Kaip teisingai kloti linoleumą

Kaip teisingai kloti linoleumą

Kaip išjungti Facebook pranešimus telefone
Kaip pasidaryti baldus iš euro palečių
Kaip papuošti dėžutes pačiam
Kaip microSD atminties kortelės pagalba atnaujinti telefoną
Kaip pasidaryti širdelės formos dėžutę

Linoleumą, kaip ir PVC grindų dangą, galima kloti visur. Reikia atminti kad linoleumas yra gaminamas tik iš natūralių medžiagų, todėl jo populiarumas dėl kainos/ kokybės santykio ankščiau buvo didžiulis.

Kaip išsikloti linoleumą?

Lanksčioji grindų danga, nuo seno vadinama linoleumu, yra labai paplitusi ir praktiška grindų danga. Ji turi daug praktiškų savybių: atspari dilimui, higieniška, lengvai prižiūrima, elastinga – suspausta greitai išsilygina. Tačiau ne visi žino, kad po linoleumo pavadinimu slepiasi visa dangos rūšių įvairovė.

Linoleumas – iš natūralių, chemiškai neapdorotų medžiagų pagaminta grindų danga. Linoleumas gaminamas kruopščiai išmaišant kamštinio medžio miltelius ir natūralius dažus su rišamąja medžiaga, pagaminta iš linų aliejaus, natūralių sakų ir kalkakmenio. Kiekviena medžiaga linoleumui suteikia unikalias savybes: linų aliejus – ypatingą kvapą, sakai – jungia atskirus komponentus ir sudaro cementą, iš kurio gaminamas vienasluoksnis linoleumas, kamščio milteliai – atsparumą ir elastingumą. Linoleumo pasta vieną kartą presuojama ant džiuto pagrindo – taip atsiranda natūrali vientisa grindų danga sudėties ir spalvos atžvilgiu. Dėl vientisumo danga per visą eksploatacijos laiką išlaiko tą pačią spalvą ir raštą.

Linoleumo privalumai – patvarumas, natūralumas, ekologiškumas, bakterijoms ir grybeliams nepalankios savybės, atsparumas chemikalams, mechaniniams pažeidimams – cigarečių nuorūkoms, baldų ratukams ir spaudimui.

Linoleumas rekomenduojamas buitinėms patalpoms, ligoninėms, sveikatos centrams, vaikų lopšeliams-darželiams, mokykloms, visuomeninėms, sporto įstaigoms, t.y. – visur, kur žmogus praleidžia daug laiko. Dėl natūralių elektrostatinių ypatybių linoleumą galima kloti patalpose, kuriose yra elektroninės įrangos.

Linoleumo klasės

Pagal atsparumo klases linoleumas skirstomas į tris grupes: 21-22-23 klasės linoleumas, skirtas tik mažai naudojamose patalpose (miegamajame, svečių kambaryje); 31 klasės laminatas jau tinkamas ir visuomeninėms patalpoms, taip pat gyvenamųjų namų patalpoms, kuriose intensyvesnis judėjimas (virtuvė, prieškambaris); 32-33-34 klasės skirtas visuomeninės paskirties patalpoms, biurams; 41-42-43 klasės puikiai tinka ir nuolat naudojamoms gamybinėms patalpoms.

Ši laminato kokybę ir paskirtį nusakanti klasė nustatoma pagal atsparumą dėvėjimuisi šlifuojant. Renkantis laminatą parduotuvėje į šias nurodytas klases atsižvelgti būtina. Tik pagal paskirtį sumontuotas laminatas bus ilgaamžis, išlaikys savo formą ir spalvas. Taigi, kuo aukštesnės klasės laminatas, tuo jis kokybiškesnis, atsparesnis išorės poveikiui, tuo labiau tinka intensyviau naudojamoms patalpoms.

Linoleumo storis būna nuo 1mm iki 4 mm. Įprasti standartiniai pločiai –4m, 3m, 2m (ritinių ilgis – dažniausiai 30 m). Beje, į klases skirstomas tik pirmarūšis laminatas, kurio gamybos metu nepasitaikė broko. Antrarūšio laminato atsparumą (klasę) galima nustatyti tik pagal jo spalvą ir tekstūrą. Svarbu atsiminti, kad jei ant laminato nenurodyta jo klasė, vadinasi jis brokuotas, antrarūšis (turi paviršinių defektų).

 

Linoleumo klojimas

Kaip ir klojant kiliminę dangą, svarbu, kad prieš klojimą ji keletą valandų pabūtų ištiesta. Būtinai prižiūrėkite, kad danga nebūtų perlenkta.

Prieš klojant linoleumą turi būti idealiai sutvarkomas pagrindas. Senesnės grindys dažniausiai išlyginamos savaime išsilyginančiais mišiniais. Net ir išlyginus tokiu mišiniu yra tikimybė, kad liks įvairių bangelių, akmenukų, kurie jausis ir priklijavus linoleumą.

Linoleumo dangai pagrindo drėgmė neturi viršyti 3 proc.

Išdžiūvusios savaime išsilyginančiu skiediniu išlygintos grindys šlifuojamos diskiniu šlifuokliu su nedidelio rupumo šlifavimo popieriumi

Šlifuojame grindis.

Po šlifavimo būtina susiurbti. Švarios grindys papildomai gruntuojamos giluminiu gruntu.

Siurbiame grindis.

Išdžiūvus gruntui, grindys padengiamos klijais, uždedamas ir prispaudžiamas linoleumas. Tam skirtas specialus linoleumo išlyginimo volas.

Išlyginame klijus ant grindų.

Išlyginami visi nelygumai ir apipjaustomi kraštai.

Apipjauname linoleumo kraštus.

Jei dengiamam plotui neužteko vientiso linoleumo lapo, tenka jį sudurti iš kelių lapų. Atsiradęs tarpas sutvarkoma taip, kad už jo niekas nesikabintų ir neužkristų šiukšlių. Siekiant išlaikyti itin tikslų jungimą linoleumo lakšto vienas kraštas uždengia kitą lakštą ir specialia linoleumo siūlių freza padaromas pjūvis.

Sujungiame linoleumo lakštus.

Į tarpą dedama nuo karščio besilydanti juostelė. Ji kaitinama linoleumo lituokliu ( fenu) ir  pamažu užpildo tarpą. Atšalus ir sukietėjus juostelei, aštriu peiliu nurėžiama virš linoleumo išlindusi dalis.

Nupjauname linoleumo suvirinimo siūlę ir Jūsų linoleumas paruoštas eksplotavimui.

Kadangi dažnai linoleumą prisireikia pjaustyti, svarbu žinoti kaip tai teisingai daryti. Linoleumo siūlės turėtų būti statmenos langams ir neturėtų sutapti su durų angomis.

Linoleumo klojimas naudojant lipnią juostą

Galimi du klojimo būdai: linoleumo klojimas naudojant dvipusę lipnią juostą ir linoleumo klojimas, klijuojant visu plotu prie pagrindo.
Paprastesnis yra pirmas būdas. Toks linoleumo klojimas tinka, kai patalpa nėra didelė – iki 20 m2. Pakanka visu kambario perimetru ir sudūrimo vietose dvipuse lipnia juosta priklijuoti linoleumą prie grindų. Taip pritvirtinta danga liks nepaslanki stumdant baldus, nesusibanguos, kraštai neatsilenks. Jei danga labai plona (1,5–2 mm), ji labiau banguojasi. Atsargumo dėlei tokią dangą reikia dvipuse lipnia juosta pritvirtinti dažniau – kas metrą. Ir priešingai: jei danga su storu veltinio pagrindu, dvipusė lipni juosta tiks ir didesnei – iki 40 m2 dydžio patalpai.

Linoleumo litavimo instrukcija:

Linoleumo priežiūra

Linoleumo kažkaip ypatingai prižiūrėti nereikia, pakanka plauti. Tiesa, plauti geriausia šioms dangoms skirtais valikliais. Jokiu būdu neplaukite ar nevalykite linoleumo parafinu, terpentinu, benzinu, acetonu ar balinimo priemonėmis. Beje, jei norite, kad linoleumas būtų blizgus, naudokite vieną paprastą gudrybę:į vandenį, kuriuo plaunate linoleumą, įpilkite šiek tiek acto. Išdžiūvęs linoleumas atrodys tarsi išvaškuotas. O labai nusitrynusias linoleumo vietas galima nudažyti tos pačios spalvos aliejiniais dažais – taip paprastai ir lengvai grindų dangą atšviežinsite. Jei linoleumas kurioje nors vietoje visgi išsipūtė, pradurkite mažą skylutę, išleiskite orą, tą vietą uždenkite popieriumi ir palyginkite karštu lygintuvu.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0