Kaip išsirinkti medžiagą pastato šiltinimui?

Kaip išsirinkti medžiagą pastato šiltinimui?

Kaip montuoti gipso kartono pertvaras
Kaip montuoti skardines lauko palanges
Kodėl Sukasi Pomidorų Lapai
Kaip kokybiškai įsirengti būstą?
Kaip apšiltinti pamatus

Tikriausiai pastebėjote, kad kuo toliau, tuo energinio naudingumo reikalavimai tampa vis didesni. Namų šeimininkai, norėdami tinkamai apšiltinti savo namus, turi žiūrėti į šį procesą labai rimtai. Ne tik apšiltinimo darbai, bet ir pats medžiagų pasirinkimas gali būti tikras galvos skausmas. Pastaruoju metu vis daugiau gamintojų siūlo įvairiausias šiltinimo medžiagas. Kai pasirinkimas yra toks platus, iškyla klausimas – į ką derėtų atkreipti dėmesį, kad išsirinktumėte geriausia šiltinimo medžiagą?

Renkantis apšiltinimo medžiagas derėtų suprasti, kad egzistuoja daugybė įvairių parametrų, nurodančių medžiagos kokybę bei savybes. Prieš priimant šį sprendimą svarbu nepamiršti ir kitų veiksnių. Jūsų pastato statyboms naudotos medžiagos, klimatas bei pastato paskirtis – visą tai turi labai didelę svarbą beieškant tinkamiausios apšiltinimo medžiagos savo patalpai. Jei pasirinksite netinkamą medžiagą, pastebėsite tai kai bus per vėlu – pamatę gerokai šoktelėjusias šilumos išlaidas.

Pastato konstrukcija yra be galo svarbi, kadangi ne kiekviena statybos medžiaga turi vienodą šilumos laidumą. Šiltinant savo būstą (ar bet kokį kitą pastatą), svarbu žinoti jo konstrukciją, kadangi tik šitaip galėsite spręsti, kokio apšiltinimo sluoksnio reikia jūsų būstui.

Labai dažnai žmonės pamiršta, kad apkrova, kurią patiria pastatas, dažniausiai yra skirtinga. Daugiausiai apkrovos sulaukia pamatai, sienos ir perdangos, bet didesnė apkrova paveikia ir šiltinimo medžiagą. Per didelė svorio apkrova gali deformuoti ar net pažeisti šiltinimo medžiagas, o tai stipriai pablogins jų šilumines savybes. Šiltinimas putplasčiu ne visada yra gera išeitis, nes jo stipris ne visada yra pakankamai didelis stipresnėms apkrovoms, todėl šiltinti putplasčiu rekomenduojame tik pastatų konstrukcijas, nepatiriančias didelės apkrovos.

Pats populiariausias šiltinimo būdas – tai šiltinimas mineraline vata, kadangi tai yra pats pigiausias variantas, tačiau drėgmė gali labai neigiamai įtakoti jos šilumines savybes. Vis daugiau susidomėjimo sulaukia šiltinimas ekovata. Ši medžiaga yra ekologiška, atspari ugniai bei drėgmei. Tačiau eko vata bei jos įrengimas yra labai sudėtingas, tad apšiltinimo negalėsite atlikti patys. Tam reikalinga speciali technika, o dengiant sausuoju būdų skleisis daugybė dulkių. Šiltinimas putomis, polisteroliu taip pat sulaukia daugybės dėmesio, tačiau kitos apšiltinimo priemonės yra kur kas pranašesnės. Vienas optimaliausių bei patogiausių būdų – tai šiltinimas Rockwool mineraline akmens vata. Ši akmens vata šiltinimui ne tik puikiai apšiltina patalpas, bet ir pasižymi puikiomis garso izoliacijos savybėmis. Turintiems daugiau lėšų, moderniausias būdas apšiltinti namus yra naudojant termovatą. Ji yra užpurškiama, pasižymi neregėtu sandarumu, bei laidumu vandens garams. Vienintelės neigiamos savybės, tai medžiagos degumas, galintis potencialiai sukelti gaisrą, bei didelė kaina. Pasirinkę purškiamą šiltinimo sistemą taip pat išleisite nemažai pinigų patiems darbams, kadangi šiems darbams atlikti reikalinga speciali įranga bei technika, o tai gali kirsti gerą smūgį per piniginę. Prieš atliekant šiltinimo darbus, pasidomėkite dažniausiai padaromomis klaidomis, bei pačiu apšiltinimo procesu, kad išvengtumėte nemalonių siurprizų ar apgaulių.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0