Ką reikia žinoti norint išsikloti plyteles namuose?

Ką reikia žinoti norint išsikloti plyteles namuose?

Kaip pašalinti senus dažus nuo medienos
Kaip klijuoti plyteles
Kaip pakeisti-įsirengti klozetą
Kaip sumontuoti duris
Kaip pašalinti plytelių klijus nuo plytelių

Keraminės plytelės yra vienas iš populiariausių grindų apdailos būdų. Jos daugiausia naudojamos vonios kambariuose ir virtuvėse, tačiau vis dažniau jų galima rasti ir kitose patalpose. Keraminių plytelių klojimas nėra sudėtinga veikla. Tereikia pademonstruoti pagrindinius įgūdžius, įsigyti reikiamų medžiagų ir įrankių bei perskaityti žemiau pateiktą vadovą, kaip žingsnis po žingsnio kloti keramines plyteles.

Keraminių plytelių klojimas – 1 žingsnis. Medžiagos

Pagrindinė medžiaga – neskaitant pačių plytelių – bus klijų skiedinys arba dispersiniai klijai, pritaikyti prie pagrindo ir dangos tipo. Reikiamą kiekį galima įvertinti tik kaip orientacinį, remiantis gamintojo informacija, tačiau praktikoje dažnai suvartojama daug daugiau. Taip pat reikės pasirinktos spalvos ir siūlių storio skiedinio, o kad tarpai tarp plytelių būtų vienodi atstumti, reikės naudoti plytelių klojimo kryžius.

Apkalos kraštams ir kampams apdailai naudojamos plastikinės arba metalinės juostelės, pritaikytos fiksuojamų plytelių storiui. Paruošiant paviršių gali tekti naudoti gruntą ir hidroizoliaciją – skystos folijos ir sandarinimo juostos pavidalu.

Keraminių plytelių klojimas – 2 žingsnis. Įrankiai

Jums tikrai prireiks gulsčiuko ir metalinio lopo plytelių klojimo kontrolei, sulankstomos liniuotės, o skiedinio paruošimui ir užtepimui – mentelės ir dantytos mentelės (dantukų dydis turi būti parinktas pagal plytelių dydį. Didesnėms plytelėms reikalinga stambiadantė mentelė, o skystiems skiediniams – apvaliadantė mentelė. Patogiai sumaišyti skiedinį su vandeniu bus galima dėka elektrinio grąžto su maišytuvu.

Plytelėms apipjaustyti reikės bent jau rankinio pjaustytuvo, bet jei turite daugiau plytelių, turėtumėte įsigyti pjovimo įrankį ir kampinį šlifuoklį su tinkamu disku, kuriuos įsigyti galima internetu: https://www.bausa.lt/irankiai/mechaniniai-irankiai/pjovimo-kirpimo-irankiai/stakles-plyteliu-pjovimui. Tepant skiedinį bus reikalingas guminis valytuvas, kempinė, sausa ir drėgna valymo šluostės. Žinoma, pravers ir tinkamos talpos talpos klijų skiediniui ir išlyginamajam mišiniui ruošti.

Keraminių plytelių klojimas – 3 žingsnis. Pagrindo įvertinimas

Grindų ir sienų plyteles galima kloti ant pagrindų, kurie užtikrina sukibimą ir nesideformuoja veikiant apkrovai.

Praktiškai grindų ir sienų plyteles galima kloti ant šių pagrindų:

  • konstrukcinis betonas;
  • žaliavinis cemento-kalkių tinkas, paklotas ne vėliau kaip prieš mėnesį;
  • korinis betonas ir kitos sienų medžiagos; gipso kartono plokštės, sumontuotos ant standaus rėmo;
  • dažų dangos tvirtai prilimpančios prie sienos;
  • OSB plokštės ne mažesnės kaip 25 mm storio ant standaus pagrindo.

Keraminių plytelių klojimas – 4 žingsnis. Paviršiaus paruošimas

Atsižvelgiant į plytelėmis klojamo pagrindo tipą ir būklę, jį reikės tinkamai paruošti. Bet kokiu atveju jis turi būti be dėmių ir blogai prilipusių dangų. Paviršiaus nelygumai turi būti ne didesni kaip 2 mm, nors naudojant storasluoksnius klijus, gali būti ir šiek tiek didesni. Tipiniai pagrindai – cemento-kalkių tinkai, betonas – specialaus paruošimo nereikalauja, o didesniems nelygumams išlyginti naudojami išlyginamieji skiediniai.

Gipso plokštės ir gipso tinkas turi būti gruntuojamos klijų skiedinio gamintojo rekomenduojamu preparatu. Ant anksčiau dažytų sienų pagrindą reikia įtrinti stambiu švitriniu popieriumi.

Keraminių plytelių klojimas – 5 žingsnis. Išdėstymas

Prieš pradedant klijuoti plyteles, derėtų nustatyti jų išdėstymą, kad nereikėtų dėti siaurų, neišvaizdžių, išpjautų plytelių. Plyteles galima kloti lygiagrečiai – kai siūlės sudaro „sankirtas“, dažniausiai per pusę plytelės pločio, arba deimantiniu raštu.

Daroma prielaida, kad elegantiškai išdėstytos plytelės kampuose ar pakraščiuose neturėtų būti siauresnės nei pusė jų dydžio. Todėl būtina kruopščiai išmatuoti plytelėmis klojamo paviršiaus plotį ir padalyti jį iš plytelės dydžio kartu su skiedinio pločiu. Siūlės plotis priklauso nuo plytelių dydžio ir jų klojimo vietos.

Keraminių plytelių klojimas – 6 žingsnis. Plokštumos žymėjimas – kryptinės juostelės

Klojant plyteles reikės patikrinti, ar danga suformuoja lygią plokštumą ir ją išlaiko vertikalią bei horizontalią. Ant labai mažų paviršių patikrinti užtenka gulsčiuko ar lazdelės, tačiau ant didesnių paviršių reikia sukurti kryptines juosteles. Tai laikinai fiksuoti pagrindai, leidžiantys nuolat tikrinti plytelių klojimo teisingumą. Jie kuriami įvairiai – iš plytelių juostelių, tinkavimo juostų ar profesionaliai paruoštų lopų.

Keraminių plytelių klojimas – 7 žingsnis. Klijų skiedinio parinkimas

Plytelių tvirtinimo prie sienų ar grindų ilgaamžiškumą lemia tinkamo klijų skiedinio parinkimas, pritaikytas naudojimo sąlygoms, pagrindo tipui, taip pat plytelių dydžiui ir medžiagai. Tipiškoms reikmėms galima naudoti įprastą pigų klijų skiedinį, tačiau ant sudėtingų pagrindų reikės lankstaus skiedinio, užtikrinančio geresnį sukibimą. Kai kurioms plytelių rūšims (didelio dydžio arba jautrioms spalvos pakitimui) reikia naudoti specialius skystos konsistencijos arba balto cemento skiedinius.

Keraminių plytelių klojimas – 8 žingsnis. Hidroizoliacija

Plytelių dangos – priešingai paplitusiai nuomonei – nėra atsparios vandeniui, o drėgmė gali prasiskverbti per siūles, esant ilgalaikiam drėgnumui. Todėl klojant juos drėgnose patalpose (vonios kambariuose, skalbyklose) ir lauke, būtina, kad ant sienų ir grindų būtų vandens nepraleidžianti po plytelių izoliacija. Šiuo metu vadinamoji skystoji folija, tepama teptuku 2 arba 3 sluoksniais.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1