Kaip pasiruošti šildymo sezonui: Efektyvus šildymas kuro granulėmis

Kaip pasiruošti  šildymo sezonui: Efektyvus šildymas kuro granulėmis

Kaip išvengti gaisro
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos
Kaip šildyti namus ekologiškai? Granulinės šildymo sistemos.
Prastos kokybės granulės – www.karpatumedis.lt

Įsibėgėjus rudeniui ir prasidėjus šildymo sezonui ne vienas griebiasi už galvos. Paprastai šildymas išeikvoja nemenką turimo biudžeto dalį.  Tuo tarpu, kai žmonės gyvenantys butuose rūpinasi, kaip apmokėti šildymo sąskaitas, žmonės gyvenantys nuosavuose namuose dar turi mąstyti ir kaip kuo efektyviau apšildyti namus. Šildymo būdai priklauso nuo malkų kūrenimo, apšildymo dujomis bei kuro granulių ar briketų naudojimo. Pastarieji yra ne tik efektyvesni, bet ir ekologiškesni, „draugiškesni“ gamtai, kas yra svarbus šiems laikams veiksnys. Nors lietuviai naujoves priima pamažu, vis dėlto „Kuro granulės“ atstovai teigia, kad tautiečiai tampa sąmoningesni ir ieško ekonomiškų alternatyvų, todėl renkasi namus šildyti kuro granulėmis.

 

Kuro granulės neretai vadinamos ekologišku namų kūrenimo sprendimu. Skirtingai nei malkos – kuro granulės gaminamos iš pjuvenų ar medžio atliekų. Itin ekologiškas ir antrinių žaliavų panaudojimo idėją palaikantis granulių gamybos metodas užtikrina, kad granulės yra be klijų ar kitokių priemaišų. Tai į mažus pailgus grūdelius suspaustos pjuvenos, kurios praktiškai neturi peleningumo arbo jo lygis labai žemas, lyginant su malkų kūrenimu. Tai tik dar kartą patvirtina šios namų šildymo rūšies ekologiškumą, nes būtent išmetamų dūmų koncentracija ir jų tirštumas (anglies dvideginis) tiesiogiai veikia klimato šiltėjimo ir ozono sluoksnio irimo procesus.

 

Kaip bebūtų, dažnai žmonių apsisprendimą nulemia gyvenamuosiuose namuose jau įdiegta apšildymo sistema, kuri neretai būna anglimis ar malkomis kūrenamas pečius. Nepaisant to, žvelgiant per ekonomiškumo ir efektyvumo prizmę – žymiai labiau apsimoka įsigyti kuro granulių krosnelę ir ja pakeisti senąjį židinį. Žinoma, židinio suteikiamas jaukumo jausmas tampa svariu argumentu renkantis namų apšildymą. Žvelgiant į ateitį ir sprendimus priimant ilgalaikėje perspektyvoje – kuro granulių krosnelė yra išmintinga investicija, tiek išskiriamos šiluminės energijos, tiek ir taupymo klausimu. Kuro granulių deginimui parduodamos krosnelės neišskiria specifinio, degančios medienos kvapo, o plevėsuojanti ugnis nesukuria tokio didelio įspūdžio, nes nėra tokia intensyvi ir ryški nei kūrenant malkomis, vis dėlto krosnelių projekcija yra patrauklaus dizaino, kuris leidžia išlaikyti maksimalų funkcionalumą.

 

Taip pat reikia paminėti granulių švaros aspektą, nes jų laikymui nereikalinga speciali erdvė. Jos sandariai supakuotos į plastmasinius maišus, dėlto granulių naudojimas ne tik paprastesnis, bet ir „švaresnis“, nes jas galima į krosnelę sudėti visai nesusitepus rankų. Taip pat, lyginant su malkomis, kurių degimo ir šilumos spinduliavimo laikas yra tik numanomas ir kinta priklausomai nuo medienos, įsigyjant kuro granules – ant pakuotės būna nurodytas jų degimo laikas, efektyvumas ir kitos ypatybės.

 

Tai nėra šios kietojo kuro rūšies baigtinis privalumų sąrašas, nes galima išskirti ir jų prieinamumą. Nuosavų namų šeimininkai žino, kad šaltajam metų laikui reikia pradėti ruoštis dar vasarą. Visai priešingai yra su granulėmis, nes jų įsigijimas itin paprastas ir šaltuoju sezonu. Uždarose patalpose specialia mašina gaminamos medžio granulės yra visiškai sausos, todėl jų pagaminimo laikas ir pristatymas neatima daug laiko. Kuro granulių pasiūla atvira ištisus metus, nepaisant to, sekant kainų tendencingumą  – jas patariama įsigyti vasarą, nes kainos tada gerokai žemesnės.

 

Patogumas, ekologiškumas, vartojimo paprastumas ir, žinoma, daug efektyviau išgaunama šiluma – skiriamieji kuro granulių veiksniai. Ir nors kuro granulių katilas yra gan didelė investicija – ji pasiteisina jau po pirmojo sezono. Pasiruošti šalčiausiam metų sezonui dar ne vėlu – atraskite namų šildymo granulėmis naudą ir privalumus!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0