Dažniausi klausimai, iškylantys renkantis valymo įrenginius

Dažniausi klausimai, iškylantys renkantis valymo įrenginius

Kaip įsirengti lietaus kanalizaciją
Kaip pasirinkti tinkamus varinius elektros kabelius

Visi svajojame apie nuostabius ir jaukius namus. Dar daugiau džiaugsmo suteikia, jei tai yra nuosavas namas, kurį galime susiprojektuoti taip, kaip tik norime. Tačiau tokiu atveju dažnai tenka ne tik rūpintis, kaip įsirengti interjerą ar kur pasodinti gėles, bet ir pagalvoti apie nuotekų valymo įrenginius bei jų įrengimą. Tam, kad šis procesas būtų lengvesnis, atsakome į su juo susijusius klausimus, kurie užduodami dažniausiai.

 

1. Kas yra buitinių nuotekų valymo įranga?

 

Tai naujos kartos sistemos, kurios leidžia visiškai pamiršti sudėtingą buitinių nuotekų priežiūrą. Jos leidžia išvalyti nuotekas net iki 97 proc., o tai reiškia, kad šiose nelieka beveik jokių nešvarumų. Vanduo, ištekantis iš buitinių nuotekų valymo įrenginio, neskleidžia jokio kvapo, todėl gali būti kaupiamas ir naudojamas, pavyzdžiui, vejos laistymui. Tokiame vandenyje nėra jokių aplinkai kenksmingų medžiagų, todėl jis gali būti išleidžiamas ir į greta tekantį upelį ar melioracijos griovį.

 

2. Nuo ko pradėti renkantis nuotekų valymo įrenginį?

 

Planuojant įsirengti individualią nuotekų valymo sistemą, pirmiausia reikėtų pradėti nuo vietos, kurioje ji bus montuojama, įvertinimo. Svarbu apgalvoti, ar valymo įrenginiai bus lengvai pasiekiami asenizacine mašina, taip pat, ar bus kur išleisti nuotekas. Puiku, jei šalia yra upelis, ežeras ar melioracijos griovys.

 

3. Kuo naudinga nuotekų valymo sistema?

 

Tokia sistema turi išties nemažai privalumų. Visų pirma ji pasižymi pakankamai mažomis elektros energijos sąnaudomis. Todėl tai ekonomiškai efektyvus sprendimas, kuris metams bėgant neabejotinai atsiperka. Antra – biologinis nuotekų valymas yra palankus gamtai, nes jo metu nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Pagrindinį vaidmenį atlieka mikroorganizmai. Trečia – tokia nuotekų valymo sistema yra lengvai prižiūrima. Pagrindinis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti, tai perteklinio dumblo šalinimas. Na, ir galiausiai biologinis nuotekų valymo įrenginys nedarko kiemo. Jį galima įrengti tiek pievelėje, tiek po važiuojamąja dalimi.

 

4. Kuo skiriasi biologinis ir biocheminis nuotekų valymas?

 

Biologinis valymas yra skirtas itin natūralioms nuotekoms apdirbti, kuriose nedaug cheminių priemaišų. Dažniausiai jis pasirenkamas nedideliems namų ūkiams, kuomet nuotekose visiškai nėra arba yra itin mažai cheminių medžiagų. Dažniausiai tai ne didesni nei keturių asmenų namų ūkiai.

 

Esant didesniam nuotekų kiekiui ir didesniam jų užterštumui, gali būti reikalingas biocheminis nuotekų valymo įrenginys. Jis padeda surišti ir išvalyti biologiškai nesuyrančius teršalus. Visgi biocheminis nuotekų valymas populiaresnis Skandinavijos šalyse.

 

5. Kaip tinkamai pasirūpinti nuotekų valymo įrenginiu?

 

Norint pasirūpinti savo nuotekų valymo įrenginiu, visų pirma į kanalizaciją reikėtų nepilti cheminių medžiagų, tokių kaip dažai, automobilių tepalai ar alyva, nemesti medicininių priemonių bei vaistų. Taip pat į kriauklę reikėtų nepilti didelio kiekio aliejaus ar kitų riebalų. Draudžiama į kanalizaciją pilti dezinfekcines priemones, kurių sudėtyje yra chloro arba aktyviojo deguonies.

 

Sužinoję atsakymus į šiuos klausimus, galėsite lengvai ir atsakingai išsirinkti sau tinkamiausią valymo įrenginį. Visgi, prieš priimant galutinį sprendimą, verta pasitarti su specialistais. Jie profesionaliai įvertins situaciją ir parekomenduos geriausią sprendimą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: