Kaip pasikeisti perdegusią automobilio lemputę pačiam?

Kaip pasikeisti perdegusią automobilio lemputę pačiam?

Kaip naudotis užvedimo laidais
Kokiais atvejais būtinas automobilių žibintų remontas?
Vairo kolonėlės: kada keisti ir kaip prižiūrėti?
Kaip pajungti automobilinį stiprintuvą
Kaip pakeisti automobilio ratą

Įsigydami automobilį, vairuotojai kartu prisiima ir atsakomybę už jį: reguliariai prižiūrėti, kad jis būtų tvarkingas, visos jo dalys veiktų tinkamai ir tokiu būdu būtų užtikrintas eismo dalyvių ir pačio vairuotojo saugumas. Netgi tokia detalė kaip perdegusi lemputė gali būti lemtinga priežastis autoįvykiui. Problemų galima išvengti laiku jas pastebint ir skiriant dėmesio automobilio priežiūrai.

Lempučių rūšys

Šiuo metu autodalių rinkoje galima rasti įvairių lempučių automobiliams. Visgi, populiariausios – halogeninės, ksenoninės ir LED automobilių lemputės. Ką žinoti apie kiekvieną tipą ir kokiomis ypatybėmis pasižymi šios lempučių rūšys?

  • Kaitrinį apšvietimą pakeitusios halogeninės lemputės sutaupo apie 30 % energijos, jų tarnavimo laikas yra maždaug 1–2 metai. Šių lempučių privalumai: skleidžiama ryški balta šviesa vos įjungus žibintus, taip pat jos neakina priešais važiuojančių vairuotojų ir apšviečia didelį kelio plotą.
  • Ksenoninės lemputės šviečia baltai ir tarnauja 10 kartų ilgiau. Pavyzdžiui, jos šviečia 3000 valandų, o tuo tarpu halogeninės lemputės – apie 300 valandų. Ksenonai skleidžia ryškesnę šviesą nei halogenai ir gali būti kelių spalvų (balta kristalinė arba baltai melsva). Baltai melsva spalva mažiau vargina akis.
  • LED automobilių lemputės – inovatyvus sprendimas. Jos taupo energiją bei kurą, o jų skleidžiama šviesa – balta ir ryški. Šių lempučių didžiausi privalumai: jos greitai įsijungia, jas lengva pakeisti, galima sujungti su kitomis (šviesos diodų) sistemomis, skleidžiama šviesa yra švari, balta, natūrali ir ji puikiai matoma tiek naktį, tiek dieną. Iš pradžių automobiliuose LED lemputės buvo naudojamos tik rūko žibintuose, stovėjimo, stabdymo ir dienos šviesos žibintuose. Dabar šios lemputės montuojamos į visus naujus automobilius.

Taip pat skaitykite:  Kaip patikrinti iš Švedijos atvežtų automobilių ridą

Kaip savarankiškai pasikeisti lemputę senajai perdegus?

Nesuklysime pasakydami, jog lemputės keitimas iš esmės yra greitai ir lengvai sutvarkomas automobilio trūkumas. Savarankiškai pasikeisti lemputę daugelyje automobilių yra paprasta: užtenka įsigyti tinkamą, parametrus atitinkančią lemputę, keičiant būtina užgesinti automobilio variklį, įjungti rankinį stabdį ir išjungti šviesas. Keičiant šią dalį nauja, ją stenkitės laikyti ne už stiklo, o ties šoninėmis, metalinėmis dalimis.

Taip pat rekomenduojama abi lemputes keisti kartu. Po tam tikro laiko halogeninės, ksenoninės ar LED automobilių lemputės pradeda šviesti silpniau, tad įsukus tik vieną naują lemputę, Jūsų automobilis skleis nevienodo ryškumo šviesą. Pakeisdami abi lemputes iš karto sutaupysite ir laiko – jeigu lemputes anksčiau keitėte kartu, jų tarnavimo laikas yra panašus, tad praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiams, nereiks keisti antrosios lemputės.

Visgi, kai kuriems automobilių savininkams lemputės pakeitimas gali tapti tikru išbandymu. Pavyzdžiui, jeigu vairuojate „Renault Megane“, lemputę galite pakeisti tik nuėmę priekinį ratą, per posparnyje esančią ertmę. Turite „Chrysler 300C“? Lemputę pakeisite nuėmę priekinį buferį. Yra ir daugiau sudėtingesnių automobilių, tai „Honda Civic“, „Nissan Qashqai“ arba „Opel Corsa“. Bet kuriuo atveju, perdegus automobilio lemputei, to igoruoti negalima, kad ir kaip sudėtingai būtų keičiamos šios dalys.

Taip pat skaitykite:  Kaip naudotis Linkomanija.net Torrent.lt ir kitomis blokuotomis svetainėmis Lietuvoje

Perdegusios lemputės pasekmės

Perdegusios ksenoninės, halogeninės ar LED automobilių lemputės dažniausiai įrašomos į paskutinę Jūsų ilgo darbų sąrašo eilutę? Verčiau šią smulkmeną sutvarkykite iš karto. Visų pirma, tai kelia pavojų Jums ir kitiems eismo dalyviams – ypatingai tamsiuoju paros metu.

Važiuodami su viena šviečiančia lempute sutrumpinsite savo reakcijos laiką ir stabdymo kelią, taip pat galite klaidinti kitus vairuotojus. Iš tolo, ypatingai tada, kai dega tik dešinės pusės žibintas, gali atrodyti, jog Jūsų automobilis – tai dviratis arba motociklas, tad sudarote galimybę nelaimingam eismo įvykiui, ypač norėdami aplenkti kitas transporto priemones.

Tiesa, perdegusios automobilių ksenoninės, halogeninės ar LED lemputės taip pat atkreipia ir policijos pareigūnų dėmesį. Jeigu siekiate išvengti baudos ar nelaimingo įvykio – pasirūpinkite šviečiančiomis lemputėmis. Geras matomumas kelyje turi būti vienas iš svarbiausių saugumo faktorių kiekvienam vairuotojui.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0