Kaip instaliuoti Drupal

Kaip instaliuoti Drupal

Kaip sulietuvinti WordPress 3.5
Kaip instaliuoti WordPress temą
Kaip sukurti sėkmingą tinklaraščio strategiją?
Kaip instaliuoti WordPress?
Kaip pasirinkti turinio valdymo sistemą

Drupal yra nemokama turinio valdymo sistema, kurios pagalba galima lengvai talpinti, tvarkyt ir organizuoti svetainės turinį. Pasaulyje tikrai daug žmonių naudoja šią turinio valdymo sistemą.  Drupal yra atviro kodo programa išleista pagal GPL licenziją, palaikoma ir vystoma tūkstantinės bendruomenės pagalba. Drupal galima atsisiųsti ir naudoti nemokamai. Šiuo metu yra išleista naujausia Drupal 7 versija. Drupal – šiuo metu yra tarp kelių populiariausių turinio valdymo sistemų pasaulyje.

Sistema labai lanksti, todėl ją galima pritaikyti:[list_style_star]

  • Dideliems bendruomenės portalams
  • Diskusijų svetainėms
  • Intraneto aplikacijoms
  • Asmeninėms svetainėms ar blogams.
  • Naujienų portalams
  • E-komercijos svetainės

[/list_style_star]

Norint suinstaliuoti Drupal mums reikes :
1. Drupal 7 kuri galite atsisiųsti iš drupal.org
Atsisiusti

2.FileZilla , kurios pagalba lengvai koreguosite ir talpinsite savo failus per FTP
Atisiusti

3 Hostingas su bent viena MySQL duomenų baze.

 

Drupal instaliavimas

Iš oficialios drupal svetainės parsisiunčiame naujausios versijos archyvą, išpakuojame jį su viena iš archyvavimo programų.  Tada su FTP programa FileZilla  ir perkeliame visus išpakuotus failus į mūsų serverį.

Naršyklėje surinkite savo naujos svetainės adresą http://jusu-tinklapis.lt/

kaip-instaliuoti-drupal-1 Spaudžiame “Install Drupal in English”, gauname tokį vaizdą:

kaip-instaliuoti-drupal-2

Sekantis žingsnis: reikia užeiti į katalogą sites/default, ir pervadinti ten esantį failą default.settings.php į settings.php.  Tuomet  paspaudžiame naršyklėje “Refresh” ir matome tokį vaizdą:

kaip-instaliuoti-drupal-3

Drupal konfigūravimo lange, ties kuriuo sustojome, įrašykite duomenų bazės pavadinimą bei vartotoją ir slaptažodį prisijungimui prie duomenų bazės. Jei viskas pavyko, tada matysite sekantį langą – “Configure site”:

kaip-instaliuoti-drupal-4 Čia nurodomi bendri parametrai – administratoriaus prisijungimo vartotojas (šiuos duomenis reikia prisiminti, nes jų reikės norint keisti tinklapio turinį ir nustatymus ir visaip kitaip jį valdyti), bei el.paštas, kuriuo bus siunčiami pranešimai. Paminėsiu atskirai nebent apačioje esančią skiltį “Server settings”:

kaip-instaliuoti-drupal-5

Kas yra Time zone, manau, aiškinti nereikia, o Clean URLs yra toks dalykas: kai kursite jau paruošto tinklapio atskirus puslapius, kiekvienas iš jų turės adresą, panašų į tokį: http://jusutinklapis lt/?q=123, kur 123 yra puslapio numeris. Tokie adresai yra neinformatyvūs ir kiek prasčiau indeksuojami paieškos sistemų, negu tokie adresai kaip pvz http://jusutinklapis.lt/interneto-naujienos. Nors pastaruoju metu iš tikro tokia tendencija sumažėjo, bent jau Google indeksuoja vienodai ir tokius ir tokius adresus. Bet Drupal siūlo iš karto aktyvuoti url adresų perrašymą į “normalesnius”, tačiau tam turi būti atitinkamai sukonfigūruotas web-serveris. Jei taip nėra, Drupal tiesiog neleis pasirinkti tokios galimybės.

 

Ką gi, spaudžiame “Save and continue”… Ir, jei viskas praėjo sklandžiai, tada gauname rezultatus, kurie atrodo taip:

kaip-instaliuoti-drupal-6

Štai ir viskas, Drupal 7 sėkmingai  įdiegtas ir sukonfigūruotas, jūsų naujas tinklapis paruoštas. Spaudžiame “visit your new site” ir patenkame į patį tinklapį.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0