Populiariausi gerbūvio darbai ir jų kainos

Populiariausi gerbūvio darbai ir jų kainos

Kaip įsirengti alpinariumą
Kaip teisingai kloti trinkeles
Kaip auginti trešnes
Kaip sodinti vaismedžius
Kaip užauginti skanius pomidorus – pomidorų ligos

Tenka pastebėti, kad dėl tam tikrų gerbūvio darbų į specialistus kreipiamasi gerokai dažniau. Įprastai yra užsakomas tokie darbai, kurių atlikimui reikalinga specifinė įranga, ir, žinoma, tam tikri įgūdžiai, kuriais gali pasigirti tikrai ne kiekvienas mūsų. Taigi, pasidomėkime, kokie darbai  užsakomi dažniausiai, ir kokios yra jų orientacinės kainos.

Trinkelių klojimas

Trinkelių klojimas reikalauja tam tikrų žinių ir tinkamo pasiruošimo. Pirmiausia įvertinamas reikiamų medžiagų kiekis, nustatomi kontūrai ir aukščiai, ir tuomet pradedami kasimo darbai. Jei aptinkamas sujudintas gruntas, jis turi būti pašalinamas, užpilamas smėliu, ir labai gerai sutankinamas.

Atlikus paruošiamuosius darbus pilamas stambus žvyras. Sutankinto žvyro lygis turi būti toks, kad liktų vietos skaldos pasluoksniui. Atlikus šiuos darbus, pilamas išlyginamasis sluoksnis, kuris taip pat turi būti gerai sutankinamas. Galiausiai parenkamas trinkelių raštas ir pradedami klojimo darbai.

PortalPRO teigia, kad trinkelių klojimo kaina priklauso nuo pasirinkto trinkelių tipo: pavyzdžiui, betoninių trinkelių klojimo darbai kainuoja maždaug 12 €/m2, o klinkerinių plytelių klojimo darbai – maždaug 16 €/m2.

Tvoros montavimas

Bene dažniausiai į specialistus kreipiamasi dėl segmentinės tvoros montavimo. Šio tipo tvora pasižymi aukšta kokybe, atsparumu aplinkos veiksniams ir ganėtinai nedidele kaina. Tvoros segmentai gali būti vieliniai, dekoratyviniai (su kalviškais elementais), polisadiniai arba su tvoralenčių užpildu.

Vieliniai ir dekoratyviniai segmentai puikiai tinka tuomet, kada norima gėrėtis vaizdu, esančiu už sklypo ribos (pavyzdžiui, tokią tvorą palanku rinktis tuo atveju, jei gyvenate šalia miškingos vietovės). Vieliniai segmentai yra montuojami greičiausiai ir paprasčiausiai, be to, tokios tvoros kaina yra ženkliai mažesnė nei kitų galimų pasirinkimų. Jei norite daugiau privatumo, specialistai pataria rinktis polisadinius ar tvoralentėmis užpildomus segmentus. Segmentinės tvoros montavimo kaina priklauso nuo konkretaus pasirinkimo, tačiau naudinga žinoti, kad kaina prasideda nuo 10 €/m2.

Lauko apšvietimo montavimas

Planuoti lauko apšvietimą vertėtų kiek įmanoma ankstesniame statybų etape (idealu, jei planuoti pradedama tada, kai dar tik rengiamas namo projektas).  Norint tinkamai suprojektuoti lauko apšvietimą, vertėtų pasitelkti į pagalbą ne tik pastatų architektą ar dizainerį, bet ir apšvietimo bei apželdinimo specialistus.

Specialistų komanda padės sukurti ne tik funkcionalų, bet taip pat ir labai dekoratyvų apšvietimą: gali būti numatoma, kokie augalai bus apšviečiami, ir t.t. Tinkamai suplanuotas apšvietimas galės užtikrinti gyventojų saugumą, nes tuomet nelaimingų atsitikimų tikimybė bus gerokai mažesnė.

Lauko šviestuvo įrengimo kaina prasideda nuo 80 €  (į kainą įeina elektros laido trasavimas po žeme, įžeminimas, foto relės montavimas, tvirtinimas prie betoninio pamato), o lauko rozetės pajungimas daugeliu atveju prasideda nuo 60 €.

Taip pat į specialistus gana dažnai kreipiamasi ir dėl kitų gerbūvio darbų: laiptų pakopų montavimo kaina yra nuo 40 €/m2, vejos bortų įrengimas kainuoja maždaug 3 €/m, vejos pjovimas kainuoja nuo 3 iki 6 €/m2, ir t.t.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
    DISQUS: