Blogi vairavimo įpročiai, gadinantys automobilio pakabą

Blogi vairavimo įpročiai, gadinantys automobilio pakabą

Vaizdo registratorius – Navitel R1000
Ruošiatės kelionei automobiliu? Nepamirškite šių daiktų
Kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių
Kaip sužinoti automobilio spalvos kodą
Kaip atnaujinti automobilio žibintus?

Automobilio pakaba – tai itin jautri transporto priemonės dalis, kurią gali pažeisti netinkami vairavimo įpročiai. Jei sugenda bent viena pakabos detalė, greičiau dėvisi ir kitos pakabos detalės, taigi, jei laiku neatliekamas remontas, vėliau gali tekti plačiai atverti piniginę. Pavyzdžiui, sugedus pakabos lankstams, gali būti sugadinami automobiliu amortizatoriai ar padaroma žala vairo traukėms. To, žinoma, visada norėtųsi išvengti, todėl svarbu įsitikinti, kad jūsų vairavimo ypatumai nedaro didelės žalos transporto priemonės dalims. Apie pakabos detalių ir amortizatorių gedimus įprastai išduoda keli pagrindiniai požymiai: dažniausiai vairuotojai gali išgirsti neįprastus garsus, važiuojant nelygiu keliu gali būti sudėtinga pasukti vairą, ir t.t. Tokių požymių visuomet svarbu neignoruoti, nes priešingu atveju gali būti išprovokuojami kur kas rimtesni transporto priemonės darbo sutrikimai. Taigi, kaip elgtis, kad automobilio pakabos tarnavimo trukmė būtų kiek įmanoma ilgesnė?

Nepamirškite laiku atlikti automobilio patikros

Į specialistus dažniausiai kreipiamasi tik tada, kai tampa akivaizdu, jog yra tam tikrų transporto priemonės darbo sutrikimų, tačiau meistrai rekomenduoja nelaukti, kol situacija pablogės. Jei automobilio pakaba yra tinkamai prižiūrima, ji tarnaus tikrai ilgą laiką, ir jokių nesklandumų nekils, tačiau nuvažiavus 10-15 tūkstančių kilometrų patartina atlikti pakabos diagnostiką. Vis dėlto, jei kelionės metu imate girdėti neaiškius garsus, nedelskite, ir diagnostiką atlikite anksčiau: šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia greitai ir nesudėtingai aptikti gedimus ir taikyti optimalų jų pašalinimą. Taigi, turėdami šiek tiek laisvo laiko nuvykite į autoservisą, kuriame bus atliekama pakabos patikra: laiku nustačius gedimus jų pašalinimas yra gerokai paprastesnis ir pigesnis.

Automobilio apžiūra

Automobilio apžiūra

Reguliari transporto priemonės priežiūra

Geras vairuotojas yra tas, kuris nepamiršta atlikti tam tikrų transporto priežiūros darbų. Net ir tada, jei automobilis iš išorės atrodo tiesiog tobulai, nereikėtų pamiršti, pasidomėti, kaip jis „jaučiasi“ viduje. Specialistai rekomenduoja periodiškai patikrinti, koks yra automobilio padangų slėgis: tai yra ypatingai svarbu, nes būtent padangoms tenka visas transporto priemonės svoris. Jei padangų slėgis nėra pakankamas,  nereikėtų stebėtis, kad pakabos dalys nusidėvi gerokai greičiau. Patikrinti padangų slėgį yra labai paprasta, be to, degalinėse tą galima atlikti nemokamai, todėl nėra jokių priežasčių vengti tą daryti pakankamai dažnai. Jei padangų slėgis yra pernelyg mažas, jį padidinsite vos per porą minučių, ir netrukus galėsite tęsti kelionę. Dar vienas dalykas, kurį būtina patikrinti, – tai ratų suvedimas. Jei jis yra netinkamas, tokiu atveju rizikuojama pakenkti automobilio pakabai, taigi, to geriausia vengti.

Svarbu atsižvelgti į tai, ar kelio danga yra lygi

Žinoma, mes nuolatos kažkur skubame, todėl ne visada spėjame įsitikinti, ar kelio danga yra pakankamai lygi ir pritaikyta važiavimui gana dideliu greičiu. Mūsų šalyje duobėti keliai vis dar yra tikrai rimta problema, todėl vairuotojai turėtų būti pakankamai apdairūs ir atsižvelgiantys į tai, ar kelio danga negali pakenkti transporto priemonės pakabai. Svarbu pasirūpinti, kad duobėtame kelyje važiuosite pakankamai atsargiai ir sumažinsite greitį, – jūsų automobilis už tai tikrai padėkotų. Jei kelyje pasitaikiusios duobės būtų ignoruojamos, jas pravažiavę tikrai pastebėtumėte, kad automobilis ėmė spyruokliuoti aukštyn ir žemyn. Nors kelionės metu viskas vėl grįžta į savas vėžes, tačiau tai tikrai nereiškia, kad pakabai nebuvo padaryta žala. Tas pats pasakytina ir apie užmiesčio kelius, kuriuose gausu nelygumų. Nuolat pasikartojantys „amerikietiški kalneliai“ gali lemti spartesnį amortizatorių nusidėvėjimą, todėl tokiuose keliuose vertėtų važiuoti itin atsargiai. Jei tik įmanoma, vertėtų vengti važiuoti per duobes, ir, žinoma, sumažinti greitį. Jei šių patarimų nepaisysite, anksčiau ar vėliau tikrai susidursite su rimtais pakabos gedimais, kuriuos pašalinti gali būti nelengva ir nepigu.

Vairuojate tarsi filmų žvaigždė?

Taip, tai tikrai įspūdinga! Na, bent jau taip gali atrodyti pačiam vairuotojui. Turbūt kiekvienas mūsų yra matęs populiarų filmą „Greiti ir įsiutę”, kurį pažiūrėjus tikrai norisi daryti kažką panašaus. Vis dėlto, realybė yra kiek kitokia: dauguma automobilių paprasčiausiai nėra pritaikyti važiavimui itin dideliu greičiu, be to, tai kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Jei jūsų tai neįtikino, pateiksime dar keletą priežasčių, kodėl nereikėtų taip elgtis. Pirmiausia, greičio viršijimas prieštarauja kelių eismo taisyklėms: už tai gresia ne tik gana didelė bauda, bet taip pat ir teisių atėmimas, taigi, tai tikrai sudaro nemažų nepatogumų. Maža to, rizikuojate savo saugumu – juk ne visada galima būti užtikrintiems, kad kelyje nepasitaikys kliūčių. Į eismo įvykius patenka ir tie vairuotojai, kurie laikosi kelių eismo taisyklių, o greičio viršijimas ženkliai padidina to riziką. Taip pat staigus greičio didinimas gali lemti gerokai spartesnį priekinių ir galinių amortizatorių nusidėvėjimą, taigi, toks vairavimo įprotis visuomet lemia ne tik papildomas išlaidas, bet taip pat ir laikinus nepatogumus, kuomet tenka laukti, kada transporto priemonė bus suremontuota.

Greičio mažinimo kalnelis

Greičio mažinimo kalnelis

Greičio mažinimo kalnelių ignoravimas

Greičio mažinimo kalneliai, kitaip vadinami „gulinčiais policininkais“, yra skirti tam, kad vairuotojai tam tikrose vietovėse sulėtintų greitį ir vairuotų kur kas atsargiau. Kartais nutinka taip, kad šių kalnelių paprasčiausiai nepastebima, tačiau tam tikrais atvejais jie yra paprasčiausiai ignoruojami, ir tai daro tikrai nemažą žalą transporto priemonės pakabai.  Greičio ribojimo kalneliai dažniausiai įrengiami tose vietose, kuriose yra reikalingas ypatingas saugumas (šalia mokyklų, darželių, ir t.t.) „Gulinčių policininkų“ aukštis ir nuolydis visuomet yra vienodas, todėl tai padeda vairuotojams paprasčiau įvertinti, kaip įveikti šią kliūtį. Ekspertai pataria pakankamai dėmesio skirti ir tam, kaip šie greičio ribojimo kalneliai yra įveikiami: pamačius tokią kliūtį vertėtų sumažinti greitį ir kiek įmanoma atsargiau manevruoti. Jei greičio mažinimo kalnelis yra netinkamai įveikiamas, tai gali lemti padangų kordų pažeidimus, pakabos gedimus, ratlankių deformacijas, ir t.t. Specialistai įvardijo ir tai, kiek gali kainuoti „gulinčių policininkų“ nepaisymas – dažniausiai  neatsargiems vairuotojams autoservisuose tenka palikti maždaug 150-300 eurų sumą (tam tikrais atvejais ji gali būti ir ženkliai didesnė).

Papildomas transporto priemonės svoris

Ne, mes nekalbame apie keleivius.  Dalis vairuotojų savo transporto priemonėje turi tokių daiktų, kurių prireikia tik labai retais atvejais (būkime realistai: kai kurių bagažinėje laikomų daiktų neprireikia niekada). Važiuojant į maisto prekių parduotuvę jums tikrai nereikės golfo lazdų ar kitų daiktų, kurie tik padidina automobilio apkrovą. Kiekvienas papildomas kilogramas lemia ne tik didesnes degalų sąnaudas, bet taip pat gali lemti spartesnį įvairių automobilio detalių dėvėjimąsi. Norėdami to išvengti turėtumėte karts nuo karto peržiūrėti transporto priemonės bagažinės turinį ir iškrauti tuos daiktus, kurių kasdienybėje jums tikrai neprireiks.  Jei paisysite šių svarbiausių vairavimo taisyklių, galite net neabejoti, kad jūsų transporto priemonės pakaba tarnaus tikrai ilgą laiką.

Šaltinis: https://www.hilltoptireservice.com/Blog/ArticleID/411/bad-driving-habits

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0