Kodėl mano pomidorai neduoda vaisių?

Kodėl mano pomidorai neduoda vaisių?

Kokio aukščio turėtų būti pomidorų augalas prieš žydėjimą?
Kaip įdėti kiaušinių lukštus ant pomidorų augalų?
Ar prieš sodinimą turėčiau daiginti pomidorų sėklas?
Ar pomidorai gali sugrįžti po perlaistymo?
Ar bazilikas geriau veikia saulėje ar šešėlyje?


Nepakankamas apšvietimas – nepakankamas apšvietimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vaisiai neduoda vaisių, nes augalams reikia nuo šešių iki aštuonių valandų pilnos saulės, kad žydėtų, o paskui gautų vaisių. Apdulkinimo trūkumas dėl ekstremalios temperatūros ar drėgmės dažna pomidorų augalų žydėjimo neduodanti vaisių priežastis. Kiti aplinkos veiksniai, galintys sulėtinti vaisių augimą, yra vanduo, šviesa, maistinių medžiagų trūkumas, kenkėjai ir ligos.

Kodėl mano pomidorų augalai taip ilgai duoda vaisių?

Pomidorai yra šiltojo sezono atogrąžų augalas, kuriam reikia labai ypatingų poreikių. Daugeliui pomidorų veislių reikia 3–4 mėnesių šiltų sąlygų (70–85 laipsnių F), vidutinio laistymo ir daug trąšų, kad užaugtų kvapnūs vaisiai. Viena iš dažniausiai pasitaikančių lėto pomidorų augimo priežasčių yra tai, kad žemė nėra pakankamai šilta.

Kodėl pomidorų augalai žydi, bet neduoda vaisių?

Paprastai pomidorų žiedai apdulkinami, o tada išauga vaisiai. Tai vadinama „vaisių dėjimu“. Tačiau kartais sveikas pomidorų augalas pražysta, jo žiedai nukrenta, o vaisiai neauga. Tai vadinama „žiedų lašeliu“. Tai yra augalų streso arba prasto apdulkinimo rezultatas.

Kodėl mano pomidoras nežydi?

Pomidorų augalai gali nežydėti, jei laistoma negiliai, saulės spinduliai nepakankamai, ligų pažeidimai, mitybos trūkumas, temperatūros svyravimai ir apdulkinimo problemos. Galite sodinti neapibrėžtus pomidorų augalus, sudaryti tinkamas augimo sąlygas ir įvesti tinkamų maistinių medžiagų.

Ką kepimo soda padeda pomidorų augalams?

Kai pabarstysite juo aplink pomidorų augalus, kepimo soda sunaikins visas piktžoles, kurios bando ten augti. Kepimo soda ne tik apsaugo nuo piktžolių, bet ir padeda išlaikyti jūsų pomidorų augalus sveikus.

Ar turėtumėte nuimtipomidorų žiedai?

Praneškite visus žiedus ir visus vaisius mažiausiai mėnesį po persodinimo, kol augalas bus bent dviejų pėdų aukščio, todėl jis bus priverstas nukreipti savo energiją stiprios šaknų sistemos kūrimui.

Ar turėčiau nupjauti apatinius pomidorų augalų lapus?

Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis yra užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.

Ar reikia genėti pomidorų augalus?

Pomidorų augalų genėjimas padeda jiems augti anksčiau sezono metu. Pomidorai gali būti stipresni, didesni ir sveikesni. Kai pomidorų augalai genimi ir sukraunami, sumažėja jų tikimybė užsikrėsti ligomis, nes lapai ir stiebai išlieka sausesni ir leidžia geriau cirkuliuoti.

Kokios trąšos geriausiai tinka pomidorams?

Kai kurie augintojai nori naudoti daug fosforo turinčias trąšas, pažymėtas didesniu viduriniu skaičiumi. Be to, viską galite supaprastinti naudodami trąšas, specialiai sukurtas pomidorams – paprastai tokiu santykiu 3-4-6 arba 4-7-10. Svarbiausia – nepertręšti. Per mažai trąšų visada geriau nei per daug.

Ar galite pabarstyti Epsom druskos aplink pomidorus?

Purškimo buteliuke paruoškite maždaug arbatinį šaukštelį Epsom druskų vienam litrui (ketvirčiui galono) vandens. Tiesiog kas dvi savaites sudrėkinkite pomidorų augalų lapiją, naudodami puikų purškimo nustatymą. Jis greitai įsigers į lapus. Venkite purkšti karštomis, saulėtomis dienomis arba kai lyja.

Ar kavos tirščiai tinkami pomidorų augalams?

Dirvožemio pakeitimas – pomidorų sodinimas su kavos tirščiais skatina naudingų mikroorganizmų augimą. Sliekaisunaudoti žemę ir traukti giliau į dirvą, o tai taip pat pagerina dirvožemio struktūrą.

Kokie pomidorų augalų perlaistymo požymiai?

Perlaistytų augalų stiebai ir lapai gali nuvyti arba pageltę, lapuose gali atsirasti iškilimų ir pūslių arba jie gali visiškai nukristi, jei augalai ir toliau gaus per daug vandens. Kitas būdas atskirti perlaistytus augalus nuo perlaistytų augalų, kai atvejis pakankamai rimtas, yra patikrinti šaknis.

Ar turėčiau laistyti pomidorus kiekvieną dieną?

Taigi, kaip dažnai laistyti pomidorų augalus? Pomidorų augalus reikia laistyti kasdien arba kas antrą dieną, nebent neseniai buvo lietus. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną.

Kaip atrodo perlaistyti pomidorų augalai?

Perlaistytas pomidorų augalas atrodys nuobodu ir prislėgtas. Be to, jo lapai gali pagelsti, kurie ilgainiui paruduoja aplink kraštus. Perlaistyto pomidoro vaisiai atrodys įtrūkę. Ir sunkiais perlaistymo atvejais pomidorų augalas nuvys.

Ką kepimo soda padeda pomidorų augalams?

Kai pabarstysite juo aplink pomidorų augalus, kepimo soda sunaikins visas piktžoles, kurios bando ten augti. Kepimo soda ne tik apsaugo nuo piktžolių, bet ir padeda išlaikyti jūsų pomidorų augalus sveikus.

Ar galite pabarstyti Epsom druskos aplink pomidorus?

Purškimo buteliuke paruoškite maždaug arbatinį šaukštelį Epsom druskų vienam litrui (ketvirčiui galono) vandens. Tiesiog kas dvi savaites sudrėkinkite pomidorų augalų lapiją, naudodami puikų purškimo nustatymą. Jis greitai įsigers į lapus. Venkite purkšti karštomis, saulėtomis dienomis arba kai lyja.

Kokia maistinė medžiaga skatina vaisių augimą?

Nors augalų maistinių medžiagų poreikiai skiriasi, jų reikia visiemsazoto, fosforo ir kalio, kad būtų skatinamas sveikas augimas. Nors ir azotas, ir kalis yra būtini augimui, fosforas tiesiogiai veikia vaisių gamybą.

Kokios trąšos padidina vaisius?

Kalis yra pagrindinis vaisių dydžio veiksnys, o kartu su azoto jo reikia dideliais kiekiais vaisių vystymosi ir augimo metu. Tačiau per didelis azoto kiekis vėlyvoje augimo stadijoje gali apriboti vaisių dydį; todėl subalansuotas maistinių medžiagų naudojimas yra labai svarbus. Fosforas taip pat gali riboti vaisių augimą.

Kokios trąšos padeda formuotis vaisiams?

Vaismedžiai renkasi organines, daug azoto turinčias trąšas. Kraujo miltai, sojų pupelių miltai, kompostuotas vištienos mėšlas, medvilnės sėklų miltai ir plunksnų miltai yra geri organinio azoto šaltiniai. Taip pat yra specialiai sukurtų vaismedžių trąšų.

Kas atsitiks, jei neišgnybsite pomidorų?

Kas atsitiks, jei neištrauksite? Nedresuojami pomidorai išaugins daug žiedų ant didelės lapijos masės, o tai spaudžia energijos atsargas, nuskina nekokybiškai ir yra sunkiai prilaikomas.

Kas atsitiks, jei nupjausite pomidoro augalo viršūnę?

Jei norite, kad jūsų augalas būtų krūmesnis, nupjaukite augalo viršūnę. Tai leidžia likusiai augalo daliai nukreipti energiją į kitas sritis, o tai leidžia užpildyti, o ne toliau augti. Viršutiniai pomidorų augalai taip pat paprastai duos didesnius vaisius ir padidins vaisių derlių.

Kada reikia genėti pomidorus?

Kada genėti pomidorus. Geriausias laikas pradėti genėti pomidorų augalus yra praėjus 2–3 savaitėms po to, kai pasodinate pomidorų augalą į žemę. Tai laikas, kai augalas greičiausiai pradės stengtis užaugti kiek įmanoma daugiau, todėl bus naudinga jo augimuinukreiptas į keletą kamienų.

Kodėl mano pomidorų augalai neauga vaisių?

Kita priežastis, kodėl jūsų pomidorų augalai gali nesiformuoti ir neauginti vaisių, yra netinkamai laistomi augalai. Jei per daug laistysite augalus, augalo šaknys supūs ir galiausiai augalas mirs. Jei augalai negauna pakankamai vandens, augalas patirs stresą ir negalės užauginti vaisių.

Kodėl mano vaismedžiai neduoda vaisių?

Per daug arba per mažai vandens taip pat gali sukelti stresą jūsų augalams, todėl jie gali nukristi žiedus ar vaisius ir neleisti vaisiams formuotis. Jei augalus perlaistysite, šaknys gali pūti, jei dirva per ilgai išliks šlapi. Tai labiau tikėtina, kai oras vėsus, drėgnas ir ramus (nėra vėjo).

Kaip temperatūra veikia pomidorų augalus?

Pomidorų augalas augs įvairiomis sąlygomis, tačiau kraštutinės temperatūros gali turėti įtakos jūsų augalo vaisių skaičiui ir kokybei. Jei jūsų naktys artėja prie šeštojo dešimtmečio, o dienos – 100, kils problemų dėl to, kad gėlės negalės apsidulkinti.

Kas atsitiks, jei pasodinsite pomidorus per arti vienas kito?

Jei pasodinsite pomidorus per arti, jūsų augalai duos tik keletą vaisių. Pomidorų auginimas arti reikš, kad aplink augalus gali plisti ligos. Ir kai kurios iš šių infekcijų, pavyzdžiui, botritas, gali priversti jūsų pomidorus neduoti vaisių. Tarp vieno ir kito pomidoro augalo naudokite 2 pėdų atstumą.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0