kodėl tapetai atsiklijuoja:

Atsakymas paprastas – Tapetai atsiklijuoja dėl netinkamo pagrindo (sienų) paruošimo.
Pateikiame trumpą ir teisingą pagrindo (sienų) paruošimo tapetavimui darbų eiliškumą:
kaip-klijuoti-tapetus9 1. Senus tapetus, seną glaistą, senus dažus – visa tai, ką randame po tapetais, idealiausia pašalinti viską, net 90 proc. atvejų būtina viską pašalinti. Taisyklė paprasta – kuo senesnis namas, tuo daugiau sluoksnių
ant sienų, reiškia tuo prastesnis paviršius. Taip pat būtina pašalinti visa tai, kas lengvai krenta ar yra per daug nelygu, tai gali būti atšokęs tinkas arba labai dideli nelygumai, kurių neįmanoma išlyginti netgi pilnai tinkuojant visas sienas.

 

2. Tik tuomet pereiname prie antro etapo – gruntavimo. Atrodo toks paprastas darbelis… Tačiau netinkamas gruntavimas, nesilaikymas tam tikrų techninių reikalavimų, temperatūrų, drėgnumo – visą prieš tai atliktą sunkų grandymo darbą pavers niekais.
kaip-klijuoti-tapetus9-1 3. Pradedame lyginimo darbus. Didelius nelygumus lyginame specialiais glaistais – tinkais. Tai būtina atlikti ne vien tik todėl, kad atrodytų gražiai. Išlyginti sienas būtina tam, kad tapetai kokybiškai prisiklijuotų ir laikytųsi keletą metų, kol atsibos.

 

4. Atliekame ištisinį glaistymą plonasluoksniais glaistais. Dažnai klaidingai galvojama, kad jeigu jau pasirinksiu tepetavimą vietoje dažymo, tai sutaupysiu „ant“ darbo ir medžiagų, neva nereiks lyginti „špakliuoti“. Deja pagrindas tapetavimui turi būti toks pat lygus ir glotnus,  kaip ir dažomam paviršiui. O jei kalbėti apie naudojamų glaistų kokybę, tai glaistas be visa ko turi būti kietesnis nei dažomiems paviršiams. Priežastis paprasta – tapetų džiūvimo laikas ilgesnis nei dažų, didelė dalis drėgmės visų pirma „keliauja į sieną“,todėl silpnas glaistas gali atsilupti kartu su tapetais.

kaip-klijuoti-tapetus9-2

5. Šlifuojame. Labai didelė dalis meistrų šį etapą laiko visiškai nereikalingu tapetavimui. Pagrindinė to priežastis – bet kuris meistras pasakys, kad tai pats baisiausias darbas. Ypač tada, jei atliekamas rankiniu būdu. Šlifavimas labai priklauso nuo meistro profesionalumo. Kuo geriau meistras moka glaistyti – tuo mažiau ir lengviau tenka šlifuoti.
6. Gruntuojame prieš tapetavimą. Na ir pats paskutinis ir svarbiausias etapas prieš tapetų klijavimą yra gruntavimas. Jis reikalingas tam, kad paviršius po šlifavimo taptų idealiai švarus, o svarbiausia – tvirtas. Grunto veikimo principas yra tas, kad jis priklausomai nuo paviršiaus porėtumo skverbiasi giliai į glaistą per visus sluoksnius taip sutvirtindamas paviršių. Taip pat gruntavimas ženkliai sumažina sienos drėgmės įgeriamumą, t.y. drėgmė (tapetų klijai) ne taip greitai susigeria į sieną. Klijuojant tapetus – labai svarbu tolygus džiūvimas. Tai reiškia, kad džiūvimas negali būti per greitas ir per lėtas. Jeigu siena bus labai daug ir greit sugerianti, tapetų klijai greit susigers, tapetas liks per sausas ir tinkamai neprikibs

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0