Štai ir prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo. Užsukus į didžiuosius prekybos centrus jau galima pastebėti pilnas lentynas mokyklinių prekių, na o tai reiškia, jog prasideda pasiruošimas mokyklai. Jau netrukus prasidės nauji mokslo metai, kurie kvies sugrįžti į mokyklos suolus arba pradėti savo mokslo kelią pirmoje klasėje. Šis laikotarpis tėvams yra itin svarbus, ypač jei į mokyklą ruošiamas pirmokas. Šioje situacijoje reikia apgalvoti begales skirtingų aspektų bei tuo pačiu nupirkti reikalingas priemones, kurios bus reikalingos mokykloje. Žinoma, šiomis dienomis parduotuvėse galima rasti viską nuo A iki Z, tačiau jei nenorite praleisti nei menkiausios smulkmenos, štai keli patarimai ką nupirkti savo mažyliui bei kaip pasiruošti morališkai.
Mokyklinių reikmenų pirkimas gali tapti tikru iššūkiu. Šiandien parduotuvėse galima rasti begales prekių, tačiau ko pirmokui išties reikia? Pasiruošimas turėtų prasidėti namuose. Visų pirma įrenkite pamokų ruošimui skirtą vietą, kurioje vaikas jaustųsi gerai bei su malonumu gilintųsi į pamokų medžiagą. Šios vietos paruošimui turėtų būti skiriamas itin didelis dėmesys, nes būtent čia artimiausius dvylika metų bus praleidžiama labai daug laiko.
[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] Rašomasis stalas ir kėdė
Rašomasis stalas turėtų būti pakankamai didelis, jog vaikas be vargo galėtų ant jo pasidėti knygas, reikmenis, o vėliau gal ir kompiuterį. Jei perkate naują stalą, stenkitės išsirinkti tokį, kurio paviršius būtų lengvai valomas, tokiu atveju nesusidursite su problemomis, jei ant paviršiaus pateks rašalo dėmių. Taip pat nepamirškite įvertinti jo aukštį. Stalas turėtų tarnauti ne vienerius metus, tas pasirinkite tokį modelį, kurio aukštis reguliuojasi. Juk nenorite, jog laikui bėgant vaikas imtų kūprintis? Šios mažos smulkmenos yra itin svarbios, tad viską atlikite kruopščiai. Dažniausiai tėvai vaikams išrenka supamas kėdes, tačiau pirmokui tai nėra geras pasirinkimas. Atminkite, jog jūsų vaiko laikysena dar nėra susiformavusi, tad jei jis sėdės atsilošęs ar kita netaisyklinga padėtimi, ateityje galite susidurti su rimtais sutrikimais. Parinkite stacionarią kėdę ir taip būsite tikri, jog vaiko laikysena bus tobula.
[dropcap_green] 2 [/dropcap_green] Knygų lentynos ir stalčiai
Bėgant metams vaikas sukaups vis daugiau ir daugiau reikalingų knygų, užrašų ir reikmenų, tad įsitikinkite, jog jiems yra vietos. Jei stalas nuturi pakankamai stalčių, galite lengvai prie sienos pritvirtinti kelias derančias lentynas ir taip išvengsite sumaišties. Jei tuo nepasirūpinsite iš anksto, vaikas pripras daiktus laikyti ant stalo, o vėliau tai gali tapti problema. Nepamirškite, jog pirmoji klasė, tai laikas, kai formuojasi jūsų vaikas ir jo įpročiai, tad turite tam pasiruošti iš anksto.
[dropcap_green] 3 [/dropcap_green] Kuprinė
Šis aksesuaras taps jūsų vaiko geriausiu draugu, kuris jį kiekvieną dieną lydės į mokyklą. Kuprinių pasirinkimas yra milžiniškas, tačiau reikia žinoti keletą svarbių aspektų, kurie padės atsirinkti tinkamus variantus. Nepamirškite, jog kuprinės svoris gali turėti labai didelę įtaką jūsų vaiko laikysenai, tad jei nenorite jai pakenkti, pasirinkite tas kuprines, kurios turi pakietinimą nugaroje. Taip pat ieškokite tokių variantų, kurių petnešos yra su paminkštinimais, taip išvengsite nuospaudų ir nepatogių pojūčių. Galiausiai, klauskite savo vaiko nuomonės. Ruošiantis mokyklai, itin svarbu į procesą įtraukti vaiką, nes tai padeda pasiruošti morališkai bei jaustis svarbiu bei savarankišku. Mokykla, tai vieta, kur vaikas išmoksta pasirūpinti savimi, tad tam ruoštis galite padėti ir jūs!
[dropcap_green] 4 [/dropcap_green] Kiti reikemenys
Kalbant apie mokyklinius reikmenis, galima drąsiai teigti, jog jų pirkimas yra tikras iššūkis. Greičiausiai pastebėjote, jog pasirinkimas yra itin didelis, tad kaip nieko nepamiršti? Geriausias būdas – rinktis pagal dėstomą dalyką. Pasidomėkite pamokų tvarkaraščiais ir supirkite visus reikalingus daiktus, pradedant penalu, rašikliais, sąsiuviniais ir baigiant drožtukais, knygomis bei aplankalais. Jei neturite galimybės sužinoti pamokų tvarkaraštį, nenusiminkite. Pirmokams pirmosiomis mokslo metų dienomis nereikia begalės reikmenų, tad jau pirmąją dieną galėsite pasikonsultuoti su klasės auklėtoja ir nupirkti tai, apie ką nepagalvojote.
[dropcap_green] 5 [/dropcap_green] Apranga
Kiekviena mokykla turi skirtingas aprangos taisykles. Vienos jų reikalauja uniformų, kitos leidžia rengtis pagal savo supratimą. Bet kokiu atveju pasirūpinkite, jog vaikas turi mokyklai tinkamus drabužius. Tai neturėtų būti blizgančios suknelės ar kita nederama apranga. Mokykloje reikia rengtis santūriai ir tvarkingai, tad balti marškinėliai ir sijonukas ar džinsai visada bus tinkamas pasirinkimas. Taip pat pagalvokite apie fizinio lavinimo pamokas. Jų metu vaikas turi būti apsirengęs patogiai, tad parinkite tamprius, medvilninius drabužius, kurie nevaržytų judesių.
Mokykliniai reikmenys ir priemonės tai tik menkniekis, palyginus su emociniu pasiruošimu. Daugeliui vaikų mokykla suteikia teigiamas emocijas, tačiau visada esama išimčių. Kai kurie pirmokai mokykloje patiria daug streso, o tai suteikia neigiamus patyrimus ir nenorą mokytis. Tokiose situacijose gali nukentėti tiek vaikas, tiek tėvai, tad reikia stengtis pasiruošti šiam laikotarpiui taip, jog viskas eitųsi teigiama linkme.
[dropcap_green] 6 [/dropcap_green] Savarankiškumas
Mokykla, tai vieta, kurioje vaikas tampa savarankišku žmogumi. Nors ir klasei vadovauja auklėtoja, ji nėra lyg mama, kuri visada stovi šalia ir padeda atlikti darbus ar priimti sprendimus. Jei jūs šiai patirčiai neparuošite savo vaiko, jis gali imti jausti įtampą ar net stresą, nes jausis vienišas ir paliktas. Taigi, jei norite to išvengti, pasiruošimą pradėkite dar namuose. Leiskite vaikui priimti sprendimus, visada klauskite jo nuomonės ir skatinkite, jog kuo daugiau darbų vaikas atliktų pats. Neretai tėvai stengiasi padėti savo vaikui ir iš didelės meilės užgožia jo gebėjimus. Taip neturėtų būti. Jūs turite būti lyg mokytojas, kuris paaiškina kas ir kaip, tačiau leidžia viską atlikti pačiam. Juk nenorėtumėte, jog vaikas nuėjęs į mokyklą negalėtų pats nešti kuprinės ar lauktų, kol mama paduos priešpiečius. Tokios situacijos galbūt ir skamba juokingai, tačiau tiesa ta, jog itin dažnai pasitaiko tokių atvejų. Taigi, jei išties norite paruošti savo vaiką mokyklai, leiskite jam augti bei būti savarankišku žmogumi.
[dropcap_green] 7 [/dropcap_green] Įtampa ir stresas
Nauja aplinka, žmonės ir buvimas toli nuo artimų žmonių gali lengvai sukelti stresą. Tai visiškai normalu, tačiau tai pastebėjus reikia imtis priemonių. Niekada neklauskite vaiko, ar jis bijo eiti į mokyklą. Tai tik perduos nerimą bei sukels neigiamas emocijas. Vietoje to paklauskite kaip sekėsi nauja diena, kas įvyko naujo ir taip sužinosite vaiko išgyvenimus. Jei jis užsimins, jog kažkas kelia nerimą, nuraminkite ir paaiškinkite, jog tai visiškai normalu. Taip jaučiasi visi vaikai ir net suaugę, kai ateina į naują darbą. Toks padrąsinimas padės nuvyti neigiamas mintis tolyn ir vaikas greičiau atsikratys įtampos.
[dropcap_green] 8 [/dropcap_green] Pasiruošimas ir adaptacija
Visi vaikai mokykloje susiduria su adaptacija. Tai natūralu, nes nauja aplinka jiems atrodo pavojinga ir kartais netgi nelabai svetinga. Visgi, stenkitės bendrauti su vaiku ir sužinoti, kas jam mokykloje patinka, o kas ne. Klauskite ar bendrauja su klasės draugais, nes būtent jie gali padėti greičiau priprasti prie naujovių. Net ir mažiausios smulkmenos gali prisidėti prie greitesnės adaptacijos, tad stenkitės, jog vaikas pasitikėtų savimi ir savo jėgomis, na o visa kita su laiku ateis savaime.
[dropcap_green] 9 [/dropcap_green] Gebėjimas laikytis taisyklių
Mokykla tai ne namai. Galbūt jūsų vaikas yra namų šeimininkas, kur viskas vyksta pagal jo užgaidas, tačiau supraskite, jog mokykloje to nebus. Jei susiduriate su problema, kai vaikas valdo jus, turėtumėte šią problemą išspręsti dar prieš mokyklą. Aiškiai parodykite vaikui, jog vyresnis žmogus yra autoritetas ir privaloma jo klausyti. Visi šie įgūdžiai padės ir mokykloje. Pratinkite savo vaiką prie rėžimo, kada reikia keltis, ruoštis, kada pietauti ir žaisti. Jei vaikas sugebės laikytis taisyklių namuose, jam nekils problemų ir mokykloje.
[dropcap_green] 10 [/dropcap_green] Bendravimas ir naujos pažintys
Naujos pažintys mokykloje – pati svarbiausia dalis. Šie draugai gali padėti įveikti begales problemų bei paskatinti norą mokytis. Žinoma, jei jūsų vaikas nėra pratęs bendrauti su naujais žmonėmis, jam gali kilti sunkumų. Taip dažniausiai nutinka santūriems ir droviems vaikams, kurie bijo atsiskleisti. Visgi, tam ruoštis reikia pradėti gerokai anksčiau nei pradeda eiti į mokyklą. Veskitės vaiką kartu su savimi ir savo draugais. Žaiskite parkuose su vaikais ir taip pratinkite vaiką atsiverti ir prisileisti naujus žmones. Bendravimas yra labai reikalinga savybė, tad puoselėkite ją jau nuo pirmųjų dienų.
KOMENTARAI