Spektakliai Lietuvoje dažniausiai yra rodomi didmiesčiuose, turint omenyje profesionalių teatrų pastatymus. Provincijai lieka tenkintis mėgėjų teatrų pasirodymais, tačiau ir pastarieji pateikia žiūrovams daug malonių staigmenų. Be to, jie visada išlieka arčiausiai savo žiūrovo, nes profesionalūs teatrai dėl finansinių priežasčių atsisako gastrolių į rajonų centrus
Kokie yra tapę žinomais Lietuvos mėgėjų teatrai?
Kai kurie mėgėjų teatro kolektyvai kartais pateikia įdomesnių spektaklių nei profesionalūs teatrai. Jie netgi tampa teatro meno gerbėjų numylėtiniais. Pavyzdžiui, vienas iš tokių kolektyvų – tai Skuodo kultūros centro Žemaičių teatras, kuris jau 28 savo gyvavimo metus vaidina žemaitiškai ne tik smagias komedijas, subtilias tragikomedijas, bet ir klasikinę dramaturgiją. Kolektyvas plačiai gastroliuoja ne tik Žemaitijoje, bet ir Aukštaitijoje, Suvalkijoje, Latvijos respublikoje.
Populiarumu garsėja ir Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatras, Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus mėgėjų teatras, Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio mėgėjų teatras, Tauragės kultūros centro liaudies teatras, Varėnos kultūros centro mėgėjų teatras „Giraitė“. Visi šie kolektyvai padeda išsaugoti nekomercinio teatro dvasią.
Kaip yra pasiskirsčiusi teatro žiūrovų publika pagal lytį ir amžių?
Kaip rodo atliktos apklausos, beveik du trečdalius teatro publikos sudaro moterys. Skirstant pagal amžių, pagrinde teatrą lanko žiūrovai nuo 25 iki 34 metų amžiaus, po to seka grupė, kurios amžius nuo 35 iki 54 metų. Kad ir kaip būtų keista, bet patys pasyviausi teatro atžvilgiu yra žmonės, kurių amžius persiritęs per 65 metų ribą.
Koks būsimas spektaklis Lietuvoje paskutiniu metu kelia daugiausiai susidomėjimo?
Šiuo metu daugiausiai susidomėjimo pritraukia artėjančiam Vilniaus geto likvidavimo 80-mečiui paminėti ruošiamas įtaigus šokio ir muzikos spektaklis „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės. Spektaklyje dalyvaus net keli orkestrai. Premjera įvyks 2023 metų rugsėjo 23-24 dienomis. Spektaklį stato režisierė ir choreografė Aušra Krasauskaitė, ansamblio „Lietuva“ vyriausioji baletmeisterė.
Statyti šį spektaklį ją įkvėpė J. Jasinskio sukurtas muzikinis kūrinys „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. Anot režisierės, būsimajame spektaklyje ryškiai atsispindės herojų išgyvenimai, o batalinės masinės scenos atpasakos svarbiausius istorinius įvykius, kurie žiūrovams primins apie bendrą skaudžią Lietuvos žydų patirtį.
KOMENTARAI