Būsto nuomos rinka Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai auga. 2024 m. vidutinė buto nuomos kaina Lietuvoje siekė 522 eurus per mėnesį. Didžiausios nuomos kainos yra Vilniuje (vidutiniškai 733 eurai per mėnesį), Kaune (vidutiniškai 548 eurai per mėnesį) ir Klaipėdoje (vidutiniškai 512 eurų per mėnesį). Tačiau ši statistika – tik įdomumo dėlei, kadangi kai nėra kur gyventi – nuoma lieka vienintele opcija.
Tiesa, daugelis žmonių nuomojame būste norėtų gyventi kaip nuosavuose namuose, tad yra tikimasi maksimalaus patogumo. Karštomis vasaros dienomis dažniausiai atsiranda poreikis vėsintis. Tačiau stacionaraus oro kondicionieriaus montavimo be būsto šeimininkų leidimo – neįmanomas. Tokiu atveju Jums pasitarnaus OroTech mobilūs kondicionieriai.
Mobilūs oro kondicionieriai – džiugina galimybėmis
Nuomojant būstą, kuriame nėra įmontuoto oro kondicionieriaus – mobilus gali tapti puikiu laikinu sprendimu karštomis vasaros dienomis. Džiugina tai, kad jų nereikia ypatingai montuoti, paprastai prijungti gali kiekvienas ir be jokių specialių žinių. Mobiliems oro kondicionieriams nereikia specialistų. Juos galima lengvai pastatyti ir pradėti naudoti vos per kelias minutes. Svarbiausia yra nuspręsti dėl oro išvedimo šlangos. Tam puikiai tiks langas arba balkonas.
Mobilius oro kondicionierius galima lengvai perkelti iš vienos patalpos į kitą, todėl juos galima naudoti ten, kur labiausiai reikia vėsinimo. Mitas, kad jie nėra galingi, tad reikės nešti iš vienos patalpos į kitą, kad būtų palaikoma vėsa. Galima rasti ir tikrai gana galingus oro kondicionierius, kurie 2-ųjų kambarių butą atvėsins net ir visą laiką stovėdami toje pačioje vietoje. Visgi, mobilumo galimybė – svarbi.
Mobilieji oro kondicionieriai yra kompaktiški ir užima nedaug vietos, todėl puikiai tinka mažoms patalpoms. Šiuo metu galima rasti ne tik nedidelių matmenų, tačiau ir puikiai atrodančių oro kondicionierių. Galiausiai, palyginti su sieniniais oro kondicionieriais – mobilieji oro kondicionieriai yra pigesnis variantas.
Būtinai aptarsime ir minusus
Tiesa, kad pavyktų tiksliai įvertinti tokios įrangos poreikį – supažindinsime ir su minusais, kurie gali pakoreguoti pasirinkimą. Mobilieji oro kondicionieriai paprastai yra mažiau efektyvūs nei sieniniai oro kondicionieriai, todėl jie gali sunaudoti daugiau elektros energijos. Tiesa, pasirinkus inovatyvius, A klasės oro kondicionierius – tikrai nepermokėsite už elektrą. Svarbiausia yra vengti seno modelio įrangos, kuri buvo kuriama dar ne tikisi inovatyviais laikais. Dėl to dėvėtos įrangos pirkimas dažniausiai neapsimoka.
Mobiliems oro kondicionieriams reikia išvesti drenažo žarną pro langą arba duris, kad per ją būtų pašalintas kondensatas. Kai kurie teigia, kad tai yra neestetiška. Visgi, žarna tikrai nėra didelė, tad tai neturėtų būti svarbus minusas atgrasantis nuo tokios patogios ir funkcionalios įrangos.
Renkantis įrangą – daugiau dėmesio smulkmenoms
Geriausia renkantis oro kondicionavimo sistemas yra tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų poreikius pasiūlys ir labiausiai tinkamą sistemą. Pasirinkite tinkamo galingumo oro kondicionierių patalpos dydžiui. Žinoma, kad kuo didesnes patalpas reikia vėsinti – tuo įranga turi būti galingesnė. Pasirinkite modelį, kurio triukšmo lygis yra toleruojamas. Tiesa, šiuo metu inovatyvūs oro kondicionieriai veikia tikrai gana tyliai, tad akustine prasme – daugelis modelių patenkins poreikius. Kai kurie modeliai turi papildomas funkcijas, tokias kaip laikmatis, nuotolinio valdymo pultas ir miego režimas. Galiausiai, rinkitės pagal kainas. Taip pat skirkite dėmesio akcijoms. Tai yra puiki galimybė sutaupyti, tačiau džiaugtis patikima kokybe.
Tinkamos įrangos naudojimas
Jeigu oro kondicionierius jau yra Jūsų namuose – turite nepamiršti kelių svarbių taisyklių.
- Montuokite oro kondicionierių gerai vėdinamoje vietoje. Tai padės užtikrinti, kad karštas oras iš patalpos būtų pašalintas.
- Kai naudojate mobilų oro kondicionierių – uždarykite langus ir duris, kad vėsus oras neišeitų.
- Reguliariai valykite oro filtrą. Tai padės užtikrinti efektyvų oro kondicionieriaus veikimą ir sumažinti alergijos simptomų riziką.
- Reguliariai išpilkite kondensatą iš oro kondicionieriaus, kad nesusidarytų pelėsis.
- Nustatykite tinkamą temperatūrą. Kuo karščiau lauke – tuo žemesnę temperatūrą turėsite nustatyti savo oro kondicionieriui. Rekomenduojama, kad patalpos temperatūra būtų 5-6 laipsniais žemesnė už lauko temperatūrą. Didesnė drėgmė gali priversti jus jaustis karščiau, net jei temperatūra nėra tokia aukšta. Tokiu atveju gali tekti nustatyti žemesnę oro kondicionieriaus temperatūrą, kad jaustumėtės komfortiškai.
Mobilus oro kondicionierius gali būti patogus ir efektyvus būdas vėsioms patalpoms nuomojamame būste karštomis vasaros dienomis. Pasirinkę tinkamą modelį ir tinkamai jį naudodami galėsite mėgautis komfortu ir gaivumu visą vasarą.
KOMENTARAI