Kaip suplanuoti sodo darbus metams į priekį

Kaip suplanuoti sodo darbus metams į priekį

Kaip ir kodėl reikia mulčiuoti dirvą
Kaip ir ką sodinti 2015 metais
Kaip ir ką tvarkyti sode rudenį
Kodėl Sukasi Pomidorų Lapai
Kaip teisingai tręšti sodą pavasari

Sakoma slides ruošk vasara, kad žiema nereiktų per daug vargti, tas pats galioja ir su sodo darbais. Sodo darbų planavimas padės užauginti didesnį derlių ir geriau pasiruošti kiekvieno naujo sezono pradžiai. O tai suteiks daugiau laisvės, žinosite visus būtinus nuveikti darbus ir derlius jus džiugins.

Gėlynas Daržas Vaismedžių sodas
Sausis
Norėdami suformuoti gėlyną, skaitykite knygas ir žurnalus apie sodininkystę, klausykitės ir apibendrinkite patyrusių gėlininkų patarimus, rinkite informaciją apie daugiametes, vasarines gėles, dekoratyvinius augalus. Pirkite daržovių sėklas, įsigykite sodo įrankius. Kad turėtumėte šviežių svogūnų laiškų, į vazoną arba indą su vandeniu sodinkite svogūnus. Galite daiginti grūdus Kalkėmis dažykite vaismedžius, ypač jei pasodinta naujų.
Vasaris
Jei oras šiltas, patikrinkite pridengtas rožes ir vynuogienojus, kad jie neiš-šustų. Jeigu yra plikšala, uždenkite dekoratyvinius augalus.
Mėnesio pabaigoje loveliuose ant palangės pasėkite vasarinių gėlių, kurių vegetacijos laikotarpis yra ilgas, – žio-veinius, leukonijas, lobelijas, šalavijus, pelargonijas ir kt.
Ant palangės durpių puodeliuose pasėkite ankstyvųjų salotų, ridikėlių, salierų, porų. Jei temperatūra ne žemesnė kaip 5 °C, nugenėkite sausas medelių ir krūmų šakas. Kalkėmis nudažykite vaismedžius, jei dar to nepadarėte. Mėnesio pabaigoje nuo vaismedžių nuvyniokite apvijas.
Kovas
Jei pavasaris ankstyvas, nudenkite vynuogienojus, apgenėkite rožes. Patręškite rožes, žiemines gėles, spygliuočius.Jei veja apdžiūvusi, ją apgrėbstykite. Mėnesio pradžioje pasėkite kvapiuosius žirnelius – po vieną arba po du į atskirą vazonėlį – ir pastatykite ant palangės. Galite sėti ir gvaizdūnes, petunijas, serenčius, astras – pasodintos sode, jos pražys greičiau. Prasideda sėjos darbai – pasėkite salotas, pomidorus, agurkus, skirtus sodinti šiltnamyje.Mėnesio pabaigoje salotas galite sodinti po plėvele.

Lauke pasėkite ridikėlius, morkas, krapus (kad apsaugotumėte sėjinukus nuo temperatūros svyravimų, juos apdenkite agrotinklu).

Apgenėkite apšalusius aviečių krūmus, kol dar nėra pumpurų. Patikrinkite, ar juodųjų serbentų pumpurų neapniko erkės (jei taip, nurankiokite). Geriausias metas vaismedžių vainikams formuoti.
Balandis
Patręškite svogūnines ir žiemines gėles. Mėnesio pabaigoje, jei nebegresia šalnos, pasodinkite kardelius ir jurginus. Į lysves galite sėti medetkas, kvapiuosius žirnelius, kosmėjas, vasarines chrizantemas ir kt. vasarines gėles; loveliuose ant palangės – rudbe-kijas, razetas ir kt. Sukaskite žemę, padarykite lysves. Sėti galite vos tik temperatūra bus 4 °C. Žirnius pasėkite 100-ąją metų dieną. Nešildomuose šiltnamiuose pasodinkite pomidorus, agurkus, paprikas, baklažanus. Galite pasėti rūgštynių.Jei dirvožemis įšilęs, mėnesio pabaigoje pasodinkite bulves. Pasodinkite naujus krūmelius ir medelius. Apipurkškite vynuogienojus ir vaismedžius.Nutirpus sniegui, nuskabykite senus braškių lapus, palaistykite sodinukus į vandenį įmaišę fosforo ir kalio trąšų.
Gegužė
Pasodinkite naujų rožių sodinukų, patręškite ir sutvarkykite senas.Jei nebegresia šalnos, pasodinkite kardelius ir jurginus. Nupjaukite ir palaistykite veją. Netoli daržo galite pasodinti serenčius kenkėjams atbaidyti. Formuokite vasarinių gėlių kompoziciją balkone arba terasoje. Patręškite gėlių lysvių dirvožemį ir pasodinkite atsparių vasarinių gėlių -žioveinius, šlamučius, astras. Nešildomuose šiltnamiuose dar galite sodinti pomidorus, agurkus, paprikas, baklažanus. Pasėkite salotas, ridikėlius, špinatus, morkas, burokėlius. Galite sodinti bulves. Sukraukite komposto krūvą. Išravėkite daržą, išpurenkite dirvožemį. Juoduosius serbentus ir agrastus apipurkškite nuo miltligės, obelis – kai sprogsta lapai. Naudokite biologines augalų apsaugos priemones. Jei to dar nepadarėte, nuskabykite senus braškių lapus. Sodinukus palaistykite į vandenį įmaišę fosforo ir kalio trąšų.
Birželis
Pašalinkite senus alyvų ir rododendrų žiedus. Jei reikia, įtaisykite ramsčius vijokliniams augalams (ir vienmečiams, ir daugiamečiams). Jei pavasarinių svogūninių gėlių (hiacintų, tulpių, narcizų, krokų) lapai jau sudžiūvę, iškaskite jų svogūnėlius, apdžiovinkite ir padėkite tamsioje, vėsioje vietoje. Kambariniams augalams suteikite „vasaros atostogas“ sode arba terasoje. Sėkite dvimetes gėles – našlaites, šiurpinius gvazdikus ir kt. Kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis pamaitinkite dekoratyvinius augalus. Jei daržoves (morkas, burokėlius, kopūstus) ketinate kaupti žiemai, jas sėkite mėnesio pradžioje; mėnesio pabaigoje – ridikus, griežčius, žiedinius kopūstus. Išskabykite šonines pomidorų atžalas, vėdinkite šiltnamį. Laistykite ir tręškite šiltnamio augalus. Kaupkite bulves. Mėnesio viduryje augalus papildomai patręškite. Žiūrėkite, kad jie prieš tręšiant būtų drėgni. Iki Joninių viskas turi būti pasodinta ir pasėta. Vaismedžius, vaiskrūmius ir braškes laistykite į vandenį įmaišę fosforo ir kalio trąšų.
Liepa
Iškaskite svogūnines gėles, jei to dar nepadarėte. Prižiūrėkite veją -laistykite, tręškite, pjaukite. Pasėkite dvimetes gėles, pavyzdžiui, našlaites ir šiurpinius gvazdikus, kad žydėtų kitais metais. Susmeikite ramsčius aukštaūgėms žieminėms gėlėms. Jei reikia, nupurkškite rožes. Pašalinkite nužydėjusius žiedus kartu su ūglio viršūne Ravėkite, purenkite, tręškite viską, kas auga darže. Išretinkite morkas ir burokėlius. Jei norite gauti rudeninį derlių, mėnesio pradžioje antrą kartą pasėkite ridikus ir žiedinius kopūstus, mėnesio pabaigoje – ridikėlius, špinatus ir krapus, taip pat rūgštynes. Persodinkite rabarbarus. Apkaupkite jaunų medelių ir krūmelių pomedes -apravėkite, išpurenkite, laistykite. Nuimkite braškių derlių ir, jei sodinsite naujų, paruoškite žemę. Dėmesio! Trąšoms nenaudokite azoto.
Rugpjūtis
Persodinkite lelijas, bijūnus, flioksus.! Kitas žiemines gėles nupjaukite iki pusės.

Išskirstykite vilkdalgių, viendienių ir kt. gėlių šaknis, taip pasidaugindami sodinukų. Galite pasidauginti ir pelargonijų. Susodinkite pavasarines svogūnines gėles – hiacintus, narcizus, tulpes. Trąšoms nebenaudokite azoto. Kartą per savaitę pjaukite ir laistykite veją. Mėnesio pabaigoje tręškite rudens trąšomis. Nuimkite vasarinių gėlių sėklas.

Nuimkite derlių – agurkus, pomidorus, paprikas, svogūnus ir česnakus. Kopūstus nupjaukite, burokėlius ir morkas išraukite tik greitam vartojimui. Kad gautumėte rudeninį derlių, sėkite ridikėlius, salotas, krapus, špinatus. Mėnesio pabaigoje kąskite ankstyvųjų rūšių bulves. Jei reikia, paruoškite ramsčius obelims. Skinkite vasarinių veislių obuolius, kriaušes ir slyvas. Jei įsigysite naujų vaismedžių arba vaiskrūmių, paruoškite jiems vietas. Išpjaukite iki žemės senus avietynus, laistykite ir sustiprinkite dilgėlių ištraukomis.
   Rugsėjis
Iškaskite jurginų gumbus, kardelių ir frezijų svogūnėlius (sodinkite pavasarį).Išskirstykite ir persodinkite lelijas, žiemines gėles.

Sodinkite dekoratyvinius spygliuočius. Pjaukite veją palikdami ilgesnį akuotą negu pavasarį ir vasarą. Patręš-kite. Galite pasėti naują veją.

Nuimkite šakniavaisius ir daržoves (jei oras dar šiltas, tai galite daryti ir kitą mėnesį) – skinkite agurkus, pomidorus (ir žalius). Pjaukite žiedinius kopūstus, raukite griežčius, kaliaro-pes, burokėlius. Pabaigoje galite rauti morkas. Išvėdinkite ir išvalykite rūsį. Išraukite petražoles ir salierus, iki šalnų – nuskinkite moliūgus. Kąskite bulves. Uždėkite mėšlo rūgštynėms, rabarbarams. Šiltnamyje galite pasėti ridikėlių. Tręškite vaiskrūmius. Nuimkite vasaros derlių ir ruoškite atsargas žiemai. Ravėkite braškes, nupjausty-kite ūsus. Paruoškite naujus daigelius, sodinkite naujas braškes.Galite sodinti vyšnias, avietes, slyvas.
Spalis
Sodinkite svogūnines gėles – tulpes, hiacintus, narcizus. Jei dar neiškasėte jurginų gumbų, kardelių ir frezijų svogūnėlių, juos iškaskite, apdžiovinkite ir saugiai padėkite. Krokų svogūnėlius galite palikti neiškastus. Paruoškite šiltnamį kitam sezonui – sukaskite ir patręškite žemę, pomidorų ir agurkų senuosius sodinius sudeginkite. Sukaskite daržą. Prieskonines daržoves susodinkite į vazonus ir suneškite į vidų. Nuraškykite rudeninių ir žieminių veislių obuolius, taip pat svarainius.| vaismedžių pomedes įkaskite kompostą. Sodinkite obelaites.
Lapkritis
Apgenėkite rožes. Jas uždenkite tik visiškai prieš pat šalčius. Uždenkite jaunus dekoratyvinius sodinukus, pavyzdžiui, hortenzijas, jautrius vijoklinius augalus bei kitus rudenį pasodintus augalus.Berkite durpes arba mulčią ant svogūninių gėlių. Nuvalykite ir padėkite sodininko darbo įrankius. Sudeginkite .visų augalų liekanas, sukaskite ir patręškite žemę. Nuvalykite ir padėkite daržininko darbo įrankius. Vaismedžių ir uogienojų pomedes apdėkite gyvulių mėšlu (ant neįdirbtos žemės). Jei sodą lanko graužikai, jaunus medelius apvyniokite eglišakėmis, metaliniu tinklu, kartono maišais arba dar kuo nors. Nuvalykite ir padėkite sodininko darbo įrankius
Gruodis
Jei gausiai pasnigo, nupurtykite sniegą nuo spygliuočių.Jei smarkiai lyja, durpėmis užbertas svogūnines gėles uždenkite plėvele. Jei krosnį (aba židinį) kūrenate malkomis, kaupkite medžio pelenus – pavasarį jie pravers kenkėjams naikinti ir dirvožemiui tręšti. Pakabinkite lesyklėles ir reguliariai berkite į jas lesalo paukščiams.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1